Jak rozpocząć zbiórkę darowizn? 7 niesamowitych kroków!

Każdy szuka teraz środków, aby pomóc, na przykład poprzez wymyślenie sposobu rozpoczęcia zbiórki darowizn. Możesz być jedną z tych osób, które chcą pomagać społeczności w każdy możliwy sposób, czy to poprzez małe darowizny, czy projekty na dużą skalę, dlatego właśnie tu jesteś.

Zacznij od małych rzeczy i przejdź do czegoś poważniejszego, jeśli tak jest. Może to być wspólne ubranie lub zbiórka żywności. Wykonaj ruch i idź do niego, bez względu na to, co myślisz.

Jak rozpocząć zbiórkę darowizn? 7 niesamowitych kroków!

Możesz to zrobić w kilku prostych krokach, a wszystkie są proste do wykonania, więc myślę, że nie będzie ci trudno to osiągnąć. Moi przyjaciele, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku dotyczący organizacji charytatywnej zbiórki darowizn. Więc przewiń w dół i zacznij robić różnicę!

Kroki, aby rozpocząć zbiórkę darowizn

W tej sekcji wymieniliśmy kroki, które możesz podjąć w ramach tego ważnego projektu. Upewnij się, że przeczytałeś do końca, aby upewnić się, że wszystko będzie dobrze. Oto kroki, jak rozpocząć zbiórkę darowizn:

Krok 1. Zbierz zespół

Będziesz potrzebować pomocy w uruchomieniu zbiórki, jeśli zdecydujesz się ją zorganizować. Nie próbuj radzić sobie ze wszystkim na własną rękę, ponieważ zwiększy to Twój stres. Jednak niektórzy z Twoich przyjaciół lub współpracowników mogą chcieć pomóc. W obu przypadkach rozszerzenie zespołu zwiększa liczbę osób, które będą oglądać Twoje zbieranie funduszy.

Rozważ zatrudnienie kogoś do zbierania płatności, zarządzania postami w mediach społecznościowych, prowadzenia listy darczyńców i cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy. Można bezpiecznie przewidzieć, że zespół może pomóc w stworzeniu projektu, który będzie idealny dla okoliczności i społeczności.

Krok 2. Zrób listę swoich celów i pracuj nad nimi

Jako grupa ustalcie cel darowizny. Czy masz na myśli konkretny cel finansowy? Będziesz miał konkretne zadanie do wykonania, jeśli cele Twojego zespołu zostaną ustalone. Darczyńcy mogą być bardziej chętni do wniesienia wkładu, jeśli wiedzą, że zbliżasz się do celu, co ich do tego motywuje. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy, ważne jest, aby być otwartym i szczerym w kwestii swoich celów.

Krok 3. Postaraj się znaleźć regionalnego partnera biznesowego

Po ustaleniu przez twoją grupę celów następnym etapem jest wybór organizacji charytatywnej, z którą chcesz współpracować. Nie trać czasu na zbieranie produktów, które nie będą przydatne dla organizacji, której je przekazujesz. Zamiast tego skontaktuj się z lokalnymi grupami, aby poznać potrzeby społeczności. Jeśli możesz doradzić ofiarodawcom rzeczy, które mają zostać przekazane, pomoże to w skoncentrowaniu całego wysiłku.

Możesz także zapoznać się z tworzeniem spółki joint venture z małymi lokalnymi firmami. Czy mogą pomóc Ci w promowaniu Twojej sprawy? Muszą być w stanie osiągnąć porozumienie finansowe. Czy zbiórka pieniędzy będzie działać? Innymi słowy, jest to podobne do tworzenia i tworzenia zespołu. Współpracując z partnerem, będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby osób.

Krok 4. Nagłośnij swoje wydarzenie związane ze zbiórką pieniędzy

Skuteczność kampanii kontrybucyjnej w osiąganiu założonych celów jest w dużym stopniu uzależniona od świadomości społecznej. Poinformuj o tym jak najwięcej osób, używając różnych technik rozpowszechniania informacji. Skorzystaj z różnych źródeł mediów społecznościowych. Na przykład Facebook i Instagram są niezbędne, głównie jeśli zbudujesz profil i płacisz im za jego promocję. To dwie najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych. Nie zapominaj jednak, że poza portalami społecznościowymi istnieją inne opcje marketingowe. Na przykład możesz chcieć wiedzieć, co to jest zbiórka darowizn.

Krok 5. Twórz plakaty i ulotki

W zależności od wielkości zbiórki możesz nawet skontaktować się z lokalną gazetą lub stacją radiową. Postaraj się pomóc jak największej liczbie osób w Twojej okolicy. Warto wiedzieć, jak zrobić ulotkę z darowizną.

Krok 6. Wyrażaj wdzięczność darczyńcom

Nie czekaj, aż kampania zbierania funduszy zacznie wyrażać wdzięczność dla twoich darczyńców; podziękuj im, gdy tylko zaczną darować. Firmy i osoby, które przekazują darowiznę, zapamiętają Cię, jeśli odpowiesz uprzejmie. Musisz się z nimi dogadać, jeśli chcesz kontynuować takie projekty. Może znowu będziesz potrzebować ich pomocy. Moi przyjaciele, dobrym pomysłem może być zrozumienie, jak napisać idealny list z prośbą o darowiznę.

Krok 7. System sortowania

Dochód z Twojej zbiórki musi być teraz sklasyfikowany według typu zbiórki. Nie odkładaj zabiegania o darowizny w ostatniej chwili; to tylko zwiększy twój stres. Raczej zacznij od razu wstępne sortowanie darowizn.

Na przykład, jeśli organizujesz zbiórkę odzieży, podziel darowizny na kategorie, takie jak odzież dziecięca, pościel, strój dla dorosłych i tak dalej. W rezultacie niezbędne jest również utrzymanie dobrej komunikacji z wybraną organizacją charytatywną. Zapytaj o najlepszą dla nich strategię sortowania i wysyłki. Czyste torby lub pudełka sprawią, że dostawa będzie przebiegać sprawniej. Nie trzeba dodawać, że lepiej zacząć pakować i sortować przedmioty do wysyłki wcześniej. Możesz chcieć wiedzieć, gdzie kupić pudełka na darowizny.

To okładka!

Gdy już wiesz, jak rozpocząć zbiórkę darowizn, nadszedł czas, aby zacząć z tym, co sobie wyobrażasz. Pamiętaj, aby podczas całej procedury zrobić wiele zdjęć i filmów, aby wkrótce udostępnić je na różnych platformach społecznościowych. Dzielenie się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami z innymi, szczególnie w ostatnich latach, może ich zainspirować do tego samego. Możesz także podzielić się sukcesem swojego projektu z lokalną stacją radiową, z którą współpracujesz.