Jak rozmrozić lodówkę z zamrażarką bez jej wyłączania? 5 najlepszych hacków!

Czy w zamrażarce twojej lodówki nagromadził się lód i zastanawiałeś się: „Jak rozmrozić lodówkę z zamrażarką bez jej wyłączania?” Aby pozbyć się lodu z zamrażarki bez jej wyłączania, najpierw wyjmij wszystkie produkty spożywcze, a następnie użyj skrobaczki do lodu, wentylatora, suszarki, gorącej szmatki lub odkurzacza.

Materiały te pozwalają szybko rozmrozić zamrażarkę bez konieczności jej wyłączania. Ponadto wygodniej jest rozmrozić lodówkę, wykonując czynności, które nie wymagają wyłączania lodówki, ponieważ nie wpłynie to na jakość żywności w lodówce.

Jak rozmrozić lodówkę z zamrażarką bez jej wyłączania? 5 najlepszych hacków!

Rozmrażanie zamrażarki jest często konieczne, aby zachować doskonałą jakość i wydajność lodówki. Możesz zauważyć, że na zamrażarce gromadzi się lód i wiele innych czynników powoduje szron w zamrażarce.

Więc pamiętaj, aby rozmrozić go natychmiast, gdy zauważysz, że nagromadzony lód ma co najmniej ¼ cala grubości, aby zapobiec dalszym problemom.

Czytaj dalej, ponieważ uczymy Cię najlepszych hacków, dzięki którym możesz szybko rozmrozić zamrażarkę.

Sposób rozmrażania zamrażarki bez jej wyłączania

Do lodówki jest podłączonych kilka zamrażarek, więc wyłączenie jej, gdy chcesz tylko rozmrozić zamrażarkę, może wpłynąć na inne produkty przechowywane w lodówce. I oczywiście, zanim zaczniesz rozmrażać lodówko-zamrażarkę, musisz usunąć wszystkie przechowywane w niej produkty i przenieść je do bardziej niesamowitego, pełnego lodu. Dzięki temu możesz wypróbować pięć najlepszych sposobów na rozmrażanie lodówki z zamrażarką bez jej wyłączania.

Hakowanie nr 1. Za pomocą skrobaka

Jedną z tradycyjnych metod jej rozmrażania jest używanie skrobaczki do usuwania nagromadzonego lodu na lodówko-zamrażarce. Zeskrob powstały lód, ale nie przesadzaj, ponieważ może to uszkodzić zamrażarkę. Co więcej, skrobaczka do lodu może być również wykorzystana w następujących hackach, które zostaną omówione później.

Hakowanie #2. Korzystanie z wentylatora

Aby szybko rozmrozić zamrażarkę, jednym z najczęstszych wyborów jest umieszczenie wentylatora przed otwartą zamrażarką. Jednak najlepiej działa to szybko, jeśli atmosfera w domu jest wystarczająco ciepła, aby mogła krążyć podczas korzystania z wentylatora.

W tym celu pozostaw otwartą zamrażarkę po jej opróżnieniu i ustaw wentylator tuż za zamrażarką. Stopienie lodu trwa dłużej, więc jeśli nie chcesz dłużej czekać, przejdź do następnego hacka, aby spróbować.

Hak #3. Korzystanie z suszarki

Zanim użyjesz suszarki do rozmrażania lodówki z zamrażarką, pamiętaj o kilku podstawowych środkach ostrożności. Istnieje ryzyko porażenia prądem, głównie podczas korzystania z suszarki podłączonej do sieci, więc możesz zdecydować się na użycie przenośnej. Inną rzeczą jest to, że zamrażarka może zostać łatwo uszkodzona, jeśli użyjesz na niej suszarki w niewłaściwy sposób.

Jeśli wolisz ten sposób, skieruj suszarkę na lód i nie pozwól, aby przewód dotykał mokrej powierzchni, jeśli nie korzystasz z przenośnej. Upewnij się, że nie kierujesz suszarki bezpośrednio na ściany lodówki z zamrażarką, ponieważ może to spowodować pewne uszkodzenia. Następnie, gdy lód zmięknie, możesz użyć narzędzia, takiego jak skrobak, aby szybko wyciągnąć lód, ale pamiętaj, aby nie uderzać o ściany zamrażarki.

Hak nr 4. Nakładanie gorącej szmatki

Możesz również spróbować użyć gorącej szmatki, aby szybko usunąć nagromadzony lód z lodówki z zamrażarką. Ale wcześniej załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed gorącem lub użyj szczypiec do przytrzymania gorącej szmatki. Po przygotowaniu wylej trochę alkoholu na szmatkę i nałóż go na lód. Ta metoda jest korzystna, zwłaszcza gdy na zamrażarce znajdują się tylko cieńsze warstwy lodu.

Hak nr 5. Korzystanie z odkurzacza

Aby rozmrozić chłodziarko-zamrażarkę za pomocą podciśnienia, ustaw jego przełącznik w pozycji nadmuchu, skieruj go na lód i zacznij dmuchać od góry do dołu. Gdy nagromadzony lód zacznie mięknąć, włącz opcję odkurzacza, aby pobrać wodę i lód.

Powtarzaj ten proces, aż dokładnie wysuszysz zamrażarkę. Jednak ten hack może być zbyt ryzykowny, aby spróbować, podobnie jak w przypadku korzystania z suszarki, ponieważ może cię porazić prądem, więc przed próbą zastosuj pewne środki ostrożności dotyczące odkurzacza.

Wniosek

A oto pięć najlepszych wskazówek, jak rozmrozić lodówkę z zamrażarką bez jej wyłączania! Rozmrażanie zamrażarki może być trochę czasochłonne, ale najlepiej robić to regularnie, aby Twoja lodówka była wydajna.

Niektóre hacki mogą być zbyt ryzykowne, aby spróbować, więc upewnij się, że obsługujesz urządzenie bezpiecznie, jeśli wolisz to robić.

Co więcej, chociaż jest to doskonały wybór, aby lodówka była włączona, gdy próbujesz rozmrozić zamrażarkę, aby zachować jakość innych przechowywanych w niej produktów, może ona również zużywać więcej energii elektrycznej, więc miej to na uwadze. Niezależnie od tego, aby uzupełnić swoją obecną wiedzę, przeczytaj, jak często należy rozmrażać minilodówkę.