Jak przepakować materac Puffy: nakazy i zakazy

Odpowiedź na to, jak przepakować materac Puffy, nie wymaga specjalnych narzędzi ani praktyk. Jednak z tego artykułu dowiesz się, dlaczego materacy typu bed-in-a-box, takich jak Puffy, nie należy składać ani kompresować bez uprzedniej konsultacji z marką. Podzielimy się również wskazówkami, co możesz zrobić zamiast tego.

Interesują Cię również inne akcesoria do materacy i pościel? Na przykład odkryliśmy pokrowiec na materac, którego można użyć na materacu Puffy. Więc następnym razem, gdy rozłożysz łóżko po rozpakowaniu, w pełni wykorzystasz swój materac Puffy.

Jak przepakować materac Puffy: nakazy i zakazy

Jak przepakować puszysty materac w domu

Możesz chcieć wiedzieć, jak przepakować materac Puffy, ponieważ zwracasz go lub przeprowadzasz się pod nowy adres i chcesz zabrać ze sobą łóżko. Niezależnie od tego musisz wiedzieć, że przepakowanie tego łóżka z pianki z pamięcią kształtu jest proste. Najpierw rozróżnijmy te dwa powody:

Przepakowywanie materaca Puffy do zwrotu

Zanim zrobisz cokolwiek z materacem Puffy, najpierw skontaktuj się z obsługą klienta firmy. W ten sposób możesz płynnie rozpocząć proces zwrotu i poznasz szczegółowe instrukcje od Puffy, aby upewnić się, że zostanie on zrealizowany. Nauczenie się, jak zwrócić materac Puffy, jest stosunkowo proste, o ile nie zaliczyłeś próby 101-dniowego snu.

Wystarczy wysłać do Puffy wiadomość e-mail na adres [email protected], podając numer zamówienia, a Puffy pokryje koszty wysyłki i rozpocznie zwrot pieniędzy. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami marki, aby wiedzieć, jak spakować łóżko do odbioru. Nie musisz ściskać materaca Puffy za pomocą specjalnego sprzętu.

Przepakowywanie materaca Puffy do przenoszenia

Jeśli chcesz przepakować materac Puffy, możesz to zrobić tak, jak zwykle w przypadku innych łóżek piankowych z pamięcią kształtu. Chcąc jednak skorzystać z gwarancji na materac Puffy, trzeba uważać, aby przypadkowo nie uszkodzić łóżka podczas pakowania. Zacznij od przygotowania pokrowca na materac do ruchu i pojazdu na tyle dużego, aby przetransportować go na płasko.

Chociaż możesz nauczyć się kompresować łóżko z pianki z pamięcią kształtu, robienie tego za pierwszym razem jest zbyt ryzykowne. Dlatego przykryj materac Puffy pokrowcem o odpowiednim rozmiarze, a następnie połóż go płasko na podłodze podczas ruchu. Nigdy nie zaleca się spięcia go lub umieszczania na nim przedmiotów podczas podróży, ponieważ te praktyki mogą zmienić kształt łóżka.

Czy możesz złożyć puszysty materac?

Nie zaleca się składania materaca Puffy ani żadnego łóżka z pianki z pamięcią kształtu bez konsultacji z producentem. Ale jeśli przenoszenie nieporęcznego przedmiotu jest zbyt trudne i ograniczające, możesz rzucać nim tylko przez krótki czas. Zwiń materac i zabezpiecz go paskami zapadkowymi, a możesz przeczytać ten samouczek, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie zwijać materac, aby uzyskać więcej wskazówek.

Czy możesz zmienić materac?

Większość łóżek piankowych można ponownie zwinąć, a może to być nawet możliwe w przypadku materaca Puffy, ponieważ wszystkie jego warstwy są piankowe. Staraj się jednak, aby każdy materac był zwijany tylko przez krótki czas lub skontaktuj się z producentem materaca z jego zaleceniami. Jeśli twoje łóżko ma również inne elementy, unikaj składania lub zwijania, ponieważ może się zdeformować.

Na przykład Puffy ma dwa modele hybrydowe, a mianowicie Puffy Lux i Puffy Royal. Posiadają system podtrzymujący cewkę, który może ulec uszkodzeniu w przypadku złożenia lub zrolowania łóżka. Jeśli planujesz również zwrócić dowolny materac Puffy, najpierw skontaktuj się z firmą, aby dowiedzieć się, jak przygotować go do zwrotu, zamiast zmuszać go z powrotem do pudełka.

Jak zwinąć kopię zapasową materaca?

 • Umieść materac w torbie i dokładnie go uszczelnij
 • Zrób otwór na zawór próżniowy i uszczelnij pozostałą przestrzeń
 • Odkurz worek, aby usunąć powietrze ze środka
 • Gdy materac się spłaszcza, zacznij toczyć się od jednego końca do drugiego
 • Upewnij się, że kręcisz się ciasno, a wewnątrz torby nie ma resztek powietrza
 • Umieść wyściółkę lub ręcznik przed przymocowaniem rolki, aby zapobiec powstawaniu śladów
 • Czy mogę złożyć materac na pół?

  Możesz złożyć materac, jeśli jest wykonany z pianki, ale nigdy tych ze sprężynami, które mogą ulec uszkodzeniu. Niektóre łóżka piankowe mają nawet wyraźne rozgraniczenie, w którym można je złożyć do ruchu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oto samouczek dotyczący składania materaca piankowego z pamięcią kształtu.

  Czy składanie materaca go uszkadza?

  Rolowanie jest preferowane, gdy chcesz zmniejszyć rozmiar materaca do przenoszenia i transportu w porównaniu ze składaniem. Dzieje się tak, ponieważ składanie może spowodować, że niektóre łóżka nie będą mogły powrócić do swojego kształtu bez znaku, w którym są złożone. Mimo to zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta marki, zanim zamierzasz złożyć lub zwinąć materac.

  Czy można kompresować materac hybrydowy?

  Prasowanie materaca hybrydowego nigdy nie jest zalecane ze względu na spirale, jakie posiada. Tylko łóżka wykonane w 100% z pianki są bezpieczne do kompresji, ponieważ nie ma dodatkowych elementów, które mogą się zepsuć po spłaszczeniu materaca. Biorąc to pod uwagę, nigdy nie kompresuj materacy sprężynowych i hybrydowych.

  Wniosek

  I to wszystko! Aby przypomnieć, jak przepakować materac Puffy, należy najpierw skonsultować się z obsługą klienta marki. Jest to szczególnie ważne, jeśli przygotowujesz łóżko na powrót.

  Ale jeśli przepakujesz materac Puffy do przeprowadzki, możesz przykryć go odpowiednią torbą do przeprowadzki lub zwinąć na krótki czas, aby zaoszczędzić masę. Możesz również zapytać Puffy’ego, czy zaleca kompresowanie łóżka z pianki z pamięcią kształtu.