Jak przetestować rdzeń grzejnika? Ostateczny przewodnik!

Jak przetestować rdzeń grzejnika? Sprawdź, czy działa prawidłowo, dotykając węży, aby były gorące lub ciepłe. Jeden z tych węży może być nieco chłodniejszy niż inne, ale nie aż tak bardzo.

Jednym z symptomów, który należy zauważyć, jest to, że wąż jest gorący, podczas gdy drugi jest zimny lub chłodny w dotyku. W tym przypadku masz zatkany rdzeń grzejnika, który wymaga przepłukania go.

Jak przetestować rdzeń grzejnika? Ostateczny przewodnik!

Czasami możesz wtłoczyć czystsze i sprężone powietrze do rdzenia nagrzewnicy, usuwając blokadę. Wypróbuj to przed wymianą rdzenia nagrzewnicy. Pamiętaj, że wymiana rdzenia grzałki w ramach systemu HVAC wewnątrz deski rozdzielczej wymaga pracy. Tak więc usuń blokadę przed próbą wymiany. Bez zbędnych ceregieli przeczytaj ten artykuł dalej!

Najpierw zrozumieć rdzeń nagrzewnicy

Co to jest rdzeń nagrzewnicy? To trochę grzejnik, który można zobaczyć w desce rozdzielczej. Płyn chłodzący z silnika przechodzi przez to, podczas gdy wentylator przedmuchuje powietrze od rogu do rogu. Poczujesz ciepłe powietrze wydobywające się z otworów wentylacyjnych HVAC w wyniku tego procesu. Na wydajność nagrzewnicy duży wpływ ma system chłodzenia lub problem z rdzeniem nagrzewnicy. Stosowanie produktów zatrzymujących wyciek powoduje, że rdzeń nagrzewnicy nie działa prawidłowo. Jeśli występuje wyciek płynu chłodzącego, który próbujesz naprawić, ale brak ciepła lub coś takiego nie zmniejsza się, przyczyną problemu jest zablokowanie rdzenia nagrzewnicy.

Korozja jest również jednym z powodów nieprawidłowego działania rdzenia nagrzewnicy. Rdzeń nagrzewnicy zatyka się, co powoduje, że woda płynie prosto do układu chłodzenia lub układ chłodzenia jest pełen rdzy i kamienia. Sprawdź płyn chłodzący i usuń korek chłodnicy przy doskonałym silniku. Rdzeń grzejnika nie jest pierwszym, który wygląda, czy nie zawiera zanieczyszczeń, ale ma piękny kolor.

Inne problemy mogą spowodować, że rdzeń nagrzewnicy nie będzie działać, jeśli będzie wyglądał na czarny lub brązowy i wypełni się rdzą. Przepłucz układ chłodzenia i rdzeń nagrzewnicy, jeśli te zanieczyszczenia są widoczne, zapobiegając w ten sposób problemom w przyszłości. Zobacz i przetestuj rdzeń nagrzewnicy, czy jest zatkany wężami wchodzącymi w ścianę ogniową. Spójrz na przegrodę lub zaporę, jeśli dwa węże są blisko siebie. Węże te stanowią zasilanie, natomiast węże powrotne są przeznaczone do rdzenia nagrzewnicy. Poczuj te węże, gdy silnik jest ciepły i pracuje.

Przydatne narzędzie do testowania rdzenia grzejnego

Narzędzie do testowania temperatury, 5811585, jest cennym i prostym narzędziem do usuwania zgadywania w diagnostyce temperatury. Jest to pomocne w identyfikacji słabego przepływu powietrza lub ograniczeń w poziomie zalewania parownika i skraplacza w systemie, ponieważ dotyczy to zaworu rozprężnego i kryzy, w tym osuszacza odbiornika w przepływie czynnika chłodniczego. Co więcej, to narzędzie pomaga zdiagnozować kiepski termostat lub zablokowany rdzeń grzejnika. Określ prawidłowe działanie termostatu lub wewnętrznego ograniczenia w rdzeniu nagrzewnicy. Podłącz jedną różdżkę do wlotu rdzenia grzejnika; albo zaciskasz go na wężu grzejnika, albo na odsłoniętym metalu, gdy drugi jest w wylocie.

Testowanie rdzenia grzejnika?; Czy to źle?

Jak więc przetestować rdzeń grzejnika? Rdzeń nagrzewnicy może nie być tak gorący, jak powinien być w Twoim samochodzie. Rdzeń nagrzewnicy to niewielka chłodnica w desce rozdzielczej, obok strony pasażera w tylnej części schowka. Dwa małe węże wodne znajdują się pod maską po stronie pasażera pojazdu. Przechodzą do dwóch metalowych rurek bezpośrednio przez rdzeń nagrzewnicy i powinny znajdować się przy zaporze pojazdu. Pozostały rdzeń grzałki nie jest widoczny, ponieważ znajduje się bezpośrednio w desce rozdzielczej.

Wystąpił problem z przegrzaniem z powodu złego termostatu, ponieważ nie pozwala on na krążenie gorącego płynu chłodzącego w rdzeniu nagrzewnicy i silniku. Chłodnica nie przegrzewa się i jest kompletna, jeśli nie ma wycieku płynu chłodzącego. Jeśli to możliwe, wymień termostat, ponieważ jest to łatwe i tanie przypuszczenie. Użyj odpowiedniego termostatu temperatury, który spada poniżej 195 stopni Fahrenheita.

Małe węże nagrzewnicy są gorące, ale gorące powietrze nie wylatuje z otworów wentylacyjnych, co oznacza, że ​​rdzeń nagrzewnicy wypełnia się mazią i rdzą. Odwiedź najbliższy lokalny sklep z częściami samochodowymi, aby zdobyć zestaw do przepłukiwania rdzenia nagrzewnicy. Problem może również wynikać z tego, że deska rozdzielcza nie wybiera nagrzewnicy. Węże są gorące pod maską, a układ ma płyn chłodzący. Problemem są elektryczne drzwi rozdzielające, które nie przesuwają wyboru ciepła. Lub sterowanie deską rozdzielczą nie wysyła sygnału przesuwającego drzwi w wyborze ciepła.

Oznaki po przetestowaniu rdzenia grzałki

Na szybach może pojawić się film, a nawet gęsta mgła, którą widać w lustrze, gdy kąpiesz się pod gorącym prysznicem, co wskazuje na wyciek rdzenia grzałki. Nie oznacza to, że na oknach tworzy się para, ponieważ chłodziwo jest aerozolowane przez dmuchawę, która wydmuchuje na okna. Wtedy płyn pokrywa szyby, przez co trudno je zauważyć. To sprawia, że ​​trudno go wymazać.

Zauważono również wyciek z wnętrza deski rozdzielczej, który zbierał się na podłodze samochodu na dywanikach. Jest widoczny na konsoli panelu tuż przed tobą. Nie oznacza to, że pochodzi z otworów wentylacyjnych, ponieważ przecieka od środka. Schodzi dalej w szczeliny lub stawy. Płyn chłodzący wyciekający w miejscach oznaczałby, że rdzeń nagrzewnicy przecieka lub jest zatkany. Możesz również przeczytać o tym, jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy.

To okładka!

Teraz poznasz kilka sposobów testowania rdzenia grzejnika. Ale lepiej najpierw zrozumieć rdzeń nagrzewnicy i użyć narzędzia do testowania temperatury o nazwie 5811585. A co ważniejsze, zwróć uwagę na znaki po przetestowaniu rdzenia nagrzewnicy. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odblokować rdzeń grzałki i jak ominąć rdzeń grzałki