Jak przetestować zapalnik suszarki? 2 proste sposoby!

Zastanawiasz się, jak przetestować rozrusznik suszarki bez żadnych kłopotów? Cóż, w tym artykule poprowadzimy Cię przez kilka prostych kroków, aby przetestować zapalarkę do suszarki.

Zapalacz z czasem wypala się z powodu ciągłego kontaktu z wytwarzanym przez niego ciepłem. Musisz to przetestować, aby potwierdzić, jeśli to jest problem.

Jak przetestować zapalnik suszarki? 2 proste sposoby!

Zanim dowiesz się, jak przetestować zapalnik, będzie to doskonała opcja, aby dowiedzieć się, jak działa. Znajduje się wewnątrz zespołu palnika gazowego w pobliżu zaworu gazowego. Kiedy podłączasz suszarkę, aby wysuszyć ubrania. Zapalnik nagrzewa się i wytwarza płomień wewnątrz zespołu palnika. Znajduje się wewnątrz zespołu palnika gazowego w pobliżu zaworu gazowego. Gorące powietrze przemieszcza się z zespołu i po przejściu przez obudowę dmuchawy dociera do bębna suszarki. To gorące powietrze służy do usuwania wilgoci z odzieży. To tylko przegląd, jest o wiele więcej do nauczenia się, więc lepiej czytaj dalej!

Jak zdemontować suszarkę, aby zlokalizować zapalnik

Przed przejściem do właściwej metody testowania, przeczytaj ten przewodnik krok po kroku, jak zdemontować suszarkę, aby uzyskać dostęp do zapalnika. Otwarcie zespołu suszarki jest procesem długotrwałym i wymaga doświadczenia w naprawie urządzeń. Nie traktuj tej instrukcji jako żartu. W przeciwnym razie narobisz znacznego bałaganu w swojej suszarce. Ten bałagan spowoduje kontakt z firmą usługową. I oczywiście obciążą cię setkami dolców za naprawienie tego bałaganu. Ale jeśli sam masz jakieś doświadczenie lub doświadczoną pomocną dłoń, aby ułatwić ci sprawę, jeśli wpadniesz w jakieś kłopoty. Wtedy nie musisz się martwić. Przejdźmy do przewodnika krok po kroku dotyczącego demontażu suszarki w celu zlokalizowania zapalnika.

Narzędzia potrzebne do operacji

  • śrubokręt krzyżakowy
  • śrubokręt
  • Szpachelka

Krok 1. Odłącz suszarkę

Odłącz suszarkę od gniazdka elektrycznego. Nie zapomnij zakręcić zaworu gazu. Następnie wyjmij kłaczkujący ekran z obudowy, wyciągając go. Następnie weź śrubokręt krzyżakowy i odkręć dwie śruby z obudowy ekranu, aby wyjąć go z górnego panelu.

Krok 2. Zdejmij górny panel

Teraz musisz zdjąć górny panel z suszarki. Wyciągnij klipsy znajdujące się na przedniej stronie panelu za pomocą szpachelki. Wyciągnij przełącznik drzwiowy z wiązki przewodów po zdjęciu panelu przedniego.

Krok 3. Odkręć śruby

Odkręć śruby po obu stronach panelu przedniego za pomocą klucza nasadowego. Podnieś panel od góry, a następnie od dołu. Panel przedni pociągnij do góry po odblokowaniu go z wieszaków. Obserwuj ustawienia paska napędowego i zrób zdjęcie telefonem. Zdjęcie pomoże ci w prawidłowym złożeniu kół pasowych.

Krok 4. Zdejmij pasek

Odłóż telefon, ponieważ nie pozwoli Ci skupić się na pracy. Następnie popchnij luźne koło pasowe po prawej stronie, aby zwolnić napięcie paska napędowego. Wyciągnij pas z górnej części bębna suszarki i wyjmij go z szafki. Po wyjęciu odstawić bęben suszarki na bok. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag i jak wymienić pasek na suszarce GE.

Krok 5. Wyjmij zapalnik

Teraz wyciągnij zapalnik z wiązki przewodów. Tak więc osiągnąłeś ostatni krok. Po wyciągnięciu zapalarki czas ją przetestować.

Sposoby testowania zapalnika suszarki

Jeśli włókna twojego zapalnika wydają się pęknięte lub przypalone, oznacza to, że ścieżka elektryczna jest przerwana. Aby potwierdzić, musisz wykonać test ciągłości za pomocą multimetru. Mamy dwa główne typy multimetrów; cyfrowe i analogowe. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak przetestować zapalnik suszarki za pomocą obu typów multimetrów.

#1. Testowanie multimetrów analogowych

  • Testowanie zapalnika za pomocą multimetru analogowego to nic wielkiego. Ściśnij obie sondy multimetru do siebie.
  • Igła przesunie się do punktu zerowego.
  • Następnie dotknij dwóch sond końcówkami Jeśli nie ma zmiany w pozycji igły, oznacza to, że nie ma ciągłej ścieżki we włóknach.< /li>

#2. Testowanie multimetrów cyfrowych

Testowanie zapalnika za pomocą multimetru cyfrowego wymaga tych prostych kroków:

  • Ustaw pokrętło wyboru zakresu na najniższe ustawienia oporu w omach. Lub możesz wybrać ustawienie tonu, jeśli jest dostępne w twoim multimetrze.
  • Dotknij obu zacisków multimetru, aby sprawdzić ciągłość. Jeśli nie widzisz żadnych zmian na wyświetlaczu, ścieżka jest uszkodzona.
  • Ale jeśli widzisz opór w zakresie od 50 do 400 na wyświetlaczu. Wskazuje, że zapalnik jest w porządku i nie ma problemu ze ścieżką.

Wymień zapalnik

Może zaistnieć potrzeba wymiany starego zapalnika na nowy. Aby ustalić, czy stary został uszkodzony lub uszkodzony. Sprawdź wyświetlacz multimetru cyfrowego. Pokazuje OL na otwartym zapalniku. Podłącz nowy zapalnik do wiązki przewodów, aby zachować rozsądek wewnątrz suszarki.

To okładka!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci dokładnych informacji o tym, jak przetestować zapalarkę suszarni. Testowanie i naprawa zapalnika to prosty i łatwy proces, który zajmuje tylko godzinę. Wypróbuj ten przepis na przetestowanie rozpalacza suszarki tak szybko, jak to możliwe, aby zasmakować smaku przyjemności, która pojawia się po wykonaniu nowego zadania. Możesz również przeczytać o tym, co powoduje, że zapalnik suszarki nie zapala się i jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa.