Jak samemu zmienić suknię ślubną: 2 najlepsze sposoby

Możesz nauczyć się samodzielnie przerabiać suknię ślubną za pomocą podstawowego obszycia. Podzielimy się również kilkoma wskazówkami dotyczącymi szycia, jeśli chcesz dodać więcej szczegółów do swojej sukni ślubnej.

Czy posiadasz suknię lub sukienkę z dekoltem w szpic, którą chcesz urozmaicić? Rozważ przeczytanie naszego innego samouczka, jak zmienić zbyt głęboką suknię ślubną z dekoltem w szpic.

Zawsze możesz skorzystać ze znajomości podstawowych zmian, dzięki czemu będziesz wyglądać jak najlepiej i czuć się pewniej w ten wyjątkowy dzień.

Jak samodzielnie zmienić suknię ślubną w najprostszy sposób

Przede wszystkim prosimy o zmianę sukni ślubnej tylko wtedy, gdy jesteś pewny swoich umiejętności szycia. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przypadkowe zniszczenie sukienki, a naprawienie problemów może cię kosztować więcej.

Zmiana sukni ślubnej, aby uzyskać idealne dopasowanie

Możesz samodzielnie zmienić suknię ślubną, jeśli znasz podstawowe obszycia. Obszycie niektórych obszarów sukni może sprawić, że będzie ona lepiej pasować i dobrze zaakcentować sylwetkę.

Na przykład dopasuj boki sukni ślubnej lub obszyj długość. Jeśli boki są dopasowane do ciała, suknia będzie dobrze podtrzymywać i kształtować górną część ciała, zwłaszcza w okolicach biustu.

Podwijanie jest stosunkowo łatwe, zwłaszcza jeśli jedynym problemem związanym z suknią ślubną jest długość. Długość sukni ślubnej zależy od osobistych preferencji i rozważań panny młodej; następnie możesz nauczyć się obrębiania spódnicy za pomocą maszyny do szycia, ponieważ dotyczy to również dolnej części sukienki.

Zmienianie sukni ślubnej dla stylu

Wiedza o tym, jak samodzielnie zmienić suknię ślubną, nie ogranicza się do dostosowania jej rozmiaru i dopasowania. Jeśli masz smykałkę do detali i wzorów, możesz dodać więcej do swojej sukienki, aby przekształciła się w Twój idealny styl.

Być może chcesz dodać koronkowe aplikacje, koraliki, a nawet ramiączka na ramionach. Ponieważ dodajesz tylko szczegóły, jest to najłatwiejsza metoda przeróbki niż obszycie i dopasowanie sukienki.

Możesz przeczytać, jak szyć cekiny na maszynie do szycia, aby uzyskać ogólne pojęcie o dodawaniu dodatków do odzieży. Omówiliśmy również, czym jest szycie pamiątkowe, ponieważ obejmuje techniki szycia, których można użyć do ozdabiania sukni ślubnej.

Ile rozmiarów można zmienić w sukni ślubnej?

Suknię ślubną można zmienić o dwa rozmiary w dół. Jest to nawet powszechna praktyka dla narzeczonych, które kupują gotowe suknie, które mają być większe niż ich rzeczywisty rozmiar.

Dopasowując suknię ślubną, znacznie lepiej dopasuje się do panny młodej. Jednak szwaczki zalecają, aby kupować tylko suknię ślubną, której rozmiar lub dwa można zmienić w dół i nigdy nie jest to coś, co jest za duże.

W przeciwnym razie zachowanie oryginalnego projektu i integralności odzieży nie będzie łatwe. Możesz również oczekiwać, że zmiana sukienki znacznie większej niż Twój rzeczywisty rozmiar byłaby droższa.

Rozważania dotyczące zmiany sukni ślubnej

  • Zmień swoją suknię ślubną na sześć do ośmiu tygodni przed datą ślubu, aby mieć wystarczająco dużo czasu na poprawki
  • Umów się na ostatnią suknię ślubną na tydzień przed ślubem
  • Sprawdź u krawcowej, czy suknia ślubna jest wykonana z materiału, który można modyfikować

Jak zmienić zbyt dużą suknię ślubną

Istnieje wiele sposobów na zmianę zbyt dużej sukni ślubnej. Będzie to po prostu zależało od tego, która część sukienki musi zostać zmniejszona.

Jeśli różnica w rozmiarze nie jest aż tak drastyczna, wypróbuj proste metody regulacji, takie jak ściąganie w talii ozdobnej szarfy lub wypełnienie biustu miseczkami biustonosza. Ale jeśli te techniki nadal nie zapewniają dobrego dopasowania, być może będziesz musiał sam je zmienić.

Jeśli nie czujesz się komfortowo ze swoimi umiejętnościami szycia, przynieś oversize’ową suknię ślubną do profesjonalisty. Krawcowa lub krawiec najprawdopodobniej skróci sukienkę i wykorzysta naddatek na szwy, aby ponownie ją zszyć i skrócić lub zacisnąć.

Jak zmienić suknię ślubną, która jest za mała

Zmiana sukni ślubnej, która jest za mała, będzie trudniejsza niż zajęcie się większą sukienką. Byłoby to jednak możliwe, gdyby sukienka miała wystarczający zapas szwów, aby zwiększyć rozmiar.

Sukienka może również ulec zmianom konstrukcyjnym, w zależności od różnicy rozmiarów. Może to obejmować dodanie bocznych paneli, zmianę pach, a nawet obniżenie tyłu sukienki.

Jak zmienić suknię ślubną, która jest za mała z tyłu

Najczęstsze sposoby, aby suknia ślubna, która jest za mała z tyłu, była wygodniejsza i dopasowana do panny młodej, to dodanie przedłużenia zamka lub spuszczenie części zamka.

Jeśli potrafisz samodzielnie uszyć zamki, ta przeróbka jest możliwa w domu. Ale jeśli te proste poprawki nie rozwiążą małego tyłu sukienki, twoja krawcowa może otworzyć tył i dodać materiał panelowy lub zamienić go w gorset.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Rozmawialiśmy o tym, jak samodzielnie przerobić suknię ślubną i podzieliliśmy się kilkoma prostymi sztuczkami dla tych, którzy nie są zbyt wygodni w szyciu.

Korekty mogą obejmować obrębianie i wykorzystanie naddatku na szwy, dodawanie paneli z tkaniny, zdobienie ozdobami, a nawet wypełnianie i ściąganie zbyt dużych części sukienki. Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś i życzymy idealnego wyglądu na dzień ślubu.