Jak samoczyścić pralkę Samsung? 4 proste sposoby!

Może zastanawiałeś się i zadawałeś sobie pytanie: jak samoczyścić podkładkę Samsung? Być może powinieneś był spróbować wyczyścić bęben pralki Samsung i zaobserwować migające światło sygnalizujące, że czas skorzystać z funkcji samoczyszczenia.

Pralki Samsung zawierają system, który umożliwia czyszczenie bębnów w pralce bez użycia środków chemicznych lub kontaktu z serwisem. Opcja samoczyszczenia jest pomocna, ponieważ oszczędza czas i wysiłek, zapewniając, że pralka czyszcząca odzież czyści się sama, eliminując możliwość pozostania toksyn i zapachów.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz skorzystać z opcji samooczyszczania pralki lub po prostu chcesz włączyć samooczyszczanie do rutynowych czynności serwisowych, czytaj dalej, aby uzyskać porady, jak to zrobić. Zacznijmy!

Sposoby samodzielnego czyszczenia pralki Samsung

Dlaczego więc korzystasz z cykli samoczyszczenia Samsunga na pralce zamiast czyścić ją ręcznie lub nawet w zwykły sposób? Chociaż pralki Samsung nie ułatwiają wkładania wszystkiego do bębna, mają funkcję, która pozwala na czyszczenie maszyny bez kopania w środku. Możesz również skorzystać z opcji samoczyszczenia, aby uniknąć używania płynnych roztworów octu lub innych domowych środków czyszczących, które nie są zalecane przez firmę Samsung. Ponadto funkcja samooczyszczania eliminuje potrzebę gospodarowania ściekami.

Nawet częste serwisowanie i ręczne czyszczenie nie zagwarantują, że bęben zostanie odpowiednio wyczyszczony, chyba że jesteś typem osoby, która lubi czyścić maszynę ręcznie. Funkcja samooczyszczania Samsunga została stworzona specjalnie dla tego urządzenia, jest energooszczędna i ma na celu wykorzystanie jak najmniejszej ilości wody.

Co więcej, samooczyszczanie zapewnia, że ​​pralka Samsung jest tak czysta, jak to możliwe, zgodnie z wytycznymi producenta. Gwarantuje to przestrzeganie gwarancji producenta firmy Samsung, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować naprawy urządzenia w określonym celu. Poniżej poradnik jak samoczyścić pralkę Samsung:

#1. Samooczyszczanie ręczne

Wykonaj poniższe czynności, aby skorzystać z funkcji samooczyszczania w pralce Samsung: Upewnij się, że pralka Samsung jest podłączona; przed uruchomieniem samooczyszczania opróżnij pralkę i wciśnij przycisk. Prasowane jest samooczyszczanie; teraz możesz rozpocząć czyszczenie tego procesu. Przed włożeniem prania odczekaj 60 minut po zakończeniu cyklu.

#2. Samooczyszczanie z wybielaczem

Niezależnie od tego, czy pralka ma zapach, pleśń lub grzyby, wykonaj cykl samooczyszczania przy użyciu płynnego domowego wybielacza napełnionego do linii maksymalnej w pojemniku na detergent i poczekaj na zakończenie procesu samooczyszczania przed sprawdzeniem, czy sytuacja została naprawiona . Proste kroki do naśladowania: Sprawdź, czy urządzenie jest włączone i podłączone. Przed użyciem sprawdź, czy urządzenie jest puste.

Aktywuj przycisk. Wlej butelkę z detergentem z wybielaczem w płynie do górnej linii napełnienia w pralce. Prasa samoczyszcząca Start. Poczekaj 60 minut na zakończenie cyklu; jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, odczekaj co najmniej cztery godziny. Upewnij się, że wanna spryskiwacza jest czysta, wycierając ją. Umyj i uruchom maszynę. Pozwól urządzeniu wyschnąć na powietrzu, otwierając pokrywę i butelkę z detergentem. Upewnij się, że filtr pompy jest czysty. Jeśli urządzenie nie działa jeszcze z pełną wydajnością, skontaktuj się z pomocą.

#3. Czasy na samooczyszczanie

Być może masz już rutynowe czyszczenie, gdy masz pralkę Samsung, aby utrzymać urządzenie w dobrym stanie. Możesz jednak użyć zainstalowanej fabrycznie opcji samooczyszczania, aby upewnić się, że Twoje urządzenie jest tak proste, jak to możliwe, zgodnie z wytycznymi producenta. Opcja samoczyszczenia została opracowana dla Ciebie, jeśli nie masz nawet programu konserwacji i czyszczenia swojej maszyny.

Przy bardzo niewielkim nakładzie pracy możesz utrzymać bęben pralki i inne elementy wewnętrzne w czystości. Dzięki temu Twoje urządzenie będzie działać dłużej. Jak często trzeba używać cyklu samoczyszczenia pralki Samsung? Według Samsunga z funkcji samooczyszczania należy korzystać co miesiąc. Jeśli używasz pralki regularnie lub kilka razy dziennie, musisz użyć samooczyszczania po określonej ilości ubrań.

#4. Kontrolka samooczyszczania miga, co to oznacza?

Może powinieneś zobaczyć, jak samoczyszcząca się kontrolka pralki Samsung włącza się lub miga na Ciebie? Kontrolka samooczyszczania będzie migać, jeśli wstępnie zainstalowana aplikacja zachęca do korzystania z funkcji samooczyszczania. Nawet jeśli jest to typ ładowany od przodu, który wymaga cyklu samoczyszczenia dopiero po 40 cyklach, kontrolka włączy się, gdy pralka wykona dwadzieścia cykli prania.

Jeśli nie użyjesz procesu samooczyszczania, Twoja pralka przestanie migać diodą LED po pięciu cyklach, a następnie ponownie zacznie migać po 20 kolejnych cyklach. Podczas gdy spryskiwacz umożliwia do pewnego stopnia wyłączenie kontrolki samooczyszczania, nadal konieczne jest śledzenie, kiedy urządzenie musi być serwisowane. Możesz być również zainteresowany informacjami o problemach z pralką Samsung i rozwiązywaniu problemów.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy nauczyliście się, jak samoczyścić pralkę Samsung i jak często potrzebujesz samooczyszczania. Omówiliśmy wszystko szczegółowo; przeczytaj uważnie artykuł, aby dobrze go zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Możesz również przeczytać o pojemności pralki ładowanej od góry i dlaczego moja pralka nie wiruje.