Jak rozłożyć pralkę i suszarkę? 9 prostych kroków!

Musisz być zdezorientowany, jak rozłożyć pralkę i suszarkę? Przenosisz się w nowe miejsce lub chcesz dokonać naprawy za pralką. W obu przypadkach będziesz musiał przenieść pralkę i suszarkę. Nie musisz się martwić. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces rozkładania pralki i suszarki ze stosu.

Zazwyczaj pralka i suszarka są ustawione w stosy w małych mieszkaniach w kuchni, aby zaoszczędzić miejsce. Ułożenie pralki i suszarki w stosy zapewnia dodatkową przestrzeń na inne rzeczy i jest preferowane przez wielu. Korzystanie z pralki ładowanej od przodu ma wiele zalet, w tym mniejsze zużycie wody.

Jak rozłożyć pralkę i suszarkę? 9 prostych kroków!

Ponadto pralka i suszarka do układania w stosy dają korzyści osobom z problemami z plecami. Dzięki temu mogą wyjąć pranie z suszarki stojąc prosto, zamiast schylać się. Jednak rozłożenie suszarki i pralki może być trudne. Możesz go rozłożyć z pomocą przyjaciela lub członka rodziny. Możesz wezwać profesjonalną pomoc, jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc czytaj dalej!

Kroki rozłożenia pralki i suszarki

Jak więc rozłożyć pralkę i suszarkę? Poniżej znajduje się dziewięć kroków, które pomogą Ci rozłożyć pralkę i suszarkę:

Krok 1. Odłącz urządzenie

Aby rozłożyć pralkę i suszarkę, najpierw należy wyłączyć pralkę i suszarkę oraz wyjąć wtyczkę. Komin musi być wyłączony na wypadek wycieku wody, prąd elektryczny nie może się rozprzestrzenić. Przyklej przewody pralki i suszarki od góry, aby nie przeszkadzały. Nigdy nie zapomnij tego kroku!

Krok 2. Wyłącz dopływ gazu na ścianie

Musisz wyłączyć wszystkie przewody zasilające zarówno od pralki, jak i od suszarki. Ponieważ najpierw musimy zdjąć suszarkę, przekręć pokrętło gazu zgodnie z ruchem wskazówek zegara pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, aby wyłączyć dopływ. Zazwyczaj zawór gazowy znajduje się na ścianie w pobliżu pralki. Następnie zdejmij rurkę odpowietrzającą suszarki ze ściany.

Krok 3. Odciągnij stos od ściany

Następnym krokiem jest odciągnięcie ułożonego zestawu od ściany. Przed zdjęciem pralki należy również wyjąć rurę doprowadzającą gaz zza suszarki. W tym celu będziesz musiał stworzyć wystarczająco dużo miejsca, aby przejść za stos. Zazwyczaj stos suszarki i pralki jest odsunięty na dwanaście cali od ściany.

Otwórz drzwiczki pralki ładowanej od przodu i mocno chwyć bęben pralki. Następnie powoli zacznij przesuwać stos w swoim kierunku. Zrób to ostrożnie, pociągając go o kilka cali z każdej strony. Możesz ułatwić sobie to zadanie, wylewając na podłogę trochę smarów. Proszę powstrzymać się od używania wody. Przeczytaj, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos.

Krok 4. Wyłączyć dopływ gazu do suszarki

Wąż gazowy znajdziesz z tyłu suszarki. Teraz za pomocą klucza odkręć zawór gazu od suszarki. Gdy zawór nie jest zbyt ciasny, rurę można wyjąć po prostu obracając zawór w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, rękoma. Następnie odłącz odpowietrznik suszarki z tyłu suszarki. Na koniec upewnij się, że usuniesz każdą rurę zasilającą ze ściany i suszarki.

Krok 5. Odkręć suszarkę od pralki

Suszarka jest mocno przymocowana do pralki za pomocą zestawu do układania w stos. Te nóżki suszarki są mocno przykręcone do górnej części pralki przez metalową płytkę między nimi. Aby je rozdzielić, będziesz musiał odkręcić tę metalową płytkę. Możesz łatwo zsunąć metalową płytkę po wykręceniu z niej śrub.

Krok 6. Umieść kawałek materiału

Przed odłożeniem umieść kawałek materiału lub duży kawałek kartonu w pobliżu stosu. Tak więc postawienie suszarki nie spowoduje uszkodzenia podłogi.

Krok 7. Podnieś suszarkę

Teraz zdejmiemy suszarkę z górnej części pralki. Ponownie, możesz potrzebować pomocy kogoś, kto go podniesie i położy na podłodze.

Krok 8. Odłącz podkładkę

Teraz suszarka jest oddzielona od pralki. Jeśli planujesz przenieść pralkę i suszarkę, musisz odłączyć węże doprowadzające i odprowadzające wodę. Z tyłu pralki znajdują się trzy zawory. Dwa służą do dostarczania czystej wody, a jeden do odprowadzania wody. Węże doprowadzające czystą wodę są oznaczone na czerwono i niebiesko. Jednak wąż spustowy jest szary.

Wyłącz zawory z tyłu pralki w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby zatrzymać dopływ wody i odpływ. Drugi koniec węży możesz dostrzec na ścianie. Zakręć pokrętła dopływu świeżej wody za pomocą klucza i zdejmij węże. Następnie wyciągnij wąż spustowy z rury stojakowej. Teraz również odłączyłeś podkładkę.

Krok 9. Wyjmij zestaw do układania w stos

Odkręć zestaw do układania w stosy z górnej części pralki. Są to metalowe płyty, które można układać w stos, które można ponownie wykorzystać. Możesz przeczytać o sposobach usuwania zatkanej rury kanalizacyjnej.

To okładka!

Jak więc rozłożyć pralkę i suszarkę? W tym momencie musisz mieć nieukładaną suszarkę i pralkę. Jeśli nie możesz oddzielić pralki od suszarki, poproś kogoś o pomoc lub wezwij hydraulika, aby ci pomógł. Ale pamiętaj, bezpieczeństwo jest priorytetem. Dlatego przed rozpoczęciem odłącz urządzenie i nie ciągnij ani nie przenoś suszarki, jeśli masz problemy z plecami. Przeczytaj także, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania oraz jak korzystać z pralki.