Jak rozpoznać szkodniki przed wezwaniem do zwalczania szkodników: 5 kroków

Niezbędna jest wiedza o tym, jak zidentyfikować szkodniki przed wezwaniem kontroli szkodników w celu odpowiedniego zarządzania nimi. Owady i inne szkodniki mogą być trudne do zidentyfikowania.

Szkodniki mogą przybierać różne postacie podczas swoich cykli życiowych. Szkodniki są często błędnie identyfikowane jako inne niż szkodniki i na odwrót.

Jak rozpoznać szkodniki przed wezwaniem do zwalczania szkodników: 5 kroków

Znaczenie identyfikacji szkodników

Niezależnie od tego, czy jest to owad, zwierzę czy inny gatunek, identyfikacja szkodników może pomóc w łatwiejszym i bardziej skutecznym zarządzaniu nimi. Błędna identyfikacja może skutkować nieskutecznymi metodami kontroli, które marnują czas i pieniądze.

Może potencjalnie narazić osoby lub środowisko na nieuzasadnione zagrożenia.

Jak rozpoznać szkodniki

Wiedza, czego i gdzie tego szukać oraz zobaczenie tego to niezbędne kroki w identyfikacji owadów. Poniżej przedstawiono metody skutecznej identyfikacji szkodników:

Krok 1. Zwróć uwagę na cechy

Zwróć uwagę na kształt, kolor, liczbę odnóży, rozmiar szkodnika oraz to, czy ma skrzydła, czy nie. Weź pod uwagę rozmiar, kolor, długość pyska i inne cechy gryzoni.

Krok 2. Kategoryzuj i porównuj

Wybierz kategorię, która jest najbardziej zbliżona do wyróżnionych cech szkodnika. Możesz przeszukiwać charakterystykę w Internecie i porównać cechy szkodnika z wyszukiwanymi obrazami.

Wybierz gatunek najbardziej podobny do szkodnika.

Krok 3. Dowiedz się więcej o funkcjach szkodnika

Zapoznaj się z siedliskami szkodników, zwyczajami, zagrożeniami, sygnałami ostrzegawczymi o inwazji oraz strategiami zapobiegawczymi i kontrolnymi. Lepiej jest zapoznać się z wyglądem szkodnika, aby pomóc Ci określić, jakiego rodzaju szkodnika masz w swoim domu.

Krok 4. Odwiedź inne przewodniki

Jeśli nadal nie masz pewności co do danego szkodnika, sprawdź dodatkowe wskazówki dotyczące identyfikacji owadów. Specjalista od zwalczania szkodników może również pomóc w identyfikacji.

Krok 5. Skontaktuj się z ekspertem ds. zwalczania szkodników

Jeśli prawidłowo rozpoznałeś rodzaj błędu, zadzwoń do eksperta od zwalczania szkodników, aby omówić opcje zwalczania, zanim spróbujesz zrobić to samodzielnie. Niektóre problemy ze szkodnikami powinny być obsługiwane przez licencjonowanego profesjonalistę.

Powszechne szkodniki

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych szkodników miejskich wraz z krótkimi opisami. Istnieje ogólny opis agrofaga i kilka podstawowych strategii zarządzania dla każdego wymienionego agrofaga.

1. Stonoga domowa

Stonogi domowe są płaskie, długie i mają 15 par długich nóg. Ich ciała są brązowo-żółte z trzema czarnymi podłużnymi paskami, a nogi mają jasne i ciemne paski.

Stonogi domowe mogą dostać się do domu przez odpływy i pompy ściekowe. Potrafią szybko biegać.

Aby zapobiec posiadaniu stonogi, sump pompuje wodę i przykrywa odpływ siatką. Wyeliminuj siedliska stonogi, takie jak pudełka i użyj nawilżacza lub oczyszczacza powietrza, aby zmniejszyć wilgotność i utrzymać wszystko w suchości i czystości.

2. Pluskwa domowa

Pluskwy to maleńkie, płaskie, bezskrzydłe owady, które zwykle mają długość jednej czwartej cala i mają czerwonawo-brązowy wygląd. Spędzają dzień ukrywając się w małych pomieszczeniach, takich jak meble i materace.

Pluskwy nie mogą wywoływać ani przenosić chorób, ale trudno je zwalczyć po tym, jak przenikną do domu. Mogą podróżować z miejsca na miejsce, a nawet spacerować po szczelinach i rurach.

Inwazja pluskiew będzie wymagała usług licencjonowanego, niezawodnego eksperta od zwalczania szkodników.

3. Karaluch amerykański

Spiżarnia, kuchnia, łazienka i piwnica to popularne miejsca, w których można znaleźć amerykańskiego karalucha. Są owalne z długimi czułkami, jedzą różne pokarmy i cieszą się wilgotnym, ciepłym i ciemnym otoczeniem.

Karaluchy zazwyczaj infiltrują domy, skradając się z zewnątrz lub wspinając się po kanałach i odpływach. Potrafią biegać i latać.

Przeczytaj artykuł o tym, czego używa się do zwalczania szkodników w przypadku karaluchów, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z karaluchami w swoim domu.

4. Pchła

Pchły to małe, spłaszczone, ciemne owady ze skaczącymi nogami. Pchły składają jaja na swoich żywicielach, które rozwijają się w larwy.

Larwy pcheł, które są małe i przypominają robaki, mogą rozwijać się w dywanach i szczelinach na podłodze oraz w każdym miejscu, w którym zwierzę będzie spało, w tym na zewnątrz w cieplejszych porach roku.

Przykryj miejsca do spania swoich psów materiałem, który można regularnie prać. Użyj pomocnych nicieni, jeśli na zewnątrz jest dużo pcheł.

5. Stonoga

Krocionogi mają twardą zewnętrzną skórę i przebywają na zewnątrz w zimnych, wilgotnych miejscach, takich jak kompost lub stosy do cięcia trawy pod cegłami i kamieniami. Są to wolno poruszające się stworzenia, które żywią się rozkładającymi się resztkami roślin i nie mogą gryźć ludzi ani powodować uszkodzeń strukturalnych.

Utrzymuj stan wymiataczy drzwi i uszczelek okiennych, aby zapobiec krocionogom w twoim domu.

6. Termity

Termity to owady społeczne, które zjadają rozkładające się korzenie, okucia drewniane i papier. Można je znaleźć w piwnicach, piwnicach i drewnie konstrukcyjnym nad ścianami piwnic.

Przedmioty drewniane zakopane lub mające kontakt z podłogą są bardziej podatne na inwazję termitów. Termity można zaobserwować po otwarciu kawałka zainfekowanego drewna.

Odwiedź ten artykuł o tym, jak zwalczanie szkodników pozbyć się termitów, aby dowiedzieć się więcej o termitach.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak identyfikować szkodniki przed wywołaniem zwalczania szkodników, możesz skutecznie leczyć szkodniki, które masz w domu lub poza nim.

Nigdy nie próbuj zwalczania szkodników, dopóki nie będziesz pewien tożsamości robaka. Im lepiej rozumiesz szkodnika i elementy, tym łatwiejsza, tańsza i skuteczniejsza kontrola szkodników.