Jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami ze szklanym blatem? 5 prostych kroków!

Twoja płyta kuchenna może czasami nie działać, jak zwykle, więc powinieneś wiedzieć, jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami kuchenki ze szklanym blatem. W pięciu prostych krokach możesz. Dowiesz się wszystkich tych rzeczy, czytając dalej ten artykuł.

Od czasu do czasu komponent ulega awarii i wpływa na wszystkie nagrywarki, ale jest to rzadkie. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli palniki płyty kuchennej przestają działać, pojawia się poważniejszy problem z elektrycznością.

Jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami ze szklanym blatem? 5 prostych kroków!

To uciążliwe, ale rozwiązanie może być proste, w zależności od charakteru problemu. Innymi słowy, każdy palnik na kuchence jest samowystarczalną jednostką. Jeśli więc Twój piec nie działa poprawnie, dokonaj niezbędnych napraw, aby przywrócić pełną funkcjonalność pieca. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że jeden z palników zgaśnie na kuchence, niż że wszystkie naraz zgasną. Brak jakichkolwiek palników na płycie kuchennej zwykle wskazuje na problem z jej komponentami, a nie na problem elektryczny. Więc będziesz musiał go naprawić, jeśli wystąpi ten problem.

Kroki rozwiązywania problemów z palnikami i przełącznikami ze szklanym blatem

Zastanawiasz się, jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami ze szklanym blatem? Oto następujące kroki:

Krok 1. Sprawdź wtyczkę

Jeśli żaden z palników pieca nie pracuje, zacznij od sprawdzenia zasilania elektrycznego. Twoja płyta kuchenna może być podłączona do wyłączników automatycznych; jednak nie zawsze jest to prawdą. Upewnij się, że wtyczka jest prawidłowo włożona, jeśli podłączasz piec do gniazdka. Różne czynniki mogą spowodować odłączenie lub poluzowanie wtyczki. Niewystarczający prąd elektryczny może spowodować uszkodzenie pieca, jeśli jest on tylko częściowo podłączony.

Gdy wtyczka zostanie prawidłowo umieszczona, nadszedł czas, aby sprawdzić gniazdko. Jeśli w gniazdku nie ma prądu elektrycznego lub jeśli prąd jest zbyt niski, piec nie będzie działał prawidłowo. Więc zamiast naprawiać płytę kuchenną, zamiast tego napraw gniazdko.

Krok 2. Sprawdź obwód

Okablowane płyty grzewcze wymagają oddzielnego obwodu. Należy również sprawdzić wyłączniki, a nie tylko gniazdo. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wyłącznik obwodu pieca jest włączony i że żadne bezpieczniki nie są przepalone. Następnie należy sprawdzić, w jaki sposób zadziałał wyłącznik, ponieważ może to wskazywać na poważniejsze problemy, jeśli jest to prawdziwa przyczyna niedziałania pieca. Pomocne może być poznanie 5 typowych problemów z płytą kuchenną i sposobów ich rozwiązania.

Krok 3. Sprawdź kabel zasilający

Kuchenki, podobnie jak inne źródła zasilania w twoim domu, przestaną działać, jeśli pojawi się problem z podłączeniem zasilania do płyty kuchennej. Ciągłość przewodu zasilającego można łatwo zweryfikować. Pomogłoby, gdybyś dwukrotnie sprawdził połączenia z listwą zaciskową w swoim piecu.

Listwa zaciskowa łączy urządzenie z kablem zasilającym za pomocą przewodów biegnących do listwy zaciskowej. Jeśli są wadliwe, powinno to być widoczne gołym okiem. W ten sposób można zidentyfikować wszelkie luźne połączenia, korozję lub inne problemy, które mogą powodować nieprawidłowe działanie systemu.

Zanim przyjrzysz się przewodowi i złączom na kuchence, upewnij się, że zasilanie jest wyłączone. Użyj multimetru, aby przetestować całą długość przewodu i każde połączenie na końcu przewodu, aby znaleźć usterki. Możesz przeczytać, jak wyczyścić patelnię na kuchence.

Krok 4. Sprawdź element grzejny

Do każdego palnika do pieca dołączony jest oddzielny element grzewczy. Kiedy jeden z twoich palników przestanie działać, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić element grzejny. Na początek upewnij się, że grzałka jest prawidłowo zamontowana w piecu.

Złącze łączy cewki z elementem, a jeśli połączenie jest luźne, element nie będzie działał. Jeśli złącza na końcu wężownicy są uszkodzone lub powyginane, czas wymienić nagrzewnicę. Aby sprawdzić, czy złącza nadal działają, możesz użyć multimetru. Zakładając, że nagrzewnica jest w dobrym stanie, następnym krokiem jest sprawdzenie zacisków, w których są wykonane połączenia. Sprawdź ciągłość za pomocą multimetru. W przeciwnym razie trzeba będzie zainstalować nowy terminal.

Krok 5. Sprawdź wyłącznik palnika

Każdy z Twoich palników jest wyposażony w nagrzewnicę i panel sterowania. Mówiąc prościej, ten przełącznik reguluje przepływ prądu. Zasilanie jest przesyłane do cewek przez przełącznik, a jeśli przełącznik działa nieprawidłowo, ciepło nie jest wytwarzane.

Zamiast pracy na niskim poziomie, uszkodzony przełącznik sterowania palnikiem może zmusić palnik do pracy na wysokim poziomie, umożliwiając dopływ nadmiernej ilości energii elektrycznej do grzejnika. Przed sprawdzeniem wyłącznika palnika należy odłączyć płytę grzewczą od gniazdka lub wyłączyć wyłącznik automatyczny na urządzeniu.

Uszkodzony włącznik palnika często jest ukryty pod pokrętłem. Dojście do tego przełącznika będzie się różnić w zależności od projektu Twojego pieca. Skonsultuj się z podręcznikiem właściciela, aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak dostać się do tej części podczas demontażu.

Po uwidocznieniu przewodów prowadzących od uszkodzonego palnika do wyłącznika palnika można je zlokalizować za pomocą technologii znakowania. Po tym będzie można sprawdzić jednolitość. Przełączniki mogą przestać działać po intensywnym użytkowaniu. Wystarczy odłączyć kable i ponownie podłączyć je do nowego przełącznika.

To okładka!

Zdasz sobie sprawę, jak ważne jest, aby wiedzieć, jak rozwiązywać problemy z palnikami i wyłącznikami ze szklanym blatem w przypadku awarii urządzenia. Dzięki powyższym krokom będzie to dla Ciebie proste. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć rysy ze szklanego blatu i jak usunąć rysy ze szklanego blatu.