Jak przenieść piec na drewno? 4 proste kroki do naśladowania

Podczas przeprowadzki jednym z najtrudniejszych zadań do wymyślenia jest przenoszenie pieca na drewno. To urządzenie jest ważne, ponieważ zapewnia ciepło w Twoim domu w chłodniejsze dni. Wiele osób może udowodnić przydatność tego urządzenia, zwłaszcza w zimnych regionach. Piec na drewno to niezbędny element wyposażenia w srogą zimę. Ale poruszanie się może być trudne, ponieważ jest ciężkie i wymaga czasu.

Piece na drewno zwykle ważą około 300-800 funtów, z wyłączeniem kłód drewna, palet, paliwa, biomasy pochodzącej z drewna i wszystkiego, co znajduje się w piecu. Tak więc zajmuje to trochę czasu, ponieważ będziesz musiał rozładować piec, aby ważył mniej.

Jak przenieść piec na drewno? 4 proste kroki do naśladowania

W takim przypadku będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę, który przeniesie za Ciebie piec, ale co jeśli powiemy Ci, że możesz to zrobić sam? Nie martw się, ponieważ w tym poście otrzymasz procedurę przeprowadzkową skompilowaną przez profesjonalnych przeprowadzków.

Przygotowanie do przeprowadzki

Zanim zaczniesz, musisz najpierw zrozumieć, dlaczego przenoszenie drewnianego pieca jest trudne. Jednym z kluczowych czynników dla ruchu jest waga pieca. Zazwyczaj piece ważą od 300 do 800 funtów. Inne modele są jeszcze cięższe. Waga ciężka wynika z wytrzymałej konstrukcji ze stali i żelaza, aby wytrzymać wysokie temperatury. Więc nawet jeśli niektórzy ludzie będą ci pomagać, nadal trudno będzie nosić to urządzenie.

Rozmiar to kolejny czynnik, który wpływa na jego wagę. Zwykle piece miałyby 40 cali wysokości, 33 cale szerokości i 25 cali długości. Przy takim rozmiarze wagi już jeden błąd podczas procesu może uszkodzić mienie lub zranić osobę, która ją przenosi.

Wskazówki, o których należy pamiętać podczas przenoszenia pieca na drewno

Jak przenieść piec na drewno? Jak wspomniano wcześniej, trudno jest przesunąć piec. Poniżej znajduje się jednak kilka wskazówek, o których należy pamiętać, planując przenoszenie pieca na drewno. Te wskazówki mogą ułatwić ten proces i sprawić, że wszyscy będą bezpieczni.

#1. Sprawdź, czy potrzebujesz profesjonalnej pomocy

Przed przeprowadzką najpierw oceń sytuację. Sprawdź, czy możesz to zrobić sam, czy też musisz poprosić o profesjonalne przeprowadzki, ponieważ mają większe doświadczenie w przenoszeniu mebli. Jak wspomniano wcześniej, piece opalane drewnem są na ogół ciężkie. Pomyślne przeniesienie lub przeniesienie tego urządzenia zajmie najprawdopodobniej 4 osoby. Być może w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby ci pomóc. Najlepiej zdać się na firmy oferujące usługi przeprowadzkowe.

#2. Przygotuj sklejkę i liny

Idź do sprzętu w swojej okolicy i kup sklejkę i mocne liny, które są potrzebne do przenoszenia pieca. Linkę wykorzystasz do związania nóg palnika, a sklejka zabezpieczy podłogę przed zarysowaniami.

#3. Chroń go za pomocą koców

Mimo, że piece na drewno są bardzo wytrzymałe, podczas przenoszenia należy je chronić przed uszkodzeniami. Możesz więc owinąć go dowolnym kawałkiem materiału, na przykład kocem, aby był chroniony i bezpieczny.

#4. Noś rękawiczki

Podczas wyciągania kuchenki możesz doznać obrażeń lub modzeli, dlatego najlepiej nosić rękawice robocze. Poradź wszystkim, którzy pomogą Ci również nosić osłonę dłoni.

#5. Trzymaj zwierzęta i dzieci z daleka podczas procesu

Piece na drewno mogą łatwo spowodować wypadek w przypadku jednego błędu podczas ich przenoszenia. Mając to na uwadze, upewnij się, że twoje zwierzęta i dzieci nie znajdują się w okolicy. Przed przeniesieniem przedmiotu sprawdź, czy nie ma przeszkód, które mogą wpłynąć na ruch i potencjalnie spowodować niepożądane zdarzenia.

5 kroków, aby przenieść piec na drewno

Przejdźmy teraz do samego procesu przenoszenia. Poniżej znajdują się kroki, które należy podjąć podczas przenoszenia pieca na drewno do innego miejsca w domu lub do innego domu.

Krok 1. Oczyść ścieżkę

Aby zapewnić, że ruch będzie bezpieczny, jak to tylko możliwe, oczyść trasę z wszelkich przeszkód. Rozważ również noszenie zamkniętych butów. Powinno to mieć również podeszwy antypoślizgowe.

Krok 2. Usuwanie niektórych części

Ostrożnie wyjmij rurę pieca opalanego drewnem. Możesz sprawdzić instrukcję obsługi, jeśli nie wiesz, co robić. Usuń również inne części, takie jak płyta grillowa i drzwi, aby zmniejszyć obciążenie. Użyj do tego śrubokręta.

Krok 3. Umieszczanie sklejki

Połóż kawałek sklejki na podłodze, tworząc ochronną ścieżkę w kierunku miejsca, w którym chcesz przenieść swój piec na drewno. Cztery osoby mogą podnieść piec na drewno i delikatnie umieścić go na arkuszu sklejki przy użyciu odpowiedniej techniki podnoszenia. Ale będzie to zależeć od wagi twojego urządzenia. W przypadku, gdy jest zbyt ciężki, aby można go było podnieść, możesz użyć płaskiego wózka. Najpierw wsuń go pod spód, gdy trzymają go twoi asystenci. Następnie delikatnie połóż go na ziemi.

Krok 4. Przenoszenie pieca na drewno

Przywiąż linę do przednich nóg pieca na drewno. Poproś dwie osoby, aby pociągnęły za każdy kawałek liny, podczas gdy reszta z was popycha ciężki przedmiot od tyłu. Ponieważ sklejka ma niskie tarcie, ciężki piec na drewno z łatwością wsunie się w nowe miejsce. Gdy znajdziesz się we właściwym miejscu, ustaw go ostrożnie i powoli.

Dostosuj w razie potrzeby. Jeśli to zrobisz, nadszedł czas, aby ponownie podłączyć części do demontażu oraz wymontowaną wcześniej rurę kominową. Teraz, gdy już przeniosłeś swój piec na drewno, chciałbyś się upewnić, że podstawa jest zawsze sucha, ale jeśli jest już uszkodzona, oto najlepszy przewodnik, jak wyczyścić podstawę uszkodzoną przez wodę!

To okładka!

I to wszystko! W czterech krokach, aby przenieść piec na drewno, możesz przenieść jednostkę w dowolne miejsce. To może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Teraz, gdy odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie, możesz przeczytać kolejny pomocny artykuł. Oto jedno: Dlaczego moja lodówka zamraża żywność? Dziękuję za Twój czas!