Jak rozpalić ogień w piecu opalanym drewnem? 7 prostych kroków!

Czy kiedykolwiek byłeś zdezorientowany, jak rozpalić ogień w piecu opalanym drewnem? Twoje zamieszanie wkrótce się skończy; bo w siedmiu prostych krokach wyjaśnimy, jak samodzielnie wykonasz tę operację. Dostarczymy również wystarczającą ilość danych, abyś mógł dokładnie zrozumieć cały proces.

Obsługa pożaru nie jest łatwym zadaniem; wiąże się z wieloma zagrożeniami, ponieważ jest destrukcyjny, a przede wszystkim brutalny, jeśli nie jest odpowiednio traktowany.

Jak rozpalić ogień w piecu opalanym drewnem? 7 prostych kroków!

Jeden krok, a zobaczysz iskry pracy swojego życia. Jest to wyzwanie dla kogoś, kto nie wie, co zrobić z tego rodzaju pracą, ponieważ jest skrępowany wątpliwościami i chwiejnością. Jeden zły ruch, a zobaczysz, jak wszystkie twoje rzeczy zamieniają się w popiół. Aby uniknąć takich wypadków, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kroki rozpalenia ognia w piecu opalanym drewnem

Przestań się zastanawiać, jak rozpalić ogień w piecu opalanym drewnem. Oto następujące kroki:

Krok 1. Większe polana należy umieścić na podłodze paleniska w piecu na drewno

Rozpalając ogień w piecu opalanym drewnem, należy zacząć od mocnego drewnianego podkładu, ponieważ posłuży on jako doskonała podbudowa dla warstw drewna, które zamierzasz na nim położyć. Kawałki drewna powinny mieć średnicę 3 – 5 cali, aby konstrukcja mogła przenosić obciążenie powyżej.

Krok 2. Dodaj drugą warstwę

Na krzyż ułóż drugą warstwę średnich kłód na wierzchu bardziej obszernych kłód. Optymalne jest, jeśli średnie kłody mają od 50 do 75 procent rozmiaru większych. Powinieneś rozważyć różnice w układaniu warstw drewna, ponieważ nie chcesz, aby drewno paliło się w tym samym tempie, ponieważ nie byłoby to korzystne z Twojej strony. W końcu będzie to strata pieniędzy.

Drewno opałowe nie jest tanie! Obecnie ceny tych materiałów wahają się od 120 USD do 660 USD, w zależności od rodzaju drewna, które chcesz wykorzystać w swoim piecu opalanym drewnem.

Dąb to idealne drewno opałowe; dzieje się tak z powodu długiego, powolnego spalania. Dąb to grube drewno liściaste, które można znaleźć w prawie każdej części Ameryki Północnej. Podczas gdy drewno dębowe sezonuje się nieco dłużej niż inne drewno opałowe, ogień z prawidłowo wysezonowanego dębu w Twoim piecu na drewno jest wspaniały i nie do pobicia.

Krok 3. Dodaj trzecią warstwę

Używając krzyżowego wzoru, dodaj trzecią warstwę małych dzienników bezpośrednio na średnich dziennikach, tak jak w poprzednich krokach.

Aby właściwie ułożyć warstwy drewna i jest to idealne rozwiązanie w celu powolnego spalania, średnica małych kawałków drewna powinna wynosić od 1 do 2 cali. W rezultacie drewno powinno być umieszczone tak, aby ogień mógł szybko rozprzestrzenić się na inne kawałki drewna, jednocześnie otrzymując wystarczającą ilość tlenu do podtrzymania procesu.

Proces ostatecznie spali stos drewnianej podstawy w miejscu umieszczenia ze względu na różnicę grubości w każdej warstwie. Warstwa o mniejszej średnicy powinna się palić jako pierwsza, tworząc w ten sposób wzór, pozostawiając najniższy stos do spalenia jako ostatni. Możesz chcieć wiedzieć, jak układać drewno w kominku.

Krok 4. Połóż małe polana na drobnej rozpałce

W tym konkretnym kroku używamy jednego z następujących: łupanie drewna, tektura o dużej wytrzymałości lub kombinacja tych dwóch. Warstwowanie jest kluczowym czynnikiem w efektywnym rozpalaniu kominka, podobnie jak rodzaj drewna. Powinieneś obserwować ten format ze względu na jego zalety w dłuższej perspektywie.

Krok 5. Nad rozpałką pęki i karton zawiąż węzły gazetowe

Rozerwij arkusz gazety na kawałek przypominający sznurek, a następnie skręć go razem i zawiąż w węzeł. Ułóż równomiernie trzy lub cztery sęki na całej szerokości paleniska nad rozpałką. Będzie to doskonały rozpalacz ognia ze względu na materiał i sposób jego umieszczenia.

Umieszczenie go na wierzchu sprawia, że ​​jest odpowiednim materiałem do gaszenia ognia, ponieważ papier ma niską temperaturę zapłonu, szybko się zapala. Mimo to, po owinięciu wokół aluminiowej rury, temperatura zapłonu nie zostaje osiągnięta. Dzieje się tak, ponieważ ciepło dostarczane do papieru jest pochłaniane przez metal aluminiowy.

Krok 6. Podpal papier

Upewnij się, że przepustnica lub wentylator spalania w Twoim piecu jest otwarty i upewnij się, że jest ustawiony zbyt wysoko. Podpal węzły z gazet za pomocą długiej zapałki lub zapalniczki. Podświetlenie gazety można wykonać szybko iz taką łatwością.

Krok 7. Ciesz się

To ostatni krok w naszych siedmiu procedurach dotyczących prawidłowego rozpalania ognia w piecu opalanym drewnem. Gdy ogień zacznie się od gazety, rozprzestrzeni się na ostatni stos drewna, który umieściłeś na dnie panelu swojego pieca. Ciesz się kojącym dotykiem ciepła z pieca opalanego drewnem. Warto wiedzieć, jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy.

Wniosek

Rozpalenie ognia w piecu opalanym drewnem obejmuje wiele drobiazgowych procesów nakładania warstw, układania i rozpalania materiałów wykorzystywanych w całej działalności. Prawidłowe wykonanie tego wymaga dużo krytycznego myślenia, więc przestrzegaj procedury, aby uniknąć ryzyka i niebezpieczeństw. Tak rozpala się ogień w piecu opalanym drewnem. Pomocne może być również przeczytanie, dlaczego mój piec na drewno dymi w domu i co zrobić z popiołem z pieca na drewno.