Jak rozgrzać akwarium bez grzałki? 6 łatwych sposobów!

Jak rozgrzać akwarium bez grzałki? Użyj ciężkiego ręcznika, koca, maty grzewczej, aby go ogrzać i wybierz kaptur, pokrywę i baldachim, które przykrywają zbiornik.

A kiedy zmieniasz wodę, używaj ciepłej wody. Następnie postaw akwarium w nagrzanym pomieszczeniu na słońcu lub obok grzałki i podgrzej zbiornik za pomocą filtrów, które mogą zapewnić ciepło potrzebne zbiornikowi.

Jak rozgrzać akwarium bez grzałki? 6 łatwych sposobów!

Zachowaj szczególną ostrożność, aby zapewnić stałą temperaturę w filtrach i unikaj filtrów niskiej jakości i nieefektywnych, ponieważ nie mogą one działać prawidłowo przez cały dzień. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby na rozgrzanie akwarium nawet bez użycia grzałki

Oto sposoby na ogrzanie akwarium nawet bez użycia grzejnika, o których należy pamiętać.

#1. Użyj ciężkiego ręcznika lub koca

Ciężki ręcznik lub koc to łatwe i szybkie rozwiązanie w prawie każdym domu, ponieważ celem jest odepchnięcie ryb od zimnego powietrza, które dostaje się do akwarium. Ciężki koc nadaje się do dużego zbiornika, tworząc izolację w zbiorniku, a gruby ręcznik jest lepszy niż cienki ręcznik do efektywnej pracy. Koc lub ręcznik jest wtedy, gdy temperatura wody utrzymuje się w akwarium, ale upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby zapobiec zamarzaniu.

#2. Użyj maty grzewczej

Mata grzewcza jest pomocna w przypadku małych zbiorników, takich jak akwarium, ponieważ podnosi temperaturę wody w części akwarium, służy również jako warstwa buforowa i pomaga chronić jelita przed pękaniem szkła i gorącymi punktami. Możesz również przeczytać o podgrzewnicy zbiornika.

#3. Użyj kaptura, baldachimu lub pokrywy zakrywającej zbiornik

Utrzymuj poziom ciepła w akwarium bez grzejnika i przykryj go kapturem, pokrywą lub baldachimem, ponieważ jest to zdecydowanie najłatwiejszy i najczęstszy sposób ograniczenia kontaktu z wodą i zimnego powietrza przechodzącego przez zbiornik. Pokrywa chroni go przed wszystkimi innymi elementami i szybko nagrzewa, a najwyższa część zbiornika zapewnia wyjęcie i dostęp do akwarium. Wierzch, który przykrywa zbiornik, zmniejsza dopływ tlenu nieodpowiedni dla życia ryb, ponieważ wykorzystuje również poziom tlenu w kamieniu napowietrzającym i pompę powietrza.

#4. Korzystaj z ciepłej wody

Używaj ciepłej wody, która może wydawać się nie rozwiązaniem na dłuższą metę, ale może wymagać pełnego monitorowania i uwagi, ponieważ pomaga utrzymać temperaturę. Ale będziesz potrzebować pojemnika, który szybko pomieści przegotowaną wodę i wlej przegotowaną wodę, aż wypełni połowę pojemnika. Pojemnik nie powinien się przewrócić po umieszczeniu wody na górze akwarium i połączyć część wrzącej wody z wodą o temperaturze pokojowej, ale nigdy nie dolewaj wrzącej wody do zbiornika. Przechowuj dodatkową wodę, gdy nadejdzie czas, kiedy trzeba ją wymienić i powoli zwiększaj temperaturę, ale nie podnoś jej szybciej niż o jeden stopień na godzinę.

#5. Umieść akwarium na słońcu lub w ogrzewanym pomieszczeniu obok grzejnika

Ogrzewane pomieszczenie w każdym domu to jedno z popularnych rozwiązań, a spójny grzejnik umieszczaj w mrozach, które nagrzewają pomieszczenie. Akwarium umieszcza się w ogrzewanym pomieszczeniu, stabilizując temperaturę wody. Mimo to temperatura może się zmieniać, jeśli żadne ciepło nie powoduje silnego stresu. Wpływa to również na układ odpornościowy i prowadzi do chorób i słabości, których wahania powinny wynosić od 1 do 2 stopni Fahrenheita.

Więc umieść akwarium po słonecznej stronie, ale unikaj bezpośredniego światła słonecznego lub powodowaj wzrost glonów; te sześć godzin dziennie wystarczy, aby uzyskać naturalne światło słoneczne. Ogrzewa akwarium, choć zajmuje to trochę czasu, więc zachowaj szczególną ostrożność i utrzymuj stałą temperaturę w filtrze. Filtry pracują nieprawidłowo przez cały dzień, jeśli nie są wydajne, a temperatura zmienia się również przy różnych typach filtrów i zapisz paragon i pudełko na zwrot lub wymianę filtra.

#6. Zaizoluj szklane ściany w zbiorniku

Wybierz, czy chcesz owijać koc przez wiele godzin w akwarium bez zanurzania w wodzie, ponieważ zapewnia tymczasową izolację na górze i po bokach akwarium. Inną opcją do rozważenia jest umieszczenie pojemnika styropianowego zakrywającego całe szklane ściany akwarium, ponieważ materiał ten może szybko owijać akwaria, więc włóż do niego wkład grzewczy lub wielokrotnego użytku, aby go naładować. Przede wszystkim izolacja zarówno tyłu, jak i boków to najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie na ogrzanie akwarium bez grzałki.

To okładka!

Teraz poznasz wiele sposobów na rozgrzanie akwarium bez grzałki. Od Ciebie zależy, którą z tych metod wybierzesz, a także ostatecznie zachowaj przewodnik krok po kroku podczas korzystania z każdej z tych metod. Zaizoluj szklane ściany, ale akwarium w jasnym świetle lub użyj ciężkiego ręcznika lub koca! W ten sposób łatwiej będzie rozgrzać akwarium bez grzałki. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem jak sprawdzić czy grzałka aqueon działa i jakie ryby nie potrzebują grzałki.