Jak rozebrać pompę myjki ciśnieniowej? 4 proste kroki!

Czy wiesz, jak rozebrać pompę myjki ciśnieniowej? Pompę można zdjąć po prostu odkręcając śruby myjki ciśnieniowej. Myjka ciśnieniowa składa się z kilku różnych części. Jednym z najważniejszych jest pompa, która może zawieść z różnych powodów.

Istnieją dziesiątki powodów, dla których pompa może nie działać skutecznie, w tym ciśnienie, wycieki, kawitacja i temperatura. Gdy myjka ciśnieniowa nie działa prawidłowo, możemy wymienić pompę na nową, zamiast wymieniać istniejącą myjkę ciśnieniową.

Jak rozebrać pompę myjki ciśnieniowej? 4 proste kroki!

Może być również konieczna konserwacja myjki ciśnieniowej, wymagająca usunięcia pompy. Czy jednak wiesz, jak zdemontować pompę myjki ciśnieniowej? Chociaż jeśli nie zrozumiałeś, teraz zrozumiesz. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Kroki demontażu pompy myjki ciśnieniowej

Zawsze, gdy pompa myjki ciśnieniowej nie działa prawidłowo, będziesz musiał ją zdemontować, aby ją serwisować lub wymienić. Na szczęście osiągnięcie tego nie jest trudne. Aby wykonać zadanie, potrzebujesz tylko kilku przyrządów i podstawowej wiedzy na temat demontażu pompy myjki ciśnieniowej. W tym krótkim artykule omówimy konkretny sprzęt, którego będziesz potrzebować, oraz sposób demontażu pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 1. Przygotuj się

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Ponieważ mamy do czynienia z masywną stalą, dobrym pomysłem jest, aby wszyscy nosili parę nieporęcznych rękawiczek. Zalecane są również buty robocze, ponieważ Twoja noga musi być chroniona, jeśli coś spadnie. Ponadto zaleca się pracę w sterylnym środowisku, ponieważ są małe elementy, takie jak nakrętka nastawcza i blokada, które wypadną dopiero po demontażu pomp, a nawet nie wyobrażamy sobie, że zostawisz je w błocie.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak uruchomić myjkę gazową.

Krok 2. Poluzuj nakrętki i śruby

Za pomocą płaskiego śrubokręta odkręć cztery główne śruby mocujące pompę do myjki ciśnieniowej. Na początkowym etapie nie wolno całkowicie usuwać żadnego z tych elementów. Alternatywnie usuń każdy z nich z osobna, chyba że możesz je odłączyć i usunąć całkowicie za pomocą rąk. Gdy już ściągniecie sobie trzy śruby, ta druga może sprawić wam pewne problemy, ponieważ jedna trzyma wszystko razem. Niezależnie od tego, czy masz trudności z jej wyjęciem, podnieś pompkę, w tym jedną ręką podczas wyciągania śruby drugą ręką.

Krok 3. Wykręć śrubę ustalającą

Większość ludzi psuje ten krok, ponieważ nie zdaje sobie sprawy, że druga śruba ustalająca mocuje taką pompę do myjki ciśnieniowej. Chociaż nie wszystkie myjki ciśnieniowe mają tę funkcję, większość z nas ją posiada. Wyciągnij pompę na zewnątrz, aby spróbować ją wyjąć. Nie ma śruby ustalającej, jeśli się poluzuje. Jeśli coś nie działa, nie używaj już siły, ponieważ będziesz musiał poluzować inne śruby dociskowe.

Śruba dociskowa jest teraz schowana w cichy sposób, przez co rzadko zaczynamy to zauważać. Przesuń pompę w bok, aby utworzyć otwór, przez który widać wałek w środku i poszukaj śruby ustalającej. Podczas wykonywania tej czynności znajdziesz tajną śrubę dociskową.

Użyj klucza imbusowego, aby odkręcić śrubę ustalającą po jej zlokalizowaniu. Za pomocą klucza jest mało prawdopodobne, że zdołasz wyciągnąć śrubę z trzonu. Ale to dobrze. Będzie działać, jeśli go odkręcisz i wyjmiesz poza rowek. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Krok 4. Wymontuj pompę

Ostatnim krokiem jest wyjęcie pompy z myjki ciśnieniowej. Po skutecznym dokręceniu śruby dociskowej nic innego nie może uniemożliwić połączenia pompy z pralką. Musisz teraz wyciągnąć pompę na zewnątrz, która powinna łatwo odpaść. Jeśli tak nie jest, przynieś mocniej, ponieważ nie ma nic innego, co mogłoby utrzymać pompę. Teraz chodziło tylko o siłę mięśni.

A jeśli brutalna siła nie wystarczy, nie przejmuj się; Mam więcej sztuczek w rękawie. W korpusy pompy i myjki włożyć duży, mocny śrubokręt płaski. Aby zdemontować pompę, należy użyć wkrętaka jako punktu podparcia (młotka chwytającego) i docisnąć. W końcu praca zostanie ukończona.

Śruba ustalająca i klucz, który pozostaje w rowku wału, wypadną z pompy po jej wyjęciu. Nie chciałbyś ich upuścić, więc złap je i rozłóż w bezpiecznym miejscu, abyś mógł z nich ponownie skorzystać po naprawieniu przedmiotu. Po wykonaniu wszystkich tych czynności możesz teraz oddzielić pompę od myjki ciśnieniowej. Zamiast naprawiać pompę, spróbuj wymienić ją na nową. Oto jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, jak rozbierać pompę myjki ciśnieniowej. Wyjęcie pompki z pralki nie jest trudne, jeśli znasz wszystkie kroki. Mamy nadzieję, że wszyscy zapoznacie się z tym artykułem za jednym razem. Zachowaj ostrożność podczas demontażu pompy, a pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podjąć środki ostrożności i specjalnie odłączyć ciśnienie elektryczne od gniazdka ściennego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Myślę, że przeczytanie o pompie olejowej jest dla Ciebie pomocne!