Jak rozmrozić mini lodówkę? 4 proste kroki!

Minilodówka to idealne urządzenie, które możesz mieć w swoim akademiku lub pokoju rekreacyjnym, ale posiadanie tego oznacza również, że musisz wiedzieć, jak rozmrozić minilodówkę.

Z pewnością pokochasz to urządzenie za jego ogólną funkcjonalność, elastyczność i wygodę, ponieważ oferuje wystarczająco dużo miejsca na przekąski i napoje.

Jak rozmrozić mini lodówkę? 4 proste kroki!

Ale posiadanie lodówki wymaga odpowiedniej konserwacji. Obejmuje to czyszczenie wycieków i usuwanie wszelkich produktów, gdy tylko wygaśnie. W ten sposób zapobiegniesz nieprzyjemnym zapachom i rozwojowi bakterii.

Przede wszystkim musisz przygotować rzeczy potrzebne do rozmrożenia swojej minilodówki. Poniżej lista:

  • Gąbka, szmaty lub szmatka
  • Nieścierne materiały czyszczące
  • Taca
  • Ręczniki

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy rozmrażać Twoją mini lodówkę!

Kroki rozmrażania minilodówki

Teraz, gdy już przygotowałeś potrzebne rzeczy, możesz przejść do kroków, które należy podjąć. Ten przewodnik zapewnia, że ​​rozmrażanie będzie mniej uciążliwe. Jak więc rozmrozić mini lodówkę?

Krok 1. Przygotowanie

Zanim zaczniesz właściwe rozmrażanie, musisz najpierw zrobić kilka rzeczy. Najpierw musisz oczywiście wyjąć wszystkie produkty spożywcze z lodówki. Przed dniem rozmrażania możesz zużyć zapasy żywności, aby ich nie zmarnować. W międzyczasie unikaj też kupowania składników i używaj tego, co masz w lodówce.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to odłączyć minilodówkę z gniazdka elektrycznego. Chociaż inni naciskaliby przycisk wyłączania, zdecydowanie zaleca się odłączenie go, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Następnie będziesz potrzebować ręczników. Dzieje się tak, ponieważ podczas rozmrażania z lodówki będzie wypływać dużo wody. Połóż ręcznik pod jego otworem drzwiowym, a także na otaczającej go podłodze. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się kałuż. Nie tylko to, ale możesz również zapobiec uszkodzeniom podłóg wyłożonych wykładziną lub drewnem.

Lepiej użyj swojego starego ręcznika kąpielowego. Skoro są, będą w stanie wchłonąć więcej wody. Zwróć uwagę, że nie jest dobrze używać do tego ręczników papierowych.

Następnie musisz wyjąć szuflady i półki. Może to pomóc w przyspieszeniu procesu, a tym samym ułatwieniu kolejnych kroków. Jeśli Twoja lodówka ma komorę zamrażarki, musisz trzymać jej drzwi otwarte.

Krok 2. Rozmrażanie

Po zakończeniu prac przygotowawczych możesz przystąpić do rozmrażania lodówki. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć proces, możesz samodzielnie usunąć nadmiar lodu.

Możesz użyć do tego plastikowej szpatułki. Po prostu zeskrob lód, który utworzył się na ściankach lodówki. Ale bądź ostrożny, robiąc to. Nie chciałbyś uszkodzić swojego urządzenia, więc nie bądź agresywny. Kluczem jest tutaj dużo cierpliwości.

Następnie możesz włożyć do lodówki miskę z gorącą wodą. Jego para spowoduje wzrost temperatury, zmuszając w ten sposób szron do szybszego topnienia. Kiedy to robisz, pamiętaj, aby drzwiczki były otwarte.

Krok 3. Sprzątanie

Po kilku godzinach Twoja minilodówka będzie wolna od szronu. Ale czas, jaki to zajmie, będzie zależał od pogody w twoim miejscu. A teraz, gdy się rozmroziło, możesz przystąpić do czyszczenia szuflad i półek. Ponownie możesz do tego użyć ciepłej wody z mydłem. Czy w takim razie możesz zostawić go do wyschnięcia?

Następnie musisz wytrzeć wnętrze lodówki. Zwilż szmatkę w ciepłej wodzie z mydłem, aby usunąć nieprzyjemne zapachy i plamy. Idealnie nadaje się również do przygotowania sody oczyszczonej w lodówce. Włóż to do miski. To wchłonie nieprzyjemne zapachy.

Krok 4. Wysuszyć przed podłączeniem

Zanim zamkniesz drzwi lodówki i podłączysz ją do gniazdka, upewnij się, że jest przypalona. Odczekaj też kilka godzin, aż lodówka ostygnie, a następnie możesz z niej korzystać ponownie.

Przydatne wskazówki

  • Upewnij się, że Twoja minilodówka jest wolna od kurzu, zwłaszcza kompresor, aby działała dłużej. Zostaw też miejsce ze wszystkich jego boków, aby łatwiej było go wyczyścić.
  • Odszranianie powinno odbywać się co trzy miesiące. Najlepiej około 24 godziny przed wyjazdem lub urlopem.
  • Umieszczenie sody oczyszczonej z otwartym pudełkiem w lodówce może pomóc w pochłanianiu zapachów.
  • Jeśli minilodówka jest wyposażona w technologię automatycznego rozmrażania, nie musisz jej odłączać.
  • Upewnij się, że lodówka jest całkowicie sucha przed włożeniem produktów spożywczych do środka, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Upewnij się również, że kompresor nie jest narażony na gromadzenie się kurzu.

To okładka!

Dziękujemy za pozostanie z nami do końca. Mamy nadzieję, że ten artykuł o rozmrażaniu mini lodówki był pouczający i pomocny w konserwacji Twojego urządzenia.

Pamiętaj, że rozmrożenie lodówki dzień lub dwa przed wyjazdem w daleką podróż pozwoli uniknąć bałaganu po powrocie. Ale w przypadku większych lodówek będzie to oczywiście wymagało dłuższego rozmrażania.