Jak przetestować silnik suszarki? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak przetestować silnik suszarki? Zorientowanie się, czy silnik suszarki jest w dobrym czy złym stanie, będzie prostym krokiem, ponieważ wpływa to na naszą rutynę suszenia ubrań.

W dzisiejszych czasach każda rodzina używa suszarki do regularnego prania ubrań. W suszarkach elektrycznych i gazowych często stosuje się silnik suszarki. Silnik suszarki napędzał pas napędowy, który obraca bęben na pranie, powszechnie znany jako silnik elektryczny.

Jak przetestować silnik suszarki? 5 prostych kroków!

Przeciętna suszarka powinna wytrzymać około 14 lat lub krócej, podobnie jak większość innych urządzeń w naszym domu, a nawet ich silniki elektryczne mają ograniczoną żywotność. Wszystko zależy od marki, modeli i tego, jak dobrze je utrzymujesz.

Kroki testowania silnika suszarki

Pozory często nas wprowadzają w błąd, w wyniku czego przeoczyliśmy rzeczy, których nie możemy zobaczyć. Nasza suszarka może wydawać się nowa i nieuszkodzona od powierzchni, ale wnętrze naszej suszarki jest bardziej krytyczne, w tym silniki, paski napędowe, rolki podtrzymujące bębny i wiele innych elementów. Ludzie często pozostawiają to bez kontroli przez miesiąc lub nawet lata po kupili swoje suszarki i przez większość czasu nie czytają instrukcji obsługi, dzięki czemu możemy pokazać, jak przetestować silnik suszarki.

Krok 1. Odłącz go od dowolnego gniazdka lub odłącz

Najpierw musimy zapewnić sobie bezpieczeństwo, dlatego przed kontynuowaniem odłącz pralkę od wszelkich gniazdek elektrycznych. Jeśli nadal jest podłączony do gniazdka elektrycznego, ryzyko porażenia prądem lub porażenia prądem jest dość duże. Oto jak odłączyć suszarkę gazową.

Krok 2. Obróć suszarkę na bok w miejscu, w którym znajduje się silnik

Silnik suszarki od czasu do czasu jest na boku. Panel można łatwo zdjąć za pomocą kilku śrubokrętów. Zamiast śrub i nakrętek w niektórych wersjach zastosowano zdejmowane plastikowe panele, aby były bardziej dostępne.

Krok 3. Sprawdź, czy wewnątrz nie ma żadnych przeszkód

Cząsteczki kurzu, owady, polimery i drobne zanieczyszczenia mogą bez naszej wiedzy dostać się do obszaru silnika naszej suszarki, powodując różne problemy. Kiedy korzystamy z suszarki, czasami czujemy zapach spalonych rzeczy. Aby uniknąć problemów z silnikiem, delikatnie je wyjmij.

Krok 4. Sprawdź, czy silnik wału nie ma trudności z obracaniem się

Śruby poluzowują się z powodu częstego używania suszarki, co powoduje tykanie lub grzechotanie. Najprawdopodobniej przyczyną jest uszkodzone łożysko, a silnik należy wymienić. Ręczne obracanie wału jest proste; jeśli jest dobry, podłącz go i obserwuj, jak działa; jeśli nie ma dziwnych dźwięków lub odgłosów zgrzytania, jest teraz gotowy do użycia. Jeśli tak, zalecany jest nowy silnik.

Krok 5. Szukaj profesjonalnej pomocy

Jeśli uszkodzenie silnika jest poważniejsze niż sobie wyobrażałeś, powinieneś zasięgnąć profesjonalnej pomocy technika. Sprawdź, czy Twoja suszarka jest nadal na gwarancji, abyś mógł skorzystać z oszczędności lub bezpłatnie zdiagnozować ją u producenta.

Wskazówki dotyczące dbania o suszarkę

Wszyscy chcemy wiedzieć, jak dbać o nasze suszarki; życie bez niego byłoby prawdziwym bólem i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Opracowaliśmy zalecenia dotyczące dbania o to, aby Twoja suszarka działała dłużej i działała jak najlepiej za każdym razem, gdy jej używamy.

Wskazówka nr 1. Trzymaj się instrukcji

Rzuć okiem na instrukcje suszarki, jeśli jesteś początkującym; znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Jednak koniecznie przeczytaj podręcznik, jeśli już go posiadasz, ponieważ ich działanie różniłoby się od innych marek lub modeli.

Wskazówka nr 2. Nie przeciążaj suszarki

Przeciążenie suszarki jest typową przyczyną początkowego zepsucia się naszej suszarki, ponieważ przeciąża ona silnik, powodując jego przegrzanie, co skutkuje zwiększonymi kosztami energii. W rzadkich sytuacjach zaobserwowano eksplozję lub narażenie właściciela na porażenie prądem.

Wskazówka nr 3. Kanały wentylacyjne należy wymienić

Każda suszarka posiada kanały wentylacyjne, które należy wymienić w przypadku wystąpienia następujących problemów. Suszenie ubrań trwa długo, podczas korzystania z suszarki wydziela się zapach spalenizny lub ubrania lub suszarka nadmiernie się nagrzewają. Ponieważ większość kanałów wentylacyjnych jest wykonana z tworzywa sztucznego, które z czasem może się stopić, zaleca się ich wymianę co roku. Zalety tych kanałów wentylacyjnych są tanie, proste w montażu i szeroko dostępne.

Wskazówka nr 4. Uważaj na materiał na to, co wkładasz do suszarki

Większość suszarek jest przeznaczona wyłącznie do suszenia tkanin, a nie innych materiałów. Pluszowe zabawki, koce, zasłony, a nawet peruki nie mogą być w niej wpuszczane, ponieważ zatykają one otwór wentylacyjny i powodują awarię maszyny. Suszarka również nie jest bezpieczna dla brudnych ubrań; włóż tylko coś, co zostało wyprane w pralce, w suszarce. Brud z tych ubrań może spowodować niewielkie lub znaczne uszkodzenie suszarki.

To okładka!

Teraz, gdy masz już pomysł, jak przetestować silnik suszarki, możesz sam się nim zająć, ponieważ życie bez niego może być stresujące, zwłaszcza jeśli masz napięty harmonogram i nie chcesz wieszać ubrań tylko dla nich wysuszyć. Uważaj teraz i szerzyć pozytywne nastawienie. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak podłączyć pralkę i suszarkę oraz jak odczepić suszarkę gazową.