Jak przetwarzać słoiki na świece?

Jeśli jesteś miłośnikiem świec, na pewno będziesz mieć gdzieś ukrytą dużą kolekcję tlących się świec. Tylko niewielka ilość wosku pozostaje na dnie starego słoika po porządnym spożyciu każdej świecy. Jak więc poddać recyklingowi słoiki ze świecami?

Wyrzucanie szklanych słoików po szybkim spaleniu ulubionych świec zapachowych jest marnotrawstwem. Na szczęście istnieje wiele sposobów na przerabianie słoików na świece, niezależnie od tego, czy chcesz z nich zrobić świeże świece, przechowywać je, czy też wyświetlać jako dekorację.

Jak przetwarzać słoiki na świece?

Gdy 1/2 cala wosku pozostanie na dnie słoika, czas pożegnać się ze świecą. Wydłużenie czasu palenia świecy może uszkodzić pojemnik, a nawet powierzchnię, na której stoi. Musisz jednak najpierw usunąć wosk z butelki.

Wyrzucanie szklanych słoików po szybkim spaleniu ulubionych świec zapachowych jest marnotrawstwem. Na szczęście istnieje wiele sposobów na przerabianie słoików na świece, niezależnie od tego, czy chcesz z nich zrobić świeże świece, przechowywać je, czy też wyświetlać jako dekorację.

Jak recyklingować słoiki do świec

Wyjmowanie wosku ze świecznika

Wydobądź tyle wosku, ile możesz. Najpierw spróbuj ręcznie usunąć ze słoika jak najwięcej starego wosku. Ponieważ większość kupowanych w sklepach świec w pojemnikach wykorzystuje miękkie mieszanki wosków.

Powinieneś być w stanie wyciągnąć go dużo za pomocą samej łyżki. Za pomocą noża do masła można delikatnie odłupywać wosk z twardszych fragmentów. Możesz również zamrozić słoik ze świecą na około godzinę, aby pomóc w oderwaniu wosku od pojemnika.

Powtórz tę technikę dla każdego pojemnika na świecę, który czyścisz. Umieść pojemniki na świece na blasze do pieczenia. Wyłóż blachę do pieczenia lub blachę do ciastek jednym lub dwoma arkuszami pergaminu, aby wchłonąć wosk.

Następnie na papierze pergaminowym umieść wszystkie pojemniki na świece, które czyścisz, do góry nogami. Umieść świeczniki w piekarniku. Rozgrzej piekarnik do 180 do 190 stopni Fahrenheita i umieść blachę do pieczenia z pojemnikami na świece w środku.

Piecz je przez 10 do 15 minut w temperaturze 350 ° F. Jeśli użyłeś pachnącego wosku w pojemnikach na świece, ciesz się zapachami, które wydobywają się z Twojego piekarnika. Następnie, używając rękawic kuchennych, ostrożnie wyjmij formę do pieczenia z piekarnika i obejrzyj wnętrze pojemników.

Wstaw pojemniki z powrotem do piekarnika na kilka minut, jeśli jest jeszcze trochę wosku, który się nie stopił. Wyjmij pojemniki na świece z piekarnika. Wyjmij pojemniki na świece z piekarnika, gdy prawie cały wosk stopi się i spłynie na pergamin.

W rękawiczkach kuchennych umieść formę do pieczenia na powierzchni odpornej na ciepło. Opróżnij pojemniki na świece. Usuń pozostałości wosku, gdy pojemniki na świece są jeszcze ciepłe.

Wytrzyj wnętrze każdego pojemnika ręcznikami papierowymi, aby usunąć wosk, sadzę i przypalone fragmenty knota. Wytrzyj zewnętrzną i dolną część pojemnika, aby usunąć wszelkie krople wosku lub zanieczyszczenia. Podczas wycierania należy prawidłowo sprawdzić pojemnik na świecę pod kątem odprysków, pęknięć lub innych wad.

Po podgrzaniu słoika mogą pojawić się drobne pęknięcia włoskowate. Jeśli zauważysz pęknięcie, niestety oznacza to, że pojemnik nie jest wart ponownego użycia. To dlatego, że zapalona świeca w środku może być niebezpieczna.

Co zrobić ze starymi słoikami na świece

Twoja ulubiona świeca zapachowa dobiega końca. Cały delikatnie pachnący wosk wyparował podczas wielu godzin wygodnej przyjemności, pozostawiając tylko puste naczynie. Cudownie zaprojektowany, atrakcyjny pojemnik, który uwielbiasz niemal tak samo, jak zapach, który wcześniej wydzielał.

Oczywiście nie ma powodu do obaw. Istnieje kilka doskonałych metod recyklingu słoików na świece i kanistrów na świece zapachowe. Postępując zgodnie z powyższymi procedurami czyszczenia, będziesz mógł zmienić przeznaczenie świeczników.

Zamień słoiki na świece w donice

Stare kanistry na świece zapachowe są idealnym rozmiarem, aby pomieścić Twój najnowszy zielony dodatek. Ponieważ wymagana jest brązowa ziemia, większość ludzi woli do sadzenia słoiki z bursztynem lub kolorowym szkłem; niemniej jednak przezroczyste słoiki są idealne do uprawy w wodzie.

Zorganizuj swoją toaletkę

Czy jest lepszy sposób na zorganizowanie swojego pokoju kosmetycznego niż ponowne wykorzystanie ulubionych świec zapachowych? Większe świece idealnie nadają się do przechowywania pędzli do makijażu, eyelinerów i ołówków. Podczas gdy małe pojemniki na świece są idealne do przechowywania wacików lub szpilek.

Utwórz nową świecę

Łączenie resztek wosku ze świeżymi świecami jest w porządku, o ile zapachy nie są zbyt mocno sprzeczne. To jeden ze sposobów na wykorzystanie wszystkich pozostałości wosku w świecach, a także samych słoików. Aby wyczyścić słoiki ze świecami, jednym prostym sposobem jest zebranie wosku na płycie do pieczenia po ich upieczeniu.

Przygotowywanie i przechowywanie żywności

Szklane słoiki świecowe są powszechnie używane do przechowywania resztek, takich jak sałatki i płatki owsiane na noc. Trzymaj płyny, takie jak sos sałatkowy, na dolnej warstwie słoika. Aby pozostałe pokarmy nie rozmokły do ​​czasu ich spożycia.

Wniosek dotyczący recyklingu słoików do świec

Nie musisz pozbywać się słoików ze świecami tylko dlatego, że zużyłeś cały wosk ze świec. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze słoikami ze świeczkami, istnieje wiele opcji. Wypróbuj te pomysły na recykling słoików ze świecami.