Jak rozebrać podkładkę Maytag? 7 prostych kroków!

Czy Twoja podkładka pokazuje jakieś błędy, a teraz szukasz sposobu na rozebranie podkładki Maytag? Nieważne, mamy twoje plecy. Przeprowadzimy Cię przez ten artykuł, aby rozebrać podkładkę Maytag.

Możesz łatwo otworzyć obudowę pralki za pomocą kilku niezbędnych narzędzi, które są obecne w każdym domu.

Jak rozebrać podkładkę Maytag? 7 prostych kroków!

Jeśli chcesz poznać odpowiednie metody demontażu pralki Maytag, czytaj dalej. Myjki Maytag otworzyły świat nieskończonych możliwości szybkiego czyszczenia. Jeśli jednak czasami Twoja pralka pokazuje błędy i nie działa poprawnie, musisz rozebrać uszkodzoną część i naprawić. Zamierzamy podzielić się procesem demontażu pralki Maytag w celu uzyskania dostępu do kompletnego mechanizmu operacyjnego.

Kroki demontażu pralki Maytag

Jeśli szukasz sposobu na dostęp do całego mechanizmu pralki Maytag, możesz zacząć od rozebrania szafki pralki. Pomoże Ci nie tylko uzyskać dostęp do pełnego mechanizmu Twojej pralki, ale także pomoże w rozwiązywaniu problemów i testowaniu maszyny. Dodatkowo zaoszczędzi Ci to dużo czasu. Jak więc rozebrać podkładkę Maytag? Możesz wykonać poniższe czynności, aby szybko i bez wysiłku rozebrać pralkę.

Krok 1. Odłącz podkładkę

Więc najpierw musisz wyłączyć pralkę i odłączyć ją od gniazdka elektrycznego. Wtedy pomogłoby, gdybyś odłączył dopływ wody od kranu. Po wyłączeniu dopływu wody:

  • Wyciągnij podkładkę.
  • Czy możesz umieścić go na otwartej przestrzeni?
  • Połóż wiadra pod rurami doprowadzającymi wodę, ponieważ woda może kapać po poluzowaniu.

Krok 2. Wyłącz dopływ wody

Teraz wyłącz dopływ wody, poluzowując przewody doprowadzające wodę z tyłu pralki. Włóż oba węże do wiadra i zachowaj kawałek szmatki lub ręcznika do wyczyszczenia bałaganu z wodą, ponieważ na podłodze mogą pozostać resztki wody.

Krok 3. Odkręć panel sterowania

Na górnym tylnym końcu pralki znajdują się trzy śruby, które pomagają zamocować panel sterowania z tyłu pralki. Zlokalizuj te śruby i odkręć je za pomocą śrubokręta. Następnie odczep zaczepy na podstawie konsoli sterowania, przymocowane do gniazd w górnej części pralki. Możesz odłączyć zakładki, obracając konsolę w prawo.

Krok 4. Usuń przewody z konsoli sterowania

Teraz, po odłączeniu, czas na wyjęcie przewodów z konsoli sterującej. Konsola sterowania umożliwia dostęp do regulacji temperatury, ciśnienia, timera i prędkości. W konsoli sterowania jest wiele przewodów podłączonych do odpowiednich elementów, więc aby je bezpiecznie usunąć, najpierw zawiń wokół przewodów taśmę maskującą. Teraz weź ołówek i zaznacz przewody, aby je zapamiętać i ich elementy. Następnie zacznij odłączać przewody od odpowiednich elementów, wyciągając je z końca.

Krok 5. Zdejmij dolny panel dostępu

Teraz musisz uzyskać dostęp do paska napędowego, pompy wodnej spryskiwacza i silnika napędowego, zdejmując panel dostępu. Panel dostępu można odłączyć, odkręcając dwie śruby znajdujące się w dolnej części dolnego panelu dostępu. Po odkręceniu dwóch śrub można łatwo zdjąć dolny panel dostępu.

Krok 6. Odłącz panel przedni

Aby zdjąć przedni panel pralki, należy znaleźć dwie nakrętki mocujące dolną część przedniego panelu do rogów pralki. Za pomocą śrubokręta odkręć nakrętki. Po odkręceniu nakrętek delikatnie odchyl podstawę przedniego panelu do siebie i pociągnij w dół. W ten sposób możesz łatwo odłączyć górną część przedniego panelu.

Krok 7. Uzyskaj pełny dostęp do wszystkich elementów pralki

Aby uzyskać pełny dostęp do pozostałych elementów pralki, musisz otworzyć górny panel. Górny panel pralki jest zabezpieczony dwiema nakrętkami w rogach pralki. Odkręć obie nakrętki za pomocą śrubokręta. Następnie podnieś przednią część górnego panelu, tak jak maskę pojazdu, i uzyskaj dostęp do wanny myjącej, zaworów dopływu wody i jednostki napędowej. Górny panel posiada również dwa złącza, które pomagają mu nie przesuwać się podczas pracy. Możesz również przeczytać o tym, jak korzystać z pralki.

To okładka!

Więc w tym momencie musiałeś wiedzieć, jak rozebrać podkładkę Maytag. Rozebranie pralki nie jest łatwym zadaniem, ale z pomocą naszego poradnika możesz spróbować zrobić to samodzielnie. Naprawa urządzenia lub urządzenia własnymi rękami sprawia, że ​​czujemy się lepiej i szczęśliwsi. W wolnym czasie musimy uczyć się nowych rzeczy, aby poprawić naszą sprawność fizyczną i psychiczną. Przed rozebraniem pralki postępuj zgodnie ze wszystkimi środkami zapobiegawczymi. Zawsze możesz wezwać techników o pomoc, jeśli uważasz, że nie możesz rozebrać pralki, aby ją naprawić. Kliknij ten link, aby wiedzieć
jak otworzyć obudowę pralki i jak zresetować pralkę Maytag.