Jak przetestować termostat podgrzewacza wody? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak przetestować termostat do podgrzewacza wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Termostaty są testowane za pomocą multimetru, standardowego wyposażenia elektryka. Po ustaleniu, który termostat jest uszkodzony, możesz go wymienić i ponownie uruchomić podgrzewacz wody.

Dwa termostaty regulują dwa różne elementy grzejne w elektrycznym podgrzewaczu wody, jeden w górnej połowie zbiornika, a drugi w dolnej połowie. Wyłącz prąd.

Dostępne panele, izolator i gumowa powłoka ochronna zostaną następnie usunięte. Następnie podłączysz jedną z sond multimetru elektronicznego do dolnego żelazka. Następnie za pomocą drugiej sondy zetknij każde ze złącz termostatu oraz złącza obu elementów grzejnych. Przez cały czas multimetr będzie wyświetlał „0” lub „brak woltów”. Pokazuje to brak prądu do urządzenia i można przystąpić do testu termostatu grzejnika. Pozostań w kontakcie, aby dowiedzieć się więcej!

Jak działa termostat?

Grzałka elektryczna zwykle oferuje trzy istotne funkcje. Po pierwsze, cewki grzewcze, termostat i spust są dołączone, aby zapobiec przegrzaniu maszyny. Możesz użyć termostatu do podgrzania wody z różnych powodów. Na przykład ilość ciepła potrzebna do prania może różnić się od wymaganej do kąpieli.

Reguluje również przepływ energii elektrycznej w kierunku elementu grzejnego i termostatu. Elektryczny podgrzewacz wody o pojemności zbiornika około 30 galonów zawiera trzy elementy grzewcze, każdy z termostatem. Termostat centralny znajduje się na górze wraz z kontrolą górnego limitu. Natomiast dolny monitoruje wszelkie zmiany temperatury wody. Charakterystyki obu termostatów są różne. Nawet nie współpracują w tym momencie. Jego górny wyłącznik znajduje się tam, gdzie znajduje się wyższy termostat.

Zawiera również przełącznik, który go wyłącza, szczególnie gdy temperatura wody przekracza 150°F. Proszę nacisnąć ten przycisk, aby przywrócić ustawienia domyślne. Podczas konfigurowania termostatów na grzejniku upewnij się, że oba termostaty są ustawione na tę samą temperaturę. Zamiast tego użytkownicy mogą obniżyć temperaturę wyższego elementu, umożliwiając najpierw działanie niższemu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przetestować termostat podgrzewacza wody!

W każdym razie możesz również przeczytać ten artykuł o tym, jak działają termostaty.

Kroki testowania termostatu podgrzewacza wody

Jeśli planujesz przetestować termostat do podgrzewacza wody, musisz wiedzieć, jak go przetestować; w tym celu zapoznaj się z poniższymi krokami, aby szybko go przetestować.

Krok 1. Sprawdź terminale

Zacznij od sprawdzenia zacisków, a następnie wyszukaj dowolne źródło zasilania. Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu działań, jest utrzymywanie elektryczności włączonej do czasu zakończenia procesu. Powinno to dać odczyt 240 V na wszystkich terminalach, jeśli działa poprawnie. Kontroluj zasilanie i maksymalny limit prądu, jeśli nie otrzymujesz żadnych odczytów lub otrzymujesz niższy odczyt.

Krok nr 2. Zatrzymaj dolny termostat

Musisz teraz wyłączyć najniższy termostat. Oznacza to, że będziesz musiał przesunąć suwak do najniższego ustawienia. Następnie musisz zwiększyć temperaturę na termostacie. Pomoże Ci to określić źródło konfliktu.

Krok 3. Podłącz bolce zaciskowe

Aby uzyskać informacje, podłącz wtyk do zacisku 1 termostatu. Następnie sprawdź, czy pozostałe wtyki multimetru są prawidłowo podłączone do źródła ciepła. Pomiary rozpoczną się natychmiast, ale bez przerwy, po każdym włączeniu źródła zasilania. Jeśli wartości wynoszą około 240 V, termostat otrzymuje wystarczającą moc. Następnie zmień rozmieszczenie zębów na drugim końcu i ponownie zweryfikuj wyniki. Wartości na obu zaciskach powinny być identyczne. W przeciwnym razie jest to wadliwy element.

Nadszedł czas, aby spojrzeć na dolny termostat. Najpierw przekręć pokrętło termostatu centralnego na najniższą możliwą temperaturę. Ustaw termostat dolny na najwyższą możliwą wartość. Po zakończeniu podłącz wtyk na zacisku jeden i drugi do czerwonego przewodu na dolnym elemencie grzewczym. Otrzymasz natychmiastowy odczyt, jeśli prąd jest włączony. Aby powiedzieć, że termostat działa poprawnie, powinien wynosić około 240 woltów.

Ustaw termostat na zacisk 2 po zmianie położenia. Jeśli odkryjesz porównywalne odczyty, gadżet powinien być dobry. Jeśli nie możesz zlokalizować żadnego ugięcia, będziesz musiał jednocześnie wymienić termostaty. Ponieważ usunąłeś już przewody, naprawa i wymiana zepsutego termostatu jest prosta. Niektóre są unieruchamiane przez zwykłą śrubę, podczas gdy inne są utrzymywane na miejscu przez silikonową wypustkę, którą można usunąć opuszkami palców.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak testować termostaty do podgrzewaczy wody; jeśli uważasz, że Twój termostat nie działa poprawnie, najpierw musisz go przetestować za pomocą tego artykułu, a jeśli okaże się, że jest uszkodzony, musisz go wymienić. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić podgrzewacz wody gazowej i kiedy wymienić podgrzewacz wody.