Jak rozkręcić suknię ślubną z tiulową nakładką?

Sekretem umiejętnego uczestniczenia w sukni ślubnej z tiulową nakładką jest zrobienie pojedynczego krawata. Ogólnie rzecz biorąc, większość sukien ślubnych jest stosunkowo łatwa, ale te z tiulową nakładką sprawdzą się najlepiej, jeśli je zawiążesz.

Omówimy tę technikę bardziej szczegółowo poniżej. Z drugiej strony zalecamy przeglądanie naszego bloga w celu znalezienia innych technik naprawy sukni ślubnej.

Możesz dowiedzieć się, jak samodzielnie zmienić suknię ślubną i nie tylko.

Jak łatwo ułożyć suknię ślubną z tiulową nakładką

Zawiąż sukienkę

Zrób pojedynczy krawat poza talią sukni ślubnej z tiulową nakładką. W zależności od długości pociągu, możesz również zrobić to zawiązanie wokół kolan, zwłaszcza jeśli pociąg jest krótki.

Tiulowe nakładki są lekkie, więc nie musisz martwić się o pękanie lub rozdarcie materiału podczas wiązania sukienki. Pamiętaj jednak, aby związać go estetycznie, ponieważ byłby widoczny na zewnątrz.

Niektóre pomysły na ubieranie krawata w talii sukni to dodanie pereł, kwiatów, kokardy lub innych detali początkowo znalezionych na sukni ślubnej. Możesz również użyć ozdób, które wyglądają podobnie do akcesoriów, które będziesz nosić.

Oto kilka wskazówek, jak dodać dodatki do sukni ślubnej, jeśli nie masz pomysłów.

Jaki był cel zgiełku?

Zgiełk to sposób na zmianę sukni ślubnej, aby ułatwić pannie młodej poruszanie się po ceremonii. Suknia lub suknia zmieni się we wzór, jakby nie miała trenu.

Istnieje wiele rodzajów zgiełku do wyboru dla swojej sukni ślubnej, ale należy położyć nacisk na powierzenie komuś, kto zorganizuje tę zgiełk za Ciebie. Po ceremonii, być może, możesz poprosić swoją druhnę, druhnę lub mamę o pomoc w rozbiciu sukni, aby wyglądała dobrze i była zabezpieczona.

Czy możesz dodać zgiełku do sukni ślubnej?

Każda suknia ślubna lub suknia z trenem, który ciągnie się z tyłu, może być zakręcona. Styl zgiełku do wyboru będzie zależał od rodzaju sukni, którą masz.

Do sukien ślubnych o kroju syreny i linii A

Jeśli twoja suknia ślubna to syrena lub linia A, najlepszym stylem zgiełku jest francuska lub pod kłębowiskiem. Tren sukienki będzie podnoszony na haftki, a następnie schowany pod samą sylwetkę, dlatego sprawdza się tylko wtedy, gdy sukienka ma naturalną talię, a nie takie jak suknie balowe.

Szczegółowe suknie ślubne

Jeśli twoja suknia ślubna ma misterne detale, rozważ austriacką krzątaninę. Ten typ zbiera materiał na środku sukienki przez plecy, podobnie jak marszczenie.

Do sukni balowych

Ślubne suknie balowe mają różne opcje tętniącego życiem, takie jak zgiełk w sali balowej, ponad zgiełk / amerykański zgiełk i zgiełk pociągu. Zgiełk sali balowej ma różne punkty wszyte wokół stanika sukni, aby zapewnić ruch i pomóc materiałowi złożyć się w siebie.

Inną opcją jest usunięcie lub skrócenie trenu sukni ślubnej, zwanego amerykańskim zgiełkiem, który wykorzystuje haczyki w talii, aby unieść pociąg na wierzch ubrania. Na koniec, twoja krawcowa może również polecić zgiełk z trenem do twojej ślubnej sukni balowej, zwłaszcza jeśli wolisz, żeby wyglądała tak, jakby nie miała trenu, ponieważ zostanie przewrócona pod tkaniną, a następnie przypięta do siebie.

Jak uwijać się w warstwową suknię ślubną?

Przede wszystkim zapytaj swoją krawcową o jej rekomendację, ponieważ warstwowe suknie ślubne różnią się stylem. Ale aby dać ci kilka pomysłów, oto trzy sposoby, które możesz wziąć pod uwagę, gdy kręcisz warstwową suknię ślubną.

Zgiełk w sali balowej

Krawcowa może zrobić cztery punkty za pomocą guzików pod najkrótszą warstwą sukienki. W ten sposób pociąg nie będzie przeszkodą, ale piękne warstwy będą nadal widoczne po zgiełku.

Amerykańska zgiełk

Jeśli warstwy są wykonane z sypkiego materiału, takiego jak szyfon, można również wziąć pod uwagę zgiełk amerykański. W zależności od konkretnego wzoru sukienki warstwowej, krawcowa może umieścić punkty na linii talii lub bioder tak, aby tren mógł być podciągnięty i zachować sylwetkę sukienki.

Francuski ruch

Jeśli warstwowa suknia ślubna nie wyglądałaby zbyt przytłaczająco z dodatkiem krawatów, Twoja krawcowa może zrobić dla niej francuską krzątaninę. Tren będzie podciągnięty i zawiązany, co może być cudowne, gdy odsłania warstwy sukni ślubnej.

Jak rozkręcić sukienkę bez szycia?

 • Ułóż suknię ślubną spodem pociągu skierowanym na zewnątrz
 • Upewnij się, że warstwy pociągu są rozłożone z wyrównanymi szwami
 • Zaplanuj rozmieszczenie punktów zgiełku, przypinając te obszary na górze sukienki
 • Wbij szpilkę w materiał sukni, obróć ją i przełóż z powrotem przez sukienkę jak najbliżej poprzedniej dziurki
 • Powtórz z innymi pinami
 • Owiń główkę szpilki taśmą medyczną dla bezpieczeństwa
 • Zawiąż na każdej szpilce wstążkę, która będzie dobrze uzupełniać sukienkę, tak aby zgiełk wyglądał atrakcyjnie
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyłaś się, jak ułożyć suknię ślubną z tiulową nakładką, po prostu robiąc pojedynczy krawat poza talią.

  Ostatecznie Twoja krawcowa zaleci rodzaj zgiełku dla konkretnego projektu sukni, którą masz. Możesz również wybrać, który styl zgiełku uważasz za najbardziej atrakcyjny.