Jak rozciągnąć skórzane buty za pomocą suszarki do włosów? 3 proste kroki!

Jeśli kupione przez Ciebie buty były dla Ciebie małe, pomocny może być ten post dotyczący rozciągania skórzanych butów za pomocą suszarki do włosów. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy czują się niekomfortowo ze swoimi nowymi butami i potrzebują tylko trochę więcej miejsca. Możesz rozciągnąć buty tak, aby wygodnie Ci się podobały.

Ale pamiętaj, że dotyczy to tylko tych wykonanych ze skóry. Jednak stwierdzenie, czy buty są wykonane wyłącznie ze skóry syntetycznej, może być trudne. Chociaż ten hack może zadziałać w przypadku niektórych sztucznej skóry, nie zadziała dla wszystkich.

Jak rozciągnąć skórzane buty za pomocą suszarki do włosów? 3 proste kroki!

Załóżmy, że jesteś niepewny. Lepiej nie ryzykować. Jeśli uważasz, że Twój but jest skórzany, powinieneś przestać go nagrzewać, gdy materiał się marszczy. Oznacza to, że Twój but nie jest wykonany ze skóry, ponieważ nie reaguje na ciepło.

Kroki rozciągania skórzanych butów z suszarką do włosów

Ciepło wydobywające się z suszarki sprawi, że but będzie bardziej miękki. Pomaga butowi ułożyć się na stopie. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak rozciągnąć skórzane buty za pomocą suszarki do włosów, a noszenie skórzanych butów stanie się wygodniejsze.

Krok 1. Załóż skarpetki

Musisz nosić dwie warstwy skarpet. Zaleca się używanie grubych, takich jak skarpety sportowe. Następnie włóż stopy w zbyt ciasne skórzane buty.

Krok 2. Włącz suszarkę do włosów

Ustaw suszarkę na średnią temperaturę i bezpośrednio na miejsca, które bolą Twoją stopę. Upewnij się, że przesuwasz suszarkę do włosów w tę iz powrotem, a jej dyszę trzymaj z dala od kilku centymetrów. W przeciwnym razie spalisz but. Ogrzej go przez około dwie minuty, zginając i poruszając stopą w środku. Rozciąganie stopy, warstwy skarpet i ciepło w połączeniu rozszerzą buty. Już po 10 sekundach poczujesz, że but urósł, ale nadal możesz mieć pewność, że będzie trwały.

Krok 3. Dmuchnij przez dwie minuty

W razie potrzeby możesz ponownie podgrzać buty, gdy całkowicie ostygną. Pamiętaj, że ciepło może spowodować zmiękczenie kleju w butach. W rezultacie cholewka i podeszwa mogą się oddzielić. Dlatego pamiętaj, aby nie pozostawiać dyszy suszarki w jednym miejscu przez dłuższy czas. Najlepiej nie podgrzewać butów z PVC lub plastiku, ponieważ te materiały nie będą się rozciągać. Co więcej, możesz uwolnić trochę toksycznych oparów. Niezależnie od tego, czy chcesz rozciągnąć sandały, buty na płaskim obcasie, eleganckie buty czy szpilki, aby lepiej dopasować się do stopy, musisz dmuchać przez około dwie minuty na każdy but.

3 alternatywne sposoby na rozciąganie skórzanych butów

Oprócz używania suszarki do włosów do rozciągania skórzanych butów, możesz zastosować różne metody. Poniżej znajdują się trzy inne alternatywy, które możesz wypróbować. Każdy z nich będzie działał tak długo, jak buty będą tylko trochę za ciasne.

Alternatywnie nr 1. Używanie alkoholu do nacierania

Do tej opcji będziesz potrzebować maleńkiej butelki z rozpylaczem i alkoholu do wycierania. Butelka ze sprayem powinna być wypełniona alkoholem do nacierania. Następnie spryskaj wnętrze butów, aby były nieco wilgotne. Noś buty i chodź po domu, aż wyschną buty z alkoholem. Powtarzaj, aż zechcesz, aby dobrze przylegała do stopy. Inną odmianą tej metody jest zdobycie bawełnianych skarpetek i namoczenie ich w alkoholu do nacierania. Następnie wyciśnij nadmiar. Proszę założyć skarpetki i nosić buty, aż wyschną. W razie potrzeby powtórz cały proces.

Alternatywna 2. Noszenie butów przez godzinę

Najłatwiejszym sposobem na rozciągnięcie butów jest ich noszenie. Noś go przez godzinę, jeśli możesz, ale początkowo możesz nie być w stanie go nosić przez długi czas. Możesz dodać parę grubych skarpet. Będzie to służyć jako poduszka dla twoich stóp i pomoże w większym rozciąganiu butów.

Ta alternatywa jest odpowiednia dla każdego rodzaju buta, jaki masz. Ale będzie działać najlepiej tylko wtedy, gdy twoje buty są tylko trochę za ciasne. Zwróć uwagę, że jeśli buty ocierają się lub uciskają w stopy, skarpetki pomogą, aby nie pojawiły się pęcherze. W miarę rozciągania butów, stopniowo wydłużaj czas ich noszenia. Gdy już poczujesz się komfortowo nosząc je przez kilka godzin, możesz je nosić już na zewnątrz.

Alternatywna #3. Używanie sprayów do rozciągania butów

Podczas rozciągania skórzanych butów należy je nosić, a następnie spryskać skórę zgodnie ze wskazówkami podanymi na opakowaniu. Poczekaj, aż spray wyschnie, noś but. Później zauważysz, że skóra rozciąga się na stopie.

To okładka!

Oto kroki, jak rozciągnąć skórzane buty za pomocą suszarki do włosów. Na koniec musisz nosić skórzane buty ze skarpetkami, aż ostygną. Dzięki temu Twoje buty nie skurczą się do normalnego rozmiaru. Po ostygnięciu buty powinny być noszone bez bólu.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak usunąć wosk z dywanu za pomocą suszarki do włosów i jak szybko wysuszyć farbę olejną za pomocą suszarki do włosów.