Jak przetestować silnik pralki? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak przetestować silnik spryskiwaczy? Istnieje pięć prostych sposobów, które omówimy, gdy będziesz zagłębiać się w ten artykuł.

Tak, rzeczywiście, brak uruchomienia, przegrzanie lub wydawanie dziwnych dźwięków podczas użytkowania to oznaki, że silnik pralki zaczyna wykazywać oznaki pogorszenia się w wyniku użytkowania, ale jest to rzadkie.

Jak przetestować silnik pralki? 5 prostych kroków!

Dlatego powinieneś sprawdzić swoją pralkę, jeśli zauważysz te objawy. Istnieje kilka przyczyn nieprawidłowego działania pralki. Najpierw konieczna będzie seria testów obwodów silnika, aby ustalić, czy to jest problem. Po drugie, możesz przeprowadzić rutynową konserwację pralki po wykryciu problemu.

Jeśli znasz działanie swojej pralki i masz dostęp do niektórych niezbędnych narzędzi, możesz wykonać autotest silnika. Na przykład multimetr cyfrowy to niedrogi, podręczny sprzęt diagnostyczny, który może mierzyć szeroki zakres właściwości elektrycznych. Ponieważ zapewnia dokładniejsze odczyty, multimetr cyfrowy jest lepszy niż analogowy. Dobrą wiadomością jest to, że przygotowana jest dla Ciebie przejrzysta instrukcja obsługi multimetru do sprawdzania silnika pralki!

Kroki testowania silnika spryskiwacza

Jak więc przetestować silnik spryskiwaczy? Oto następujące kroki, które należy wykonać:

Krok 1. Aby rozpocząć, włącz silnik pralki

Chodzi o to, że możesz zasilać prąd stały lub przemienny za pomocą uniwersalnego silnika, a jest to rodzaj silnika elektrycznego, który jest idealny dla obu wymienionych. Co więcej, energia elektromagnetyczna służy jako stojan, tworząc w ten sposób pole magnetyczne. Komutator łączy cewki wzbudzające stojana z uzwojeniami wirnika w silniku szeregowym.

Silnik z serii AC to najpopularniejsza nazwa tego typu silnika. W przeciwieństwie do silników serii DC, silniki uniwersalne mogą działać zarówno na prąd stały, jak i przemienny. Dlatego cewki polowe i twornik wraz z odpowiednimi polami magnetycznymi tego silnika elektrycznego mogą dobrze pracować na AC dzięki zsynchronizowanemu prądowi przemiennemu w obu z napięciem zasilania. Bez względu na zastosowane napięcie, biegunowość komutatora i cewek pola zawsze będzie decydować o kierunku obrotów.

Krok 2. Szczotka silnika Twojej pralki

Prąd elektryczny może przepływać między dwoma poruszającymi się obiektami za pomocą szczotki, często nazywanej szczotką węglową lub nieruchomym drutem. Na przykład wiele różnych typów urządzeń elektrycznych wykorzystuje tę metodę, w tym silniki, generatory i alternatory. W zależności od modelu, określone generatory i silniki elektryczne wymagają połączenia cewek wirnika, aby mogły działać. W efekcie dociskali do wału pleciony drut miedziany za pomocą sprężyn i komutatora wykonanego z mosiądzu lub miedzi.

Chodzi o to, że podkładka zawiera szczotki na przewodzących pierścieniach. Komutacja była utrudniona przez użycie szczotek, które poruszały się tam iz powrotem po komutatorze. W efekcie powstały „szczotki o wysokiej wytrzymałości” na bazie grafitu, a czasami pojawia się to z dodatkiem miedzi. Nadal istniał duży opór, aby umożliwić płynne przejście z jednego segmentu komutatora do drugiego, nawet jeśli było to tylko kilkaset miliomów. Wiele osób nie zgadza się, czy w ogóle powinni używać terminu „pędzel”. Szczotki należy wymienić, ponieważ się zużywają i można je wymieniać na przedmioty łatwe w konserwacji.

Teraz sprawdź, czy nie ma uszkodzeń szczotek węglowych w silniku pralki; są to jedyne części narażone na regularne zużycie i mogą się złamać lub ulec uszkodzeniu.

Krok 3. Zmiana prędkości pralki

Używając prostego potencjometru do regulacji prędkości silnika pralki, możesz łatwo zmienić jego prędkość. W celu zakodowania danych cyfrowych (dyskretnych/binarnych) można wykorzystać technikę modulacji zwaną modulacją czasu trwania impulsu (PDM) lub modulacją szerokości impulsu (PWM). Obciążenia bezwładnościowe, takie jak silniki, można kontrolować za pomocą tego podejścia modulacyjnego, które może kodować dane do transmisji. Na przykład ładowarki baterii słonecznych wykorzystują PWM i śledzenie maksymalnej mocy jako dwie z najczęstszych metod. Dowiedz się o prędkości wirowania pralki.

Krok 4. Podłącz sterownik silnika pralki

Jeśli nie możesz znaleźć lepszego rozwiązania, użyj ściemniacza światła. Ten obwód może sterować kilkoma maszynami, w tym tokarką, wyrzynarką, piłą tarczową, zmotoryzowanym wózkiem lub rowerem lub łuparką do drewna. I tak, możesz zastosować to do 10000 do 13000 obrotów na minutę.

Krok 5. Podłącz silnik pralki

W ten sposób można podłączyć silnik pralki 120/220 V. Aby rozpocząć wirowanie z pełną prędkością zaraz po podłączeniu silnika pralki, okablowanie bezpośredniego napędu korzysta bezpośrednio z zasilania sieciowego.

To okładka!

Zarówno pompa, jak i bęben pralki są napędzane silnikiem elektrycznym. Maszyna przestanie działać, jeśli silnik ulegnie awarii. Twoja pralka może nie działać, ponieważ silnik jest uszkodzony. W pralce istnieje wiele czynników, które mogą powodować te same zdarzenia. Ale tester obwodów to jedyny sposób, aby wykryć, czy silnik jest uszkodzony. W każdym razie wiesz już, jak przetestować silnik spryskiwacza. Tak więc, aż tutaj, moi przyjaciele! Możesz również przeczytać o tym, jak używać wybielacza w pralce i jak wypoziomować pralkę.