Jak przenieść materac. Przewodnik Best-2-Step

Aby nauczyć się przesuwać materac, wystarczy wykonać dwa kroki. Z tym przewodnikiem możesz nawet zrobić to sam! Ale co, jeśli nie masz pojazdu?

Nie szukaj dalej, ponieważ poznasz również kilka sztuczek dotyczących przenoszenia materaca bez ciężarówki. Niezależnie od tego, czy zmieniasz miejsce z miejsca na miejsce, czy też potrzebujesz przenieść materac do innego pomieszczenia, musisz znać metody transportu materaca niezależnie od odległości. Możesz nawet zastosować te same wskazówki podczas przechowywania materaca.

Jak przenieść materac. Przewodnik Best-2-Step

Jak samodzielnie przenosić materac

Krok # 1. Przygotuj

Przed przeprowadzką chcesz przygotować materac, aby zabezpieczyć go przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Możesz użyć oddychającego plastiku z taśmą do pakowania lub sprawdzić torby na materace w Amazon i innych sprzedawcach. Wygodniej jest używać torby na materac ze względu na jej ogólną konstrukcję i możesz mieć pewność, że materac będzie dobrze przykryty.

Jeśli Twoja torba na materac ma zamek błyskawiczny, nie musisz przyklejać materaca na miejscu. W przeciwnym razie pamiętaj, aby złożyć i zakleić otwór torby i wokół ciała, aby materac nie wysunął się. Jeśli nie możesz znaleźć torby na materac, zawsze możesz owinąć materac folią plastikową i folią bąbelkową przed przeniesieniem.

Dlaczego przykrycie materaca jest ważne? Możesz pomyśleć, że wystarczy użyć starych koców lub nawet nie musisz przykrywać materaca, gdy wkładasz go do pojazdu. Jednak coś, co całkowicie go chroni, na przykład plastik, zapewni, że nie zostanie zadrapany ani rozdarty przez przeszkody w podróży.

Krok # 2. Noś i jedź

Używanie plastiku zapewni również, że materac nie zmoknie ani nie zbierze kurzu, zwłaszcza jeśli podróż trwa długo. Co więcej, pamiętaj, aby wzmocnić swój materac kilkoma kawałkami tektury, aby łatwiej było go nosić. Wystarczy położyć jeden element z każdej strony i powinieneś być gotowy, aby zabrać go do swojego pojazdu.

Wcześniej sprawdź drogę z pokoju do pojazdu, aby ułatwić sobie transfer. Usuń przeszkody, takie jak urządzenia i meble, aby szybko przenieść. W zależności od tego, jak duży jest Twój materac, możesz go podnosić i przenosić na boku, aż załadujesz go do pojazdu.

Chociaż jest zrozumiałe, że przesunięcie materaca z nim na płasko zajmie dużo miejsca, jest to idealna pozycja, aby zapobiec uszkodzeniu jego formy. Możesz jednak trzymać go na boku przez krótkie okresy; pamiętaj tylko, że nic nie szturcha ani nie niszczy materiału. To samo dotyczy podróżowania z materacem na płasko, ponieważ duży nacisk może spowodować wgniecenia na powierzchni.

Jak przewozić materac bez ciężarówki?

Jeśli nie masz pojazdu wystarczająco dużego do przewożenia materaca, możesz rozważyć wiele opcji. Na początek możesz skontaktować się z firmą spedycyjną i zapytać, ile będzie to kosztować. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku dalekich podróży.

Zapracowani ludzie mogą również zatrudniać profesjonalnych pracowników przeprowadzkowych. Ci ludzie zajmą się pakowaniem i przenoszeniem, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Może to zniechęcić Cię do wypróbowania którejkolwiek opcji ze względu na koszty, ale musisz pamiętać o wygodzie, jaką uzyskasz dzięki ich pomocy.

Czy możesz złożyć materac?

Najważniejszym powodem, dla którego materace są trudniejsze do przenoszenia niż inne przedmioty domowe, jest ich rozmiar. Dlatego pomyślisz, że będzie łatwiej, jeśli złożysz go przed przeniesieniem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​materac można złożyć, o ile pozwala na to materiał.

Pamiętaj, że Twój materac może mieć sprężyny, a złożenie ich uszkodzi. Z drugiej strony materace lateksowe i piankowe z pamięcią kształtu powinny wystarczyć do złożenia na krótki czas podczas ruchu. Aby to zrobić, połóż materac płasko i niech ktoś usiądzie na drugim końcu podczas składania i zabezpieczania materaca.

Jak trudno jest przenosić materac?

Przenoszenie materaca nie jest łatwe, ale nadal jest wykonalne, nawet samodzielnie. Jak już wcześniej przeczytałeś, wystarczy przykryć go torbą na materac lub plastikiem, wzmocnić tekturą i przygotować sobie drogę, aby ułatwić sobie poruszanie się do pojazdu. Następnie chcesz położyć go płasko lub na boku, aż dotrzesz do celu.

Jeśli przeprowadzasz się do innego stanu lub lokalizacji, powinieneś przeznaczyć budżet i zatrudnić specjalistów. Zrobią to za Ciebie, oszczędzając czas i pieniądze, nie martwiąc się o uszkodzenie materaca. Ogólnie rzecz biorąc, przesuwanie materaca jest możliwe w pojedynkę, ale oceń swoje opcje, aby zaoszczędzić sobie kłopotów.

Wniosek

Jeśli zamierzasz mieszkać w nowym mieście, planowanie sposobu przenoszenia swoich rzeczy z jednego miejsca do drugiego może być stresujące. Na przykład, czy wiesz, jak przesuwać materac? Dobra wiadomość jest taka, że ​​można to zrobić nawet samemu.

Pamiętaj tylko, aby całkowicie spakować materac, aby chronić go przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniami podczas przeprowadzki. Ułatwiłoby to również poruszanie się, gdybyśmy wzmocnili go tekturą po obu stronach i oczyścili drogę pojazdu. A jeśli nie masz ciężarówki, zawsze możesz skontaktować się z przewoźnikami, aby wykonali zadanie za Ciebie.