Jak skonfigurować myjkę ciśnieniową gazu? 7 prostych kroków!

Jeśli planujesz zakup myjki ciśnieniowej zasilanej gazem, to nadszedł czas, abyś wiedział, jak skonfigurować myjkę ciśnieniową, właściwą konserwację i przechowywać części. Żywotność myjki ciśnieniowej zależy od sposobu obsługi maszyny i jej konserwacji.

Niezależnie od tego, czy kupujesz myjkę ciśnieniową do czyszczenia samochodu, czy jakiejkolwiek części domu, ta maszyna dokładnie spełni swoje zadanie. Możesz wykonać czyszczenie na betonowych, winylowych lub pomalowanych ścianach.

Czy to nie niesamowite? To narzędzie do czyszczenia jest uważane za doskonałe urządzenie do czyszczenia w całym domu. W sklepach można teraz znaleźć różne myjki ciśnieniowe, takie jak myjka ciśnieniowa elektryczna, bezprzewodowa i zasilana gazem. Jednak we wszystkich podkładkach najbardziej zalecane jest zasilanie gazowe, ponieważ ma wyższe psi i dokładniejsze działanie. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego myjka ciśnieniowa zasilana gazem jest lepsza?

Jeśli masz wątpliwości, która jest lepsza spośród wszystkich innych podkładek, podam kilka wskazówek. Jeśli chodzi o elektryczną myjkę ciśnieniową, musisz podłączyć ją do gniazdka. Ma mniejszą mobilność niż myjka ciśnieniowa gazowa. Z drugiej strony myjki ciśnieniowe akumulatorowe lub akumulatorowe oferują niższe psi.

Ze względu na te wady wielu profesjonalnych sprzątaczy i właścicieli domów woli używać i kupować myjkę ciśnieniową zasilaną gazem. Chociaż musi być stale uzupełniany paliwem i olejami do pomp oraz wymaga więcej czynności konserwacyjnych, takich jak wymiana oleju, wymiana o-ringów i czyszczenie każdej części, jest uważana za najlepszą opcję.

Myjka ciśnieniowa zasilana gazem potrzebuje paliwa do uruchomienia i można ją z łatwością przenosić w dowolne miejsce poza domem. Ponieważ paliwo jest łatwopalne, tego typu myjki należy używać na otwartej przestrzeni lub na zewnątrz. Ma wyższą mobilność i wydajność.

Kroki konfiguracji myjki ciśnieniowej gazu

Jeśli Twoja myjka ciśnieniowa właśnie dotarła pod Twoje drzwi, musisz ją najpierw rozpakować. Sprawdź każdą nakrętkę lub pokrywkę pod kątem ewentualnych papierowych znaczników wewnątrz i jej części. Proszę ściśle nie uzupełniać zbiornika paliwa i pompy oleju, a następnie wypróbować to po rozpakowaniu, ponieważ niektóre elementy mogą nie być mocno przymocowane. Usuń papier lub metki.

Krok 1. Uzupełnij paliwo

Po dokładnym sprawdzeniu każdej części myjki ciśnieniowej możesz teraz napełnić zbiornik paliwa. Możesz użyć lejka, aby uniknąć rozpryskiwania się paliwa na powierzchni myjki ciśnieniowej. Uzupełnij wystarczającą ilość paliwa zgodnie z instrukcją obsługi myjki ciśnieniowej. Nie przelewaj. Możesz również sprawdzić odpowiednie paliwo do swojej myjki ciśnieniowej, ponieważ jest to różne. Po napełnieniu należy szczelnie zamknąć korek lub wieczko. Dowiedz się, jaki rodzaj oleju do pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 2. Napełnij olej pompy

Po napełnieniu zbiornika paliwa można przystąpić do pompowania oleju. Olej ten będzie służył jako smar w pompie i wprawiał tę część w ruch zgodnie z jej użytkowaniem. Otwórz korek i spójrz na znak, który musisz wypełnić na bagnecie. Następnie powoli napełnij go olejem do pomp. Podobnie jak w przypadku paliwa, w myjkach ciśnieniowych występują różne rodzaje oleju do pomp. Sprawdź ponownie właściwy rodzaj oleju, którego potrzebujesz. Oto jak wymienić olej w myjce ciśnieniowej.

Krok 3. Podłącz świecę zapłonową

Jeśli jeszcze nie usunięto przewodu świecy zapłonowej, wyjmij go i zainstaluj ponownie. Świeca zapłonowa odgrywa istotną rolę, ponieważ dostarcza iskrę w mieszance paliwowo-powietrznej, aby wytworzyć moc silnika. Dlatego zawsze lepiej jest mocno go przymocować.

Krok 4. Podłącz wąż ogrodowy

Jeśli chcesz przynajmniej uruchomić swój nowo przyniesiony silnik na gaz lub musisz posprzątać gdzieś w domu, następnym krokiem jest podłączenie węża ogrodowego do myjki ciśnieniowej. Jeśli już zainstalowałeś wąż w kranie, podłącz wąż ogrodowy do wlotu myjki ciśnieniowej. Dowiedz się więcej o mocowaniu manometru.

Krok 5. Przygotuj spryskiwacz i dyszę

Za wężem ogrodowym ustaw różdżkę do mycia. Jeśli stawiasz myjkę ciśnieniową i planujesz sprzątać wyższe części domu, użyj przedłużki, aby poradzić sobie z tymi obszarami. Aby to ustawić, weź swoją pralkę i wąż, podłącz wąż do myjki ciśnieniowej i podłącz go do myjki.

Krok 6. Wybierz dyszę w pralce

Podłącz odpowiednią końcówkę lub dyszę, której potrzebujesz. Możesz to zmienić za każdym razem i możesz go szybko zainstalować. Istnieją cztery rodzaje dysz do spryskiwacza. Aby szybko odróżnić się od siebie, mają różne kolory. Różowa końcówka oznacza, że ​​jest to dysza niskociśnieniowa, biała to dysza 40 stopni i szeroki wachlarz, żółta to końcówka 15 stopni służąca do usuwania zabrudzeń z dowolnych powierzchni, a czerwona ma końcówkę zerową, co daje efekt bardzo skoncentrowany strumień wody.

Krok 7. Uruchom silnik

Po pomyślnym podłączeniu wszystkich potrzebnych węży możesz teraz włączyć silnik. Włącz paliwo i przełącznik przepustnicy. Otwórz ssanie i pociągnij za linkę, aż usłyszysz dźwięk przypominający dławienie (co oznacza, że ​​maszyna zaraz się uruchomi), a następnie zamknij ssanie. Proszę bardzo, twoje pytanie dotyczące konfiguracji myjki gazowej jest dobrze wyjaśnione. Pamiętaj, że przede wszystkim musisz umieścić myjkę ciśnieniową na płaskiej powierzchni.

To okładka!

Teraz, gdy znasz już proste kroki, jak skonfigurować myjkę ciśnieniową gazową, możesz zacząć. Oczyść dowolną część domu za pomocą odpowiedniej dyszy do kontrolowania ciśnienia wody.