Jak przepłukać podgrzewacz wody octem? 3 proste kroki!

Potrzebujesz nauczyć się przepłukiwać podgrzewacz wody octem i chcesz go dziś wyeksponować? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Kontynuuj czytanie poniżej i odkryj najbardziej niesamowite, ale proste kroki w płukaniu podgrzewacza wody.

Jeśli nie masz pewności co do umycia wszystkich osadów, które Twoim zdaniem gromadzimy w podstawie Twojego podgrzewacza wody, za pomocą tych prostych kroków będziesz w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o osadach i płukaniu octem.

Jak przepłukać podgrzewacz wody octem? 3 proste kroki!

Nawet podgrzewacz wody jest wyposażony w filtry do wody i zwykle z czasem mogą narastać osady. Ze względu na osady wydajność podgrzewacza wody albo spada, albo nie wytwarza cieplejszej wody w wyznaczonym czasie. Wypłuczmy więc te osady, które uniemożliwiają Tobie i Twojej rodzinie korzystanie z ciepłej wody, której potrzebujesz w domu.

Dlaczego używać octu w podgrzewaczu wody?

Wielu pytało, dlaczego wypłukiwanie osadów octem jest lepsze niż cokolwiek innego. Ale dlaczego ludzie nie używają środków czyszczących ani innych elementów? Otóż ​​zazwyczaj podgrzewacze wody produkują ciepłą wodę do użytku w kuchni do przygotowywania posiłków i oczywiście w łazience, na którą może mieć wpływ chemikalia. Ocet to najlepszy wybór dla Ciebie. Możesz również łatwo kupić ocet w sklepach – najlepiej w galonach. Będziesz potrzebować co najmniej 4 galony nierozcieńczonego octu.

Kroki płukania podgrzewacza wody octem

Czyszczenie lub płukanie podgrzewacza wody należy wykonywać co najmniej dwa razy w roku, ale niektórzy wolą to robić raz w roku lub kilka razy. Zwróć uwagę, że osady gromadzą się z czasem, a jeśli będziesz czyścić lub spłukiwać podgrzewacz wody częściej, zauważysz mniej osadów w spłukiwanej wodzie lub occie. Ale bez względu na to, ile osadów wypłuczesz, ważne jest, aby usunąć je z podgrzewacza wody, a potem możesz zmienić harmonogram sprzątania.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia, przygotujmy rzeczy, które będą potrzebne do przeprowadzenia płukania, takie jak dwa węże ogrodowe, pompa zanurzeniowa, 4 galony nierozcieńczonego octu, wiadro 5 galonów i śruba płaska lub śruba Filipa . Jeśli już je przygotowałeś, zacznijmy uczyć się przepłukiwania podgrzewacza wody octem!

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Jeśli podgrzewacz wody jest zasilany energią elektryczną lub gazową, musisz go wyłączyć przed wszystkim. Zapewni to bezpieczeństwo podczas wykonywania procesu i zapewni, że do podgrzewacza wody nie dostanie się prąd ani gaz. Jeśli chodzi o zasilanie gazowe, można zakręcić zawór gazowy. Możesz łatwo wskazać zawór gazowy. Wystarczy podążać za rurą gazową, która przechodzi przez podgrzewacz wody. Zawór znajduje się zwykle pomiędzy zaworami liniowymi i membranowymi. Z drugiej strony należy go wyłączyć, jeśli podgrzewacz wody jest zasilany elektrycznie i obsługuje indywidualny wyłącznik. Ale jeśli nie zainstalowałeś oddzielnego wyłącznika, możesz wyłączyć całe zasilanie elektryczne. Możesz użyć woltomierza, aby upewnić się, że w przewodach nie ma nadmiaru prądu.

Krok 2. Zamknij zawory wodne

Teraz, gdy wyłączyłeś zasilanie podgrzewaczy wody, musisz zamknąć wylot ciepłej wody i wlot zimnej wody. Po wykonaniu tych dwóch czynności zapobiegnie przedostawaniu się wody do podgrzewacza i wypływaniu z niego. Nie martw się, wysączymy je, ale oczywiście, żeby nie rozpryskiwały się na Ciebie, musimy użyć węży ogrodowych. Po zamknięciu zaworów zimnej i ciepłej wody zlokalizuj zawory nadmiarowe ciśnienia na przewodzie ciepłej wody, aby uwolnić ciśnienie utknięte w środku, a następnie spuść wodę, odkręcając kran w pobliżu podgrzewacza wody.

Po spuszczeniu nadmiaru wody podłącz wąż do zaworu spustowego gorącej wody i zabezpiecz węże tak, aby pasowały do ​​zaworu spustowego. Drugi koniec włóż do wiadra. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas wypuszczania pozostałej gorącej wody. Czas zabrać ze sobą ocet. Aby zlokalizować pręt anodowy w podgrzewaczu wody, możesz zapoznać się z instrukcją obsługi, aby wskazać pręt anodowy, ale zwykle pręt anodowy znajduje się w górnej części podgrzewacza wody. Po zlokalizowaniu należy go ostrożnie wyjąć i za pomocą lejka podać ocet do podgrzewacza wody.

Możesz użyć co najmniej 3 do 4 galonów nierozcieńczonego octu. Większość podgrzewaczy wody wykonana jest ze stali nierdzewnej i reaguje na inne elementy stosowane jako środki czyszczące. Pozostaw ocet na co najmniej 6 godzin w środku i kilka godzin dłużej, jeśli wolisz.

Krok 3. Przepłucz podgrzewacz wody

Po kilkugodzinnym pozostawieniu octu możesz go teraz wypłukać. Podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego i otwórz go. Możesz użyć wiadra do przechowywania octu i wyrzucić go. Jeśli zauważysz, że odpływ wody zwalnia, masuj węże, ponieważ osady mogą je zatkać, a następnie wrzuć ocet. Otwórz dopływ zimnej wody, wlej wodę do podgrzewacza wody, a następnie spuść.

Powtarzaj proces, aż w grzejniku nie będzie śladu octu, a następnie wyjmij węże. Gdy zauważysz, że w spłukiwanej wodzie nie ma zapachu octu, napełnij zbiornik i włącz zasilanie podgrzewacza wody. Ustaw żądaną temperaturę wody. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak często należy spłukiwać podgrzewacz wody.

To okładka!

Teraz, gdy nauczyłeś się przepłukiwać podgrzewacz wody octem, możesz usunąć osady, które w nim tkwią. Płukanie lub czyszczenie podgrzewacza wody pomoże Ci utrzymać jego wydajność, a także przedłużyć żywotność. Podgrzewacz wody jest niezbędnym urządzeniem w Twoim domu, a chciałbyś je uszkodzić szybciej niż przeciętny okres użytkowania. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody i jak czyścić termopary na podgrzewaczu wody.