Jak przetestować grzałkę odszraniania lodówki? 4 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak przetestować grzałkę do rozmrażania lodówki? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu.

Grzejnik rozmrażania zwykle znajduje się z tyłu zamrażarki lub pod spodem górnej lodówki. Aby uzyskać dostęp do grzejnika, musisz usunąć wszystkie przedmioty z zamrażarki. Do utrzymywania paneli na miejscu można użyć haków i śrub ustalających. Za pomocą małego narzędzia odkręć śruby i ściśnij zaciski mocujące.

Plastikowe elementy muszą być usunięte, aby dotrzeć do dna zamrażarki w niektórych zamrażarkach pionowych w stylu vintage. Nie jest łatwo pozbyć się tego pleśni, więc nie próbuj tego na siłę. Jeśli zdecydujesz się go wyjąć, robisz to według własnego uznania, ponieważ jest kruche. Najpierw podgrzej ją wilgotną, gorącą szmatką do kąpieli, aby była trochę mniej delikatna i znacznie bardziej plastyczna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kroki testowania grzałki odszraniania lodówki

Rozpoczynając testowanie grzałki rozmrażania lodówki, sprawdź, czy źródło zasilania jest wyłączone. Najprostszą metodą jest najpierw odłączenie urządzenia od ściany. Możesz odłączyć niezbędny bezpiecznik z gniazdka w salonie lub uruchomić odpowiedni wyłącznik wewnątrz panelu zabezpieczającego obwód. Przeczytaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak przetestować grzałkę do rozmrażania lodówki. Jeśli masz czas, możesz przeczytać, gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w miejscu użycia.

Krok 1. Zlokalizuj grzejnik do odszraniania

Znajdź grzałkę rozmrażania. Można go było znaleźć za tylnym panelem sekcji mrożonej lodówki lub pod podłogą sekcji mrożonej. Grzałki odszraniające zwykle znajdowały się pod wężownicami parownika lodówki. Należy usunąć wszystkie przeszkody, takie jak elementy zamrażarki, półki na mrożonki, elementy kostkarki do lodu oraz wewnętrzne przednie panele dolne.

Krok 2. Usuń zaciski i śrubę

Zaciski i śruby mogą być używane do utrzymywania panelu na miejscu podczas jego odłączania. Aby poluzować haki utrzymujące panele w spoczynku, odłącz i użyj klucza. Zanim dotrzesz do dna niektórych starych lodówek, klienci mogą potrzebować wymienić plastikową listwę. Podczas zdejmowania listwy należy zachować ostrożność, ponieważ może się łatwo złamać. Możesz zacząć od podgrzania ciepłą, wilgotną ściereczką. Pręt metalowy pokryty folią aluminiową lub cewką miedzianą w szklanym pojemniku to trzy istotne kategorie grzałek odtajania. Każda z tych trzech kategorii jest poddawana tej samej rygorystycznej ocenie.

Krok 3. Wyjmij grzałkę odszraniania

Po pierwsze, przed testowaniem należy odłączyć grzałkę rozmrażania od lodówki. Kable łączą grzałkę odszraniania, a przewody są utrzymywane razem za pomocą połączeń nasuwanych. Odłącz referencje od zacisków mocnym chwytem. Do pomocy może być potrzebny zestaw pęsety z igłami. Ciągnięcie za przewody nie jest dobrym pomysłem. Możesz również dowiedzieć się, jak zrobić solarny podgrzewacz wody i jak czyścić podgrzewacz wody bez zbiornika.

Krok 4. Przetestuj za pomocą multitestera

Sprawdź podłączenie grzałki za pomocą multitestera. Skonfiguruj poziom Rx1 na multitesterze. Umieść jeden z przewodów testera na każdym zacisku. Powinno to dać wynik, który jest gdzieś w okolicach zera i nieskończoności. Jeżeli przewody są podłączone, a nie ma kontynuacji z masą to grzałka odszraniania wydaje się działać Gdy multitester wskazuje zero lub nieskończoność grzałkę odszraniania należy natychmiast wymienić. określić, jaki powinien być odczyt grzałki odszraniania. Jednak nie powinno to być 0 ani nieskończone. W takim przypadku należy wymienić element.

Co to jest grzałka do odszraniania?

Grzałka rozmrażania to mechanizm kontrolujący temperaturę znajdujący się w automatycznym mechanizmie rozmrażania lodówki. Mechanizm odszraniania składa się z termostatu, regulatora i grzałki. Za każdym razem, gdy wężownica lodówki jest zbyt zimna, jej zegar odszraniania aktywuje grzałkę, która rozpuści wszelkie dodatkowe nagromadzenie lodu. Zadaniem termostatu jest sygnalizowanie grzałce wyłączenia się, gdy wężownice osiągną odpowiednią temperaturę. Jego zegar uruchamia przełączanie metalowego elementu grzałki odszraniania w tryb gorący, gdy tylko rozpocznie się proces odszraniania. Ilekroć obwód jest ponownie zamykany, metal jest chłodzony. Jego grzałka wyłącza się, gdy tylko termostat rozpozna nową temperaturę. Wadliwy termostat może doprowadzić do spalenia grzałki lub całkowitego zaprzestania jej działania. System czujników odszraniania monitoruje temperaturę skraplacza. Jego bezpiecznik eksploduje, jeśli czujnik odmówi wyłączenia grzałki odszraniania, a grzałka musiałaby się wyłączyć. Termostat odszraniania różni się od termostatu zamrażarki i jest monitorem temperatury, który kontroluje chłodzenie lodówki. Gadżet monitoruje temperaturę wewnątrz, aby lodówka była zbyt zimna lub gorąca. Jeśli temperatura wzrośnie zbyt wysoko, termostat włączy lub wyłączy sprężarkę lodówki.

To jest zawijas!

Cieszymy się, że nauczyłeś się testować grzałkę do rozmrażania lodówki. Wspomniane wcześniej kroki muszą pomóc w przetestowaniu grzałki odszraniania. Jeśli zauważysz awarię grzałki odszraniania, musisz ją natychmiast wymienić. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.