Jak przykryć sofę o wyjątkowym kształcie?

Przekształć starą sofę, zastępując ją ponadczasowymi neutralnymi lub modnymi wzorami, aby nadać jej nowy wystrój. Fotele dwuosobowe są zazwyczaj ponownie tapicerowane ciężkimi tkaninami, takimi jak twill lub mieszanki bawełny. Mając to na uwadze, dowiemy się, jak pokryć fotelik o wyjątkowym kształcie.

Pokrowce mogą być używane do podkreślenia wyglądu starych sof lub do ochrony mebli dobrej jakości przed sierścią zwierząt domowych. Slipcovers są dostępne w różnych rozmiarach i za rozsądną cenę. Możesz kupić gotowe pokrowce na sofy 3-osobowe, sofy 2-osobowe, fotele, fotele skrzydłowe, sofy, sofy, pufy i jadalnię.

Wymiary pokrowców należy sprawdzić w sklepie przed zakupem. Ale większość gotowych pokrowców będzie pasować do większości mebli. Ale oczywiście od czasu do czasu możesz nagiąć zasady.

Różne kanapy są dziwnie ukształtowane, więc znalezienie pasującego pokrowca wymaga trochę kreatywności. Na szczęście mamy Cię w zasięgu ręki! Oto kilka wskazówek, jak stosować narzuty na meble o nieregularnym kształcie.

Jak pokryć kanapę o wyjątkowym kształcie?

Zmierz swoją sofę lub fotelik przed zakupem. Aby określić koszt materiałów, możesz najpierw zmierzyć swoją sofę lub kanapę dwuosobową. Oprócz ilości poduszki, musisz dodać lub wymienić, wziąć pod uwagę ruch i wykorzystanie na swoich meblach.

Następnym krokiem jest wybór tkaniny. Z kolei tańsze materiały, takie jak fioletowy nadruk geparda czy neonowe paski zebry, nadadzą Ci odważnego, funky stylu. Zamiast tego kup wystarczającą ilość materiału, aby wykonać dodatkowe poszewki na poduszki, poduszki, listwy przypodłogowe lub lamówki.

Wyrzuć starą tapicerkę z sofy. Stara tkanina może być użyta jako wzór dla nowego pokrycia, jeśli usuniesz każdą zszywkę za pomocą szczypiec. Podczas zdejmowania starej tkaniny uważaj, aby zachować podstawowy kształt kawałków.

Twórz nowe elementy, śledząc stare na nowej tkaninie. Narysuj kredą linie na „złej stronie” lub „tyłu” materiału. Niektóre wzory czasowe wymagają wyrównania każdego elementu, podczas gdy inne można wyrównać w dowolny sposób.

Do wycięcia nowego materiału najlepiej użyć nożyczek lub nożyc. Jak mówi powiedzenie „zmierz dwa razy i tnij raz”. Dodatkowy materiał można pozostawić z każdej strony, aby umożliwić strzępienie, rozplątanie lub drżenie linii.

Za pomocą zszywacza przymocuj nowy materiał do ramy sofy lub sofy. Zaznacz środek ramki ołówkiem. Zszywka od środka na zewnątrz, wygładzająca materiał, aby zapewnić dobre dopasowanie.

Używając igieł do tapicerki i wytrzymałej nici, zszyj poszewki na poduszki od wewnątrz na zewnątrz. Pokrowce będą pasować prawidłowo, jeśli poduszki mają taką samą ilość pianki lub mrugnięcia, jak zmierzyłeś. Rozważ użycie trwałego ściegu, takiego jak ścieg wsteczny, podczas tworzenia poszewek na poduszki, które przetrwają lata.

Sekcje

Występują w różnych konfiguracjach, w tym dwuosobowe kanapy i sofy z podłokietnikami i bez, co sprawia, że ​​trudno je zakryć. Zamiast tego rozważ traktowanie swojego segmentu jako dwóch oddzielnych kanap, jeśli ma ramię na każdym końcu. Następnie, w zależności od liczby miejsc siedzących, można do każdego z nich dopasować tradycyjne pokrowce na sofy lub sofy.

Przed szyciem wsuń materiał, który zwykle pasuje na ramiona, w szczelinę, którą spotykają w rogu. To podejście jednak nie zadziała, jeśli jedna lub obie części nie mają na końcu ramienia. Znowu dzieje się tak dlatego, że zostaniesz z nadmiarem materiału na ramię i nie będziesz miał miejsca na schowanie go z tyłu.

Drewniane ramiona i nogi

Aby zapobiec luzowaniu się narzuty, jeśli Twoja sofa ma drewniane podłokietniki, musisz je wyściełać. Aby rozwiązać ten problem, można użyć poliestrowych mrugnięć ze sklepu rzemieślniczego, a nawet starego koca. Jeśli chcesz wytrzeć ramiona, owiń je materiałem i zabezpiecz sznurkiem.

Następnie wsuń narzutę i upewnij się, że dobrze przylega do otworów na ramiona. Może całkowicie zmienić ich wygląd i sposób ubierania się. Wybierając narzutę z zabudowaną spódnicą, z łatwością schowasz drewniane nogi.

Haftowana skóra

Wiele osób uważa, że ​​zakładanie pokrowców na skórzane meble jest bezcelowe, ponieważ skóra spowoduje ślizganie się materiału. Prawdopodobnie dostaniesz to, jeśli położysz narzutę bezpośrednio na tapicerkę w zwykły sposób. Mrugająca pianka na siedzisku zapobiegnie jego przesuwaniu się i sprawi, że będzie idealnie pasował.

Luźna amortyzacja pleców

Możesz kupić pokrowce na kanapy z luźnymi poduszkami oparciowymi. Ale nie są one powszechnie dostępne i występują w ograniczonej gamie kolorów i tkanin. Inną opcją jest więc zdjęcie poduszek oparcia i przykrycie całej kanapy narzutą.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji na etykiecie pokrowca, gdy znajdziesz taki, który pasuje do Twojej kanapy. Zazwyczaj większość tkanin na narzuty można prać w pralce, używając cyklu zimnej wody i delikatnego wirowania bez wybielacza. Następnie najlepiej je wyczyścić i powiesić na zewnątrz, aby w słoneczny dzień wyschły naturalnie.

Wniosek

Jest kilka rzeczy do rozważenia, jeśli chcesz wiedzieć, jak pokryć fotelik o unikalnym kształcie. Po pierwsze, biorąc pod uwagę, że jest to inny pomiar, musisz to zauważyć; plus pomyśl o jego rodzaju. Na koniec uważnie postępuj zgodnie z procesem i wskazówkami wymienionymi powyżej, aby uniknąć wpadek.