Jak przetestować sprężarkę w lodówce? 3 proste kroki do wykonania!

Jeśli Twoja lodówka nie działa, jak zwykle, powinieneś rozważyć wykonanie kroków, jak przetestować kompresor lodówki. Przyczyn może być kilka, które mogą prowadzić do nieprawidłowego działania kompresora lodówki.

W tym poście poznasz najczęstsze przyczyny tego problemu oraz różne sposoby testowania kompresora. Cóż, istnieje wiele przyczyn awarii kompresora; może to być spowodowane niskim obciążeniem lodówki, nadmiernym obciążeniem, lokalizacją lub niektórymi problemami z lodówką.

Jak przetestować sprężarkę w lodówce? 3 proste kroki do wykonania!

Moi przyjaciele, jest o wiele więcej rzeczy, które powinniście wiedzieć na ten temat. Więc czytaj dalej do końca.

Typowe przyczyny problemów z kompresorem

Jak wspomniano wcześniej, kompresor może ulec awarii z różnych przyczyn. Spowoduje to dalsze nieprawidłowe działanie lodówki. Poniżej wymienimy najczęstsze z nich.

Problem nr 1. Niskie obciążenie lodówki

Dzieje się tak, gdy lodówka nadal działa, gdy jest pusta. W rezultacie lód może gromadzić się w komorze zamrażarki. Inną możliwą przyczyną, która z tego wynikła, jest awaria układu sterowania lodówki. Czynnik chłodniczy jest kombinacją postaci ciekłej i parowej. Sprężarka nie poradzi sobie z taką mieszanką, ponieważ nie jest tak zaprojektowana, więc zawodzi.

Problem 2. Nadmierne obciążenie komory lodówki

Jeśli przeładujesz lub przepełnisz lodówkę lub przechowujesz na niej gorące płyny, lodówka może nadmiernie się nagrzać, oddalając się od punktu nasycenia.

W takim przypadku czynnik chłodniczy dochodzący do sprężarki lodówki wzrośnie szybciej, co sprawi, że sprężarka będzie pracowała dłużej i ciężej, zapewniając podobny poziom chłodzenia. Spowoduje to przegrzanie i awarię sprężarki.

Problem nr 3. Umieszczenie lodówki w ciepłym miejscu

Jeśli umieścisz urządzenie w miejscu, w którym bezpośrednie światło słoneczne może dotrzeć lub w pobliżu innego urządzenia elektronicznego, które wytwarza ciepło, kompresor może się przegrzać, co spowoduje jego awarię.

Problem nr 4. Problem z czynnikiem chłodniczym

Możliwe, że czynnik chłodniczy jest zanieczyszczony. Lodówka musi zawierać tylko dwie substancje, w tym olej i czynnik chłodniczy. Jeśli dostanie się tam cokolwiek innego, doprowadzi to do skażenia. Możliwe jest również, że używasz czynnika chłodniczego i jak to pomaga, który nie jest kompatybilny z twoją lodówką.

Problem nr 5. Brak smarowania

Sprężarka potrzebuje smaru lub oleju, aby kontynuować płynną pracę. Brak smarowania spowoduje większe zużycie i rozdarcie kompresora lodówki oraz przegrzanie.

Kroki testowania sprężarki lodówki

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że nie powinieneś pracować z urządzeniem nadal podłączonym do źródła zasilania. Dlatego najpierw odłącz urządzenie i wyłącz je, aż skończysz pracę. Odsuń go również od ściany. Jak więc przetestować kompresor lodówki?

Krok 1. sprawdzenie uzwojeń sprężarki

W tym kroku będziesz potrzebować wielu czytników. Pamiętaj, że urządzenie musi być odłączone, ponieważ prąd może spowodować fałszywe odczyty i uszkodzić multiczytnik. Następnie znajdź przekaźnik uruchamiania, aby przetestować przekaźnik uruchamiania sprężarki lodówki, a następnie go zdejmij. Opóźnienie startu można zidentyfikować, ponieważ są do niego podłączone dwa przewody. Ponadto zobaczysz trzy kołki do startu, biegu i wspólnego uzwojenia.

W przypadku, gdy podczas sprawdzania między dwoma dowolnymi pinami pojawi się „O.L”, oznacza to, że masz uszkodzony kompresor, który należy wymienić.

Krok 2. Sprawdzanie pod kątem zwarcia uzwojeń silnika

W sprężarce lodówki mogą się zdarzyć dwa rodzaje zwarcia, w tym uzwojenie „zwijanie do ramy” i uzwojenie „zwrot do skrętu”. Ponownie, używając multi-czytnika, odczyt około 0,5 oma powinien być wyświetlany między pinami wspólnym, roboczym i startowym. Jeśli odczyty są różne, oznacza to, że wiatr przy niższym odczycie ma zwarcie „zwrot do skrętu”. Ponownie będziesz musiał wymienić to uzwojenie silnika.

Krok 3. Sprawdzanie przełącznika sterowania termostatem sprężarki

Po przetestowaniu okien silnika, które wydają się być sprawne, problem może dotyczyć przekaźnika rozruchowego lub sterowania termostatem. Nie można przetestować przekaźnika rozruchowego w inny sposób niż zastąpienie go, więc zamiast tego sprawdź sterowanie termostatem. Włącz przełącznik między cztery a pięć, a następnie sprawdź.

Multiczytnik musi wyświetlać odczyt 0,000 między wtyczką a przewodami podłączonymi do przekaźnika rozruchu. Ale jeśli wyświetla się „O.L”, oznacza to, że sterowanie termostatem nie działa już prawidłowo, więc musisz zaopatrzyć się w nowy. Ale jeśli elementy sterujące termostatu wydają się działać normalnie, oznacza to, że problem dotyczy przekaźnika startowego. Więc musisz go natychmiast wymienić.

Inne możliwe problemy

Po wykonaniu wszystkich testów i pomyślnym zakończeniu wszystkich testów sprężarka nie pracuje; jak zwykle sprężarka mogła się zakleszczyć. Jego zawory lub łożyska mogą być również potencjalnie uszkodzone lub zużyte.

Oznaczałoby to, że musisz zlecić sprawdzenie przez profesjonalnego technika. Pamiętaj jednak, że czasami kompresor może po prostu wymagać zresetowania. To jest sztuczka, która może natychmiast rozwiązać problem.

To okładka!

Po wykonaniu kroków, jak przetestować sprężarkę do lodówki, najprawdopodobniej znajdziesz problem z sprężarką do lodówki. W takim przypadku będziesz wiedział, jak sobie z tym poradzić. Chcesz dowiedzieć się więcej o kompresorze do lodówki? Kliknij tutaj, ile kosztuje kompresor do lodówki. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu!