Jak przepłukać rdzeń grzałki? 3 proste sposoby!

Zastanawiasz się, jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy? Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby podłączyć źródło ciśnienia, spuścić chłodziwo i brud oraz przygotować się do mycia rdzenia nagrzewnicy. Są one konieczne do naśladowania, głównie jeśli nagrzewnica pojazdu nie działa tak jak była lub przestaje działać w całości.

Może to zatkanie rdzenia grzałki. Pod względem rdzenia nagrzewnicy jest to to samo, co chłodnica, kiedyś będąca częścią układu chłodzącego. Gorący płyn chłodzący, który przepływa przez części silnika, przepływa przez rdzeń nagrzewnicy, a powietrze przepływa obok niego i kieruje się do kabiny pojazdu.

Jak przepłukać rdzeń grzałki? 3 proste sposoby!

Zatkanie rdzenia nagrzewnicy zapobiega przepływowi chłodziwa i ogranicza ilość przekazywanego ciepła. Płukanie rdzenia nagrzewnicy usuwa chodaki; jednak wymiana rdzenia nagrzewnicy jest niezbędna, gdy nie działa poprawnie, ponieważ jest to tylko przegląd, więc czytaj dalej!

Sposoby płukania rdzenia grzałki

Poniżej znajduje się praktyczny przewodnik, którego należy przestrzegać podczas płukania rdzenia nagrzewnicy.

#1. Podłączanie źródła nacisku

Zlokalizuj najpierw rdzeń nagrzewnicy przez przegrodę pojazdu, gdzie rury wlotowe i wylotowe znajdują się w przegrodzie oddzielającej silnik od kabiny pojazdu. Lokalizacja różni się w zależności od pojazdu; trudno jest zlokalizować węże; przeczytaj instrukcję serwisową konkretnego pojazdu. W związku z tym istnieją dwie dysze, jedna w chłodziwie, która wpływa i wypływa, która wypływa. Spróbuj wyszukać dysze, podążając za wężami płynu chłodzącego w układzie płynu chłodzącego.

Następnie należy odłączyć węże nagrzewnicy za pomocą węży chłodziwa przymocowanych do zacisków węży, ale najpierw poluzować je kluczem lub śrubokrętem. Odłącz węże nagrzewnicy podczas wlewania wody i płynu chłodzącego, więc umieść zbiornik bezpośrednio pod wężami samochodu. Uszkodzony zacisk węża z powodu poluzowania wymaga zakupu zacisków zamiennych w najbliższym sklepie z częściami samochodowymi. Uważaj, aby nie rozlać płynu chłodzącego, ponieważ nie jest on odpowiedni dla środowiska.

Ustaw wąż przodem do pojemnika i wtłocz wodę lub powietrze do systemu, aby pomóc w oczyszczeniu zablokowanego rdzenia nagrzewnicy. Woda, brud i płyn chłodzący z układu są usuwane z węża wlotowego. Umieść wąż tak, aby rzeczy wlewały się do pojemnika.

Następnie włóż wąż wodny lub przewód powietrzny przez wąż wylotowy, który wykorzystuje przewód powietrzny do sprężarki powietrza. Jeśli nie jest to możliwe, użyj linii powietrznej podczas wypychania reszty brudu i chłodziwa z rdzenia nagrzewnicy. Użyj do tego węża ogrodowego i umieść wąż lub przewód powietrzny w wężu wylotowym rdzenia nagrzewnicy. Podczas płukania systemu użyj wody do węża; jednak sprężone powietrze porusza się trudniejsze podczas usuwania zatorów.

Uszczelnij linię, w której przewód powietrzny lub wąż jest podłączony do wylotu węża. Owiń obszar za pomocą silikonowej złączki lub taśmy klejącej, tworząc w ten sposób uszczelnienie. Ciśnienie wycieka z powrotem z węża z powodu poważnego zablokowania przewodu, ale nie przenika przez zatkanie. Doskonałe uszczelnienie w wężu wtłacza wodę lub powietrze do systemu i wymusza ciśnienie przez zapchanie.

