Jak przeprowadzić czysty cykl w pralce Electrolux? 7 prostych kroków!

Jak uruchomić czysty cykl w pralce Electrolux? Możesz uruchomić cykl czyszczenia pralki za pomocą paneli sterowania.

Ale oczywiście będziesz musiał najpierw poczynić pewne przygotowania przed rozpoczęciem cyklu.

Jak przeprowadzić czysty cykl w pralce Electrolux? 7 prostych kroków!

Wiem, że czasami nienawidzisz tego, że będziesz musiał posprzątać swoje sprzątanie? Ale dobrze ci zrobi, jeśli robisz to często. Czyszczenie jest częścią jego konserwacji, aby uniknąć przyszłych uszkodzeń. Samodzielne czyszczenie pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach naprawy urządzenia. Po co więc zatrudniać profesjonalistę, jeśli możesz samodzielnie wykonać proste czyszczenie. Z tego artykułu dowiesz się, jak konserwować pralkę Electrolux za pomocą jej cyklu czyszczenia. Jest o wiele więcej do poznania, więc czytaj dalej!

Podkładka Electrolux

Electrolux to marka urządzeń, która specjalizuje się w pralkach ładowanych od przodu. Każda podkładka może mieć pojemność 4 stóp sześciennych, ale różni się cechami. Niektóre modele mają sterowanie wave-touch, a niektóre opierają się na interfejsach Electrolux IQ, które są dość podobne pod względem konstrukcji i projektów.

Mając to na uwadze, producenci zalecają podstawowe techniki prania w różnych modelach. Jedną z kluczowych cech, w których specjalizuje się pralka Electrolux, jest cykl czyszczenia, który umożliwia uruchomienie cyklu czyszczenia po zakończeniu prania. Oczywiście będziesz musiał zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że jest dokładnie czysty.

Kroki, aby przeprowadzić czysty cykl w pralce Electrolux

Jak więc uruchomić czysty cykl w pralce Electrolux? Cóż, będziesz musiał wykonać kilka prostych kroków, aby zakończyć proces. Nawet jeśli to wszystko jest automatyczne, podkładka sama by się nie wytarła, prawda? Przygotuj więc te narzędzia do czyszczenia i zacznijmy.

Krok 1. Usuń wszystkie ubrania

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyjęcie ubrań z pralki. Oczywiście będziemy sprzątać, a nie prać. Następnie dokładnie zamknij przednie drzwi pralki. Następnie napełnij główną komorę prania komory detergentu kubkiem wybielacza chlorowego w płynie. Na koniec wyjmij kubek z dozownikiem „Tylko płyn” z pralki, jeśli jest ona zainstalowana.

Krok 2. Kliknij „Cykle specjalne”

Wraz z wieloma przyciskami dostępnymi na pralce, znajdź ten z napisem „Cykle specjalne” i naciśnij go. Na panelu sterowania zobaczysz szereg cykli specjalnych i za pomocą pokrętła przekształć go w cykl Czysta Woda. Możesz go odczytać jako „System Clean” wyświetlany na ekranie, a następnie naciśnij przycisk Start, aby rozpocząć cykl. Proces czyszczenia pralki pozwoli Twojej pralce spłukać cały brud pozostały po praniu. Jest to również sposób na utrzymanie urządzenia w czystości i gotowości do późniejszego użycia. Przeczytaj, jak naprawić cykl wirowania w pralce.

Krok 3. Ustaw cykl pralki na „Tylko wirowanie”

Upewnij się, że cykl pralki został ustawiony na stan „Tylko wirowanie” bez dodawania detergentów. Zalecane użycie do czystego cyklu pralki to raz w miesiącu. Jest to forma konserwacji zapobiegawczej, która pozwala na dłuższe użytkowanie urządzenia.

Krok 4. Wyczyść wkładki

Czekając na zakończenie cyklu, wyczyśćmy wkładki. Wysunąć szuflady dozownika i przegródki na środki piorące. Opłucz je w gorącej wodzie, aby zmyć pozostałości i nagromadzenie mydła. Jeśli przegródki mają plamy, nadal możesz je usunąć, myjąc je w gorącej wodzie i mocząc w płynnym wybielaczu. Następnie wyszoruj wewnętrzne szuflady za pomocą szczoteczki do czyszczenia i wytrzyj je do czysta. Na koniec użyj ręcznika papierowego lub miękkiej szmatki do wyczyszczenia przegródek przed umieszczeniem ich z powrotem w szufladach.

Krok 5. Wycieranie bębna wewnętrznego

Używając gąbki i nieściernego domowego środka czyszczącego, dokładnie wytrzyj wewnętrzny bęben. Niektóre mydliny lub małe plamy we wnętrzu mogły nie zostać usunięte podczas cyklu czyszczenia. Wypłucz i osusz bęben czystą szmatką lub szmatką.

Krok 6. Wyczyść na sucho gumową uszczelkę

Następnie należy wyczyścić zewnętrzne części pralki. Wyczyść zewnętrzną fałdę uszczelki podkładki za pomocą suchej szmatki do czyszczenia i usuń zanieczyszczenia i kłaczki. Spryskaj całą powierzchnię wybielaczem lub sprayem do pleśni i zetrzyj brud, skupiając się na fałdach, aby zapobiec tworzeniu się pleśni. Możesz również chcieć wiedzieć, jak wyczyścić formę z uszczelki przedniej części spryskiwacza.

Krok 7. Ostateczne sprzątanie

Dodaj do szmatki łagodny środek do mycia naczyń i ciepłą wodę, aby wytrzeć obudowę pralki. Jeśli szafa ma plamy, zwilż ją roztworem wybielacza i wody. Klucz dotyczy każdej części wybielacza i należy dodać osiem części wody. Po przetarciu roztworem spłukać samą wodą i wytrzeć do sucha. Czasami poleruję chromowane akcenty myjki amoniakiem lub płynem do szyb. Ale uważaj, aby nie mieszać amoniaku z wybielaczem. Sprawdź, jak używać wybielacza w pralce.

To okładka!

Wiedza to potęga, więc wiedząc, jak uruchomić czysty cykl w pralce Electrolux, nie będziesz musiał płacić za wykonanie czyszczenia przez kogoś innego. Wszystko, co musisz zrobić, to samemu umyć pralkę i zafundować sobie coś dobrego do zjedzenia po pracy. Tak, sprzątanie jest męczące, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​było to bardzo pouczające i satysfakcjonujące. Wreszcie możesz zobaczyć owoc swojej ciężkiej pracy, czyli czystą pralkę, gotową do użycia przy kolejnej partii prania.