Jak przekonwertować podgrzewacz wody RV na bezzbiornikowy? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak przekonwertować podgrzewacz wody RV na bezzbiornikowy? Nie musisz się zastanawiać; trafiłeś we właściwe miejsce. Najpierw musisz wyłączyć zbiornik z propanem, prąd i dopływ wody.

Unikaj dalszych problemów; zrób to przed przejściem do kolejnych etapów. Biorąc to pod uwagę, najlepiej jest przed zbudowaniem podgrzewacza wody bez zbiornika usunąć paliwo, benzynę i zapasy wody.

Jak przekonwertować podgrzewacz wody RV na bezzbiornikowy? 6 prostych kroków!

Udaj się do miejsca, w którym umieścisz podgrzewacz wody. Powinieneś być w stanie znaleźć starszy grzejnik bez zbiornika na zewnątrz na jednym końcu kampera, jeśli go masz. Jeśli umieszczasz grzejnik bez zbiornika w nowszym kamperze, upewnij się, że lokalizacja umożliwia wygodne zamocowanie go, w tym po zewnętrznej stronie kampera. Sprawdź, czy otwór jest odpowiednio dopasowany. Jeśli jednak musisz go wymienić, zaopatrz się w bezzbiornikową grzałkę podobną do poprzedniej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest kamper?

RV są budowane tak, aby spełniały wszystkie podstawowe potrzeby, w tym przechowywanie żywności, łóżek, ciepłej wody, energii itd., które można znaleźć w typowym domu. Woda jest podstawowym narzędziem używanym między innymi do gotowania, kąpieli, czyszczenia i konsumpcji. Wiele kamperów i kamperów jest dostarczanych z nagrzewnicą propanową do kamperów w standardowym wyposażeniu. Ten rodzaj grzejnika, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje propan; zapewnia to ogrzanie namiotu. Warto jednak zauważyć, że do uruchomienia i obsługi wentylatora potrzebne są pewne baterie.

Co to jest bezzbiornikowy podgrzewacz wody?

Ponieważ podgrzewają wodę natychmiast, bezzbiornikowe podgrzewacze wody zajmują znacznie mniej miejsca niż podgrzewacze pojemnościowe. Za każdym razem, gdy włączasz podgrzewaną wodę, schłodzona woda przepływa przewodem do bezzbiornikowego podgrzewacza wody, w którym jest podgrzewana przez palnik gazowy lub być może element elektryczny. Zapewnia to stały dostęp do ciepłej wody.

Kroki konwersji podgrzewacza wody do pojazdu rekreacyjnego na podgrzewacz wody bezzbiornikowy

Teraz, gdy dowiedziałeś się o zaletach podgrzewacza wody bez zbiornika, wykonaj te proste kroki, aby zrozumieć, jak przekonwertować podgrzewacz wody RV na bezzbiornikowy.

Krok 1. Odłącz wszystkie linie zasilające

Pierwszym krokiem do przełączenia bezzbiornikowego nagrzewnicy RV jest odłączenie wszystkich źródeł słodkiej wody, benzyny, propanu i zasilania starego urządzenia. Następnie udaj się w wybrane miejsce i zainstaluj grzejnik. O ile nie masz już podgrzewacza wody bez zbiornika, możesz zainstalować go poza pojazdem rekreacyjnym. Jeśli używasz tego po raz pierwszy, wybierz dogodną lokalizację.

Krok 2. Rozładuj zbiornik

Musisz teraz opróżnić obecną jednostkę po wyeliminowaniu wszystkich zasobów. Przed kontynuowaniem sprawdź, czy wypływ wody nie zaszkodzi sąsiednim przedmiotom ani nie spowoduje potknięć elektrycznych. Następnie zlokalizuj zawór spustowy, zwolnij go i pozwól pojemnikowi opróżnić się.

Krok 3. Usuń istniejący grzejnik

Następnym krokiem w zmianie podgrzewacza wody RV na system przenośny jest usunięcie starego. Można to zrobić za pomocą śruby lub wiercenia. Powinien być w stanie wkręcić się w śruby grzałki prądu. Następnie za pomocą skrobaka uszczelniającego odetnij pokrywę urządzenia. Następnie zeskrob uszczelnienie z krawędzi i boków grzałki, jeśli nadal przylega. Następnie ostrożnie usuń uszczelkę. Ta procedura zajmie tylko kilka minut. Uważaj, aby nie uszkodzić lakieru kampera szczeliwem. Następnie ostrożnie wyjmij istniejący grzejnik.

Krok 4. Usuń cały brud z obszaru

Pamiętaj o oczyszczeniu obszaru przed rozpoczęciem procesu instalacji. Usuń kurz i brud, a następnie umyj poprzednie uszczelki do czysta. Upewnij się, że w miejscu instalacji nie pozostały żadne resztki. Szerokość otworu, który powinieneś zrobić, musi być dokładna. Zawsze wydaje się, że dostajesz grzejnik, który byłby dokładnym rozmiarem obecnej przestrzeni. Dobrze by było, gdybyś zaplanował rozpoczęcie kolejnego wdrożenia. Możesz użyć linijki, aby zmierzyć wymiary jednostki. Po zebraniu wymiarów zrób otwór na zewnątrz kampera.

Krok 5. Zainstaluj nowy grzejnik

Po zakończeniu wszystkich etapów przygotowawczych jest gotowy do wdrożenia nowej grzałki w wyznaczonej pozycji. Przede wszystkim szukaj i wypełniaj wszelkie dziury. Następnie ustaw drzwi we właściwym ustawieniu i dokręć wszystkie śruby. Na koniec ponownie zakryj doły, aby zamknąć je na zewnątrz. Po zakończeniu tego procesu użytkownicy będą obserwować dwa przewody, czerwony i czarny. Czarna jest połączona z „ziemią”, a czerwona z „polem”.

Obok jednostki bezzbiornikowej podłącz rury zimnej i ciepłej wody. Teraz zapoznaj się z instrukcją producenta i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji centrali. Jego panel sterowania może być porównywalny z tradycyjnym kontenerem magazynowym.

Krok 6. Kontrola zmodernizowanej grzałki

Ten ostatni proces modernizacji podgrzewacza wody do pojazdu rekreacyjnego do takiego systemu bezzbiornikowego polega na sprawdzeniu centrum sterowania pod kątem prawidłowego działania po zakończeniu konfiguracji. Kiedy powiesz tak, możesz włączyć wyjście grzejnika. Zaleca się ustawienie grzałki na niższą temperaturę. Nie było potrzeby napełniania podgrzewacza na żądanie dużą ilością wody z lodem. Po dostosowaniu temperatury sprawdź temperaturę wewnętrznej instalacji wodociągowej i ustaw ją bliżej. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o typowych problemach z termostatem podgrzewacza wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak przekonwertować podgrzewacz wody RV na bezzbiornikowy. To nie jest tak skomplikowane, aby przywrócić RV do stanu bez tankowania; Bezzbiornikowe podgrzewacze wody są znacznie bardziej niezawodne niż kampery, więc jeśli planujesz przekonwertować swój kamper na bezzbiornikowy, może to być dobra decyzja. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo opróżnić podgrzewacz wody i jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami,