Jak przerobić skórzaną kanapę dwuosobową w stylu lat 80.

Doskonały mebel można przekazać z pokolenia na pokolenie. Niemniej jednak może wymagać konserwacji, a czasami remontu. Ale jak przerobić skórzany fotelik w stylu lat 80.?

Skórzana kolekcja do salonu wniesie odrobinę luksusu do wystroju Twojego domu. Z drugiej strony skóra jest łatwo przebijana, rozrywana i rozdzierana. Zwłaszcza na podłokietniku kanapy lub fotela, który bardzo się zużywa.

Jak przerobić skórzaną kanapę dwuosobową w stylu lat 80.

Jeśli twoja stara kanapa dwuosobowa wygląda na trochę zużytą, nie wyrzucaj jej bez uprzedniej próby poprawienia jej wyglądu. Nawet jeśli masz go już od kilku lat, kupowanie nowego nie ma sensu. Dzięki tym prostym technikom DIY możesz szybko nadać swojej starej sofie nowy wygląd premium.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to dwuosobowe sofy, które są większymi wersjami foteli. Jednak dwuosobowe fotele, zwane również podwójnymi krzesłami, często łączy się z bardziej znaczącymi kanapami. Jego obecne zastosowania obejmują małe miejsca do siedzenia, nieformalne miejsca do odpoczynku w firmach i przyjemne miejsca do czytania w bibliotekach lub kawiarniach.

Jak przerobić skórzaną kanapę dwuosobową w stylu lat 80.?

Możesz teraz zaktualizować niezbędne wyposażenie. Zanim jednak zrobisz cokolwiek innego, poszukaj rys. Musisz je naprawić, zanim będą mogły zostać zaktualizowane.

Jak naprawić zadrapania

Najpierw wyczyść uszkodzony obszar wilgotną białą szmatką, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom wokół śladów. Nie ma transferu barwnika do skóry klejonej. Ponieważ zamiast kolorowej tkaniny używana jest biała tkanina, daj sofie wystarczająco dużo czasu, aby całkowicie wyschła.

W zestawie naprawczym znajduje się mały słoik. Połącz niektóre produkty do renowacji skóry z odpowiednim odcieniem lub odcieniami. Poradnik mieszania kolorów jest dołączony do opakowania, aby naśladować najpopularniejsze kolory tapicerki ze skóry lub skóry klejonej.

Podłącz żelazko i ustaw temperaturę na niską lub średnią, postępując zgodnie z instrukcjami zestawu naprawczego. W zależności od producenta instrukcje te mogą się różnić. Przed rozpoczęciem projektu zapoznaj się z instrukcją.

Nałóż niewielką ilość kolorowej mieszanki do naprawy skóry na uszkodzone miejsca we wszystkich kierunkach, łącznie z zadrapaniami. Następnie po prostu nałóż gąbką i pozostaw do wyschnięcia. Łatwo to zrobić samemu i jest to o wiele tańsze niż zakup nowego skórzanego fotelika.

Przykryj naprawiony obszar papierem licowym dołączonym do zestawu naprawczego. Prasuj powierzchnię papieru, przesuwając żelazko co kilka sekund, aby przenieść wzór tekstury na naprawę. Przed wyjęciem papieru poczekaj kilka minut, aż ostygnie.

Właśnie naprawiłeś rysy! Następnie nadszedł czas na przerobienie starzejącego się fotelika.

Wypełnij go za pomocą Poly-Fil.

Poly-Fil, szeroko dostępny w sklepach z rękodziełem, to mieszanka włókien poliestrowych, która jest zarówno trwała, jak i tania. Wypełnij oparcia siedzeń puchem poliestrowym i przykryj poduszki siedzeń kołdrą. Ta bogata skórzana sofa wydaje się być o dziesięć lat młodsza.

Wymień nogi w swoim foteliku

Czy chcesz zaktualizować wygląd swojego starego fotelika? A może możesz pomóc w przekształceniu swojej staromodnej sofy w coś bardziej niestandardowego? Wymień nogi.

Pomaluj swoją sofę

Wypróbuj farbę do skóry na starej sofie, na pewno mimo naszych zastrzeżeń rezultaty są zaskakująco zaskakujące. W niektórych miejscach Antyczna skórzana kanapa jest nadal widoczna. Wcale nam to nie przeszkadza, bo lubimy znoszony wygląd.

Ułóż obwisłą starą kanapę

Samo dodanie kępek do opadających poduszek na sofie może sprawić, że będą wyglądać o wiele bardziej. Jednak efekt jest nadal silny. W ten sposób tworzysz fotelik na zamówienie.

Kup narzutę

Dodanie narzuty to jeden z najprostszych sposobów na drastyczną zmianę stylu i wystroju swojej kanapy. Wielu znanych producentów oferuje pokrowce na zamówienie, które są dokładnie dopasowane do Twojej starej kanapy. Mogą nie działać tak dokładnie, jak pokrycie na zamówienie, ale mają wpływ na nieatrakcyjny.

Zaakcentuj i dodaj akcesoria

Skórzany fotelik może nie tylko wydawać się zimny, ale może też być zimny. Kilka poduszek do rzucania i koc to świetny sposób na rozjaśnienie i ogrzanie skórzanej sofy. Upewnij się, że Twoje poduszki i koce pasują do schematu kolorów lub wzoru.

Poduszki i koce to nie jedyne sposoby na uatrakcyjnienie skórzanej sofy i uczynienie jej bardziej atrakcyjną. Wzbogać swój pokój dużym dywanem, aby dodać efekt tkania, który będzie ładnie komponował się ze skórzaną kanapą. Z przyjemnością pomożemy Ci w doposażeniu skórzanej kanapy dwuosobowej, aby Twój dom pozostał tak wygodny, jak to tylko możliwe.

Światło i blask

Nie bój się używać odważnych kolorów w swoich schematach kolorystycznych! Na przykład możesz znaleźć skórzane kanapy dwuosobowe w różnych odcieniach, ale w większości przypadków skórzane kanapy są ciemne. Dlatego, aby dokładnie skontrastować mrok przestrzeni, proponujemy wprowadzić nieco lekkości.

Skórzane fotele dwuosobowe przyciągają wzrok. Kiedy wchodzisz do pokoju, oszałamiająca skórzana kanapa dwuosobowa przyciąga wzrok. Lżejsze akcesoria pomagają zrównoważyć stosunek światła do ciemności w Twojej przestrzeni, czyniąc ją bardziej domem niż ponurym lochem.

Wniosek

Z tego artykułu dowiesz się, jak przerobić skórzany fotelik z lat 80. Meble skórzane sprawiają, że wspaniale jest siedzieć w każdym domu, ale czasami konieczne jest dodanie osobistego akcentu, aby wtopić się w nie. Postępuj zgodnie z procedurami wskazanymi powyżej w przypadku kolejnych napraw i modernizacji.