#2. Spuszczanie chłodziwa i brudu

Włącz sprężarkę powietrza lub wąż, aby uszczelnić wąż lub przewód powietrzny, w tym wylot węża, i odkręć wodę lub powietrze. Włącz ciśnienie, które narasta w systemie i usuwa zatory. Brud i płyn chłodzący spływają z wlotu nagrzewnicy i przez zbiornik pod pojazdem. Pozostawić linię powietrza lub wąż przez kilka minut, aby zapewnić ciśnienie w systemie.

Następnie pozwól, aby brud i płyn chłodzący spłynęły i wyłącz wąż wodny lub przewód powietrzny, umożliwiając spuszczenie płynów i całkowite opróżnienie pojemnika pod pojazdem. Upewnij się, że pojemnik nie przepełni się, jeśli użyjesz węża. System kontynuuje spuszczanie przez kilka minut po wyłączeniu przepływu wody lub powietrza.

Podczas usuwania blokady wykonaj tę samą procedurę z wężem wodnym, który przełącza niektóre węże. Napełnij układ wodą i opróżnij go, aby jak najlepiej usunąć kiepski płyn chłodzący. Wlej pojemnik do zamykanego pojemnika i rozdziel pojemnik między spłuczkami, upewniając się, że się nie przelał. Następnie przepłucz rdzeń nagrzewnicy raz lub dwa razy, zanim przejdziesz dalej. Podłącz węże wylotowy i wlotowy i umieść je z powrotem w dyszach. Zabezpiecz je za pomocą zacisków do węży, które najlepiej uszczelniają system i ponownie go napełnij.

Bezpiecznie zamocuj zaciski węży, w przeciwnym razie ciśnienie wody wypycha węże. Wymień zardzewiałe lub uszkodzone zaciski węża przed ponownym założeniem pończoch; docierają do pojedynczej dyszy. Łatwiej jest również określić, do czego się udaje. Napełnij układ płynu chłodzącego, otwierając korek chłodnicy, aby napełnić układ płynu chłodzącego. Wlej mieszaninę 50/50 płynu chłodzącego i wody i użyj płynu chłodzącego odpowiedniego do pojazdu. Napełnij go i zakręć nakrętkę na swoje miejsce. Możesz również zainteresować się objawami zatkanego rdzenia nagrzewnicy.

#3. Płukanie rdzenia nagrzewnicy

Jak więc przepłukać rdzeń grzałki? Proszę parkować samochód na ziemi i nigdy nie podnosić go na pochyłej powierzchni. Po ustawieniu centralnie pod podnośnikiem, poszukaj płaskiej lub twardej tekstury, która będzie wspierać przednią część pojazdu. Beton i blacktop to zawsze odpowiednie powierzchnie, na których podnosi się samochód. Unikaj podnoszenia samochodu na ziemi, żwirze i trawie. Włącz silnik, gdy całkowicie się ochłodzi. Podnieś samochód, przesuwając nożyce lub wózek pod pojazdem.

Podnieś, aby opuścić wózek lub uchwyt i obrócić, aby podnieść samochód. Na koniec umieść pojemnik pod samochodem, zbierając trochę spuszczonych płynów. Wypłucz brud i płyn chłodzący z grzejnika i części układu chłodzenia. Przeczytaj instrukcję serwisową i poznaj pojemność płynu chłodzącego i wybierz pojemnik, który nie przecieka.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy, wykonując trzy wymienione szczegółowe kroki. Zachowaj szczególną ostrożność, wykonując każdy z kroków. Również rdzeń grzejnika jest podobny do grzejnika, który kiedyś był częścią systemu. Ważne jest również, aby przeczytać instrukcję serwisową i dowiedzieć się więcej o pojemności chłodziwa. Możesz również przeczytać o tym, ile należy wymienić rdzeń nagrzewnicy i jak ominąć rdzeń nagrzewnicy.