Jak roztopić wosk ze świecy na piecu?

Chcesz założyć firmę świecącą lub nowe hobby? A może spróbujesz stopić wosk ze świecy w zaciszu własnego pieca? Dziś nauczymy Cię, jak roztapiać wosk ze świecy na piecu.

Jeśli używasz wosku sojowego, pszczelego lub parafinowego, rozpuść go w podwójnym bojlerze lub w kuchence mikrofalowej. Następnie dodaj swój ulubiony aromat i kolory i wlej do słoika do ostygnięcia. Przed przystąpieniem do tego projektu „zrób to sam” zastanów się, jaki rodzaj wosku topi się ze świecy.

Jak roztopić wosk ze świecy na piecu?

Świece są dostępne w wielu rodzajach wosków, takich jak parafina, syntetyczny, sojowy, kokosowy, zżelowany olej mineralny itp. Tak twierdzi Kathy LaVanier, prezes National Candle Association (NCA). Specjalista od świec sugeruje również użycie płynnej parafiny do przygotowania do usuwania wosku ze świec.

Sugeruje po prostu natrzeć trochę papierowym ręcznikiem i zetrzeć dodatkowy wosk. Dodała też, że nigdy nie używaj noża ani ostrego przedmiotu do usuwania kapiących woskiem ze szklanego pojemnika na wotum. Ponieważ może to zarysować lub osłabić szkło, prowadząc do jego pęknięcia przy ponownym użyciu.

Jak roztopić wosk ze świecy na kuchence

Rozbijanie wosku

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jak roztopić wosk ze świecy na kuchence, jest rozbicie wosku. Aby kupić wosk do świec, kup wosk sojowy lub pszczeli. Woski sojowe ładnie łączą się z perfumami i kolorami i często są wytwarzane z oleju sojowego. Jednak niektóre są mieszane z potencjalnie szkodliwą parafiną — zawsze czytaj etykietę!

Chociaż wosk pszczeli jest całkowicie naturalny, nie miesza się dobrze z innymi zapachami. Jeśli masz resztki wosku ze starych świec w słoikach, wyciągnij je łyżką i posortuj według zapachu. Woski parafinowe to klasyczne woski, które ładnie komponują się z wieloma zapachami i odcieniami.

Są to jednak produkty uboczne ropy naftowej, co oznacza, że ​​są potencjalnie szkodliwe; unikaj używania tych wosków tam, gdzie to możliwe. Jeśli Twój wosk nie jest w formie granulek, rozbij go na naczynie. Jeśli masz większe kawałki wosku, posiekaj je na kawałki małym, ostrym nożem.

Każdy kawałek nie powinien mieć więcej niż 1 cal szerokości. Możesz pominąć ten krok, jeśli Twój wosk jest w formie granulek. Pokoloruj przy użyciu 3 uncji kredki woskowej.

Jeśli chcesz pokolorować wosk, zrób wiórki za pomocą tarki do sera, temperówki lub noża. Wystarczy napełnić 3-uncjowy słoik z masonem. Jeśli chcesz, możesz mieszać różne kolory.

Określ temperaturę zapłonu i temperatury topnienia wosku, z którym pracujesz. Znajomość temperatury topnienia wosku przed podgrzaniem może zapewnić najlepsze rezultaty. Nigdy nie zbliżaj się zbytnio do temperatury zapłonu, która jest temperaturą, w której wosk będzie się palił, jeśli zostanie wystawiony na działanie płomieni.

Wosk pszczeli ma temperaturę topnienia od 144 do 147 stopni Fahrenheita i temperaturę zapłonu 400 stopni Fahrenheita. Wosk sojowy topi się w temperaturach od 120 do 180 ° F w zależności od składu. Punkty zapłonu różnią się w zależności od etykiety lub dostawcy.

Wosk parafinowy topi się powyżej 99 stopni Fahrenheita. Ma temperaturę zapłonu 390,2 stopnia Fahrenheita bez dodatków i 480,2 stopnia Fahrenheita z dodatkami.

Podgrzewanie wosku w podwójnym bojlerze

Aby stopić wosk, zrób podwójny bojler. Na jednym z elementów postaw ogromny garnek. Napełnij go około 2 calami wody.

Następnie dodaj mniejszy garnek do nalewania do głównego garnka z wodą. Ze względów bezpieczeństwa zawsze używaj kuchenki elektrycznej, nigdy palnika gazowego. Umieść 12 funtów wosku w podwójnym bojlerze.

To wystarczy, aby napełnić 8-uncjowy słoik z masonem. Dodaj wióry kredkowe teraz, jeśli używasz kolorów. Przez 10 do 15 minut podgrzej wosk do 320 do 340°F.

Jest to również znane jako średnio-niskie ciepło lub skala liczbowa od 3 do 5. Używając termometru do gotowania, monitoruj temperaturę i dostosuj ciepło w razie potrzeby. Co minutę mieszaj wosk drewnianą łyżką.

Łyżką rozbij duże grudki wosku. W razie potrzeby dodaj więcej wody, jeśli woda w dużym garnku zacznie parować. Jeśli twój wosk przekracza 340 ° F, zdejmij go z ognia, aż powróci do właściwego zakresu.

Po stopieniu się wosku dodaj perfumy. W miarę nagrzewania się wosku delikatnie wlej zapach. Mieszaj przez około 30 sekund drewnianą łyżką, aby równomiernie rozprowadzić w wosku.

Jeśli kupujesz wosk do świec, powinna być dołączona instrukcja, ile zapachu należy użyć na funt wosku. Jeśli kupiłeś wosk do świec, powinien zawierać instrukcję, ile zapachu użyć na funt wosku. Jeśli Twój zapach nie miesza się odpowiednio, spróbuj podnieść temperaturę do 365°F.

Czy stopienie pachnącego wosku na kuchence jest bezpieczne?

Niekwestionowanym najlepszym sposobem użycia topiących się wosków jest stopienie wosku i uwolnienie zapachu. Możesz użyć patelni na kuchence, aby wykorzystać wosk jako alternatywę. W średniej wielkości garnku podgrzej niewielką ilość wody, a następnie zanurz w nim mniejszy garnek i umieść wosk w mniejszej patelni.

Wniosek dotyczący stopienia wosku ze świecy na kuchence

Jeśli nie zostanie potraktowany ostrożnie, topiący się wosk ze świecy może być niebezpieczny. Większość wosków jest łatwopalna w temperaturze 400 ° F lub nieco wyższej. To mieści się w zakresie możliwości palnika kuchennego; więc teraz wiesz, jak prawidłowo stopić wosk ze świecy na piecu.