Jak przetestować element grzejny suszarki? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak przetestować element grzejny suszarki? Cóż, jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Multimetry służą do testowania wadliwego elementu grzejnego suszarki. Suszarki są pomocne, ale mogą być niewygodne, gdy nagle przestaniesz funkcjonować.

Chociaż zwykle lepiej jest wezwać technika podczas pracy z uszkodzonym sprzętem, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić sam, aby sprawdzić element grzejny suszarki. Jeśli masz już suszarkę elektryczną, sprawdź termostat lub kondensatory grzewcze za pomocą multimetru.

Jak przetestować element grzejny suszarki? 5 prostych kroków!

Jeśli korzystasz z suszarki gazowej, sprawdź bezpiecznik termiczny, zapalnik i czujnik promieniowania przy użyciu tego samego rodzaju sprzętu. Jeśli inne testy wykażą uszkodzone elementy, wymień je, aby suszarka mogła ponownie działać! Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł.] Przyjrzyjmy się mu dokładnie!

Kroki testowania elementu grzejnego suszarki

Do podgrzewania powietrza w bębnie suszarki elektryczne suszarki potrzebują elementu grzejnego. Element grzejny może być zainstalowany w obudowie i ogrzewa strumień powietrza, który przemieszcza się przez okrągły element grzejny, lub dmuchawę można zainstalować bezpośrednio pod bębnem suszarki, która ogrzewa powietrze w bębnie, w zależności od typu suszarki.

Element grzejny może być uszkodzony, jeśli suszarka potrzebuje dłuższego czasu, jeśli powietrze w suszarce nigdy się nie nagrzewa lub aby wysuszyć odzież. Możesz sprawdzić ten wadliwy element grzejny, aby zobaczyć, czy wymaga wymiany.

Więc przestań myśleć więcej o tym, jak przetestować element grzejny suszarki. Poniżej wymieniliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci wypróbować element grzejny suszarki.

Krok 1. Odłącz suszarkę

Odłącz gruby kabel podłączony do gniazdka elektrycznego z tyłu suszarki. Nie trzeba się nawet szokować, sprawdzając poszczególne elementy suszarki, aby stwierdzić, czy działają. Pamiętaj, które wtyczki suszarki do ubrań nie są takie same jak standardowe wtyczki. Wyjmij skrzynkę z bezpiecznikami, jeśli chcesz być bardzo ostrożny.

Krok 2. Odłącz wężownicę grzejną

Odłącz wszystkie nakrętki zakrywające krawędź panelu cewki, przypominając metalowe wiadro z kluczem. Element grzejny jest umieszczony na końcu suszarki, dokładnie równo z prawą stroną urządzenia. Przed ściągnięciem blatu odkręć dwie nakrętki mocujące element grzejny do suszarki. Trzy jasnoczerwone kable, zwane także prowadzącymi, muszą być podłączone do lewego dolnego rogu panelu suszarki.

Krok 3. Podłącz czarną i czerwoną sondę multimetru

Połącz przewody głównie na cewkach grzewczych z czarną i czerwoną sondą multimetru. Ustaw multimetr na rezystancję 200 omów, aby uzyskać nawet najdokładniejsze podejście, aby sprawdzić spójność wewnątrz suszarki elektrycznej. Rozpocznij od wciśnięcia metalowych zacisków przyłącza multimetru na górnej krawędzi dwóch przewodów znajdujących się w górnej części wężownicy grzejnej. Spójrz na wyświetlacz multimetru. Jeśli uzyskasz odczyt matematyczny, wszystkie połączenia są sprawne i nie wymagają wymiany.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia, jeśli nie masz pewności, dokąd powinny trafić poszczególne elementy. Jeśli nie masz wersji papierowej takiego podręcznika, poszukaj dokumentu online w Internecie.

Krok 4. Podłącz dowolną przerwę do nagrzewnicy

Po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków nadszedł czas na ściśnięcie dwóch uszkodzonych końcówek metalowych drutów i umieszczenie ich między dwiema metalowymi suszarkami. Następnie przekręć krótką okrągłą śrubę przez te suszarki i wkręć gwint z wystarczającą siłą, aby zapewnić bezpieczne połączenia. Dokręć go do punktu, w którym przewody ściśle się stykają.

Krok 5. Usunięto termostat

Sprawdź, czy rzeczywiście termostaty pokazują dokładny wynik. Odłącz tylny panel suszarki, aby odsłonić termostat, który jest zaokrągloną, okrągłą bryłą stali z kwadratem przebiegającym przez środek. Aby rozpocząć, delikatnie wyciągnij wszelkie przewody lub przewody z termostatu. Doprowadzić multimetr do minimalnego poziomu oporu i umieścić czerwoną i czarną sondę multimetru na krawędziach bolców. Natomiast jeśli pomiar wynosi zero, element należy wymienić.

Za pomocą wiertarki elektrycznej, płaskiego śrubokręta lub Phillipsa można łatwo zdemontować wiele zewnętrznych paneli suszarki. Chcesz również przeczytać, jak naprawić suszarkę bez ogrzewania.

To okładka!

Wreszcie, mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą i że przetrawisz ten artykuł za jednym razem. Z nadzieją, po przeczytaniu tego artykułu, nie musisz szukać więcej, jak przetestować element grzejny suszarki. Powyżej wymieniliśmy tylko pięć kroków, które są bardzo skuteczne w wymianie elementu grzejnego Twojej suszarki elektrycznej.

Przed rozpoczęciem tej procedury należy odłączyć suszarkę od gniazdka ściennego. Dziękuję, przyjaciele, za kontakt z nami, a także nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli Ci się spodoba! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co oznacza DC na pralce Samsung i co oznacza F28 na pralce Whirlpool.