Jak przekonwertować kuchenkę gazową na propan? 3 proste kroki, które powinieneś wykonać!

Jak zamienić kuchenkę gazową na propan? Nie możesz używać propanu w kuchence gazowej, chyba że możesz przekształcić kuchenkę gazową w propan. Niestety, mimo podobieństw, nie wszystkie piece zostały zrównane. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje urządzenia są zbudowane i przystosowane do działania na propan, a nie na gaz ziemny.

Zanim zamienisz gaz na propan, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, ponieważ propan jest dostarczany pod wyższym ciśnieniem i zawiera znacznie więcej stóp sześciennych energii niż gaz ziemny, wybór odpowiedniego urządzenia paliwowego jest niezbędny. Ponadto, chociaż zarówno gaz ziemny, jak i propan są paliwami kopalnymi, ich gęstość jest dość zróżnicowana, zawierając kilka gazów, które spalają się w różny sposób i generują różne ilości energii.

Jak przekonwertować kuchenkę gazową na propan? 3 proste kroki

Różnice między piecami na propan i gazem

Jak zamienić kuchenkę gazową na propan? Korzystanie z urządzeń na propan doprowadzi do nienormalnie dużego pożaru, który może być niebezpieczny. Z drugiej strony przepuszczanie gazu ziemnego przez urządzenia zaprojektowane z propanem doprowadzi do małego pożaru – lub braku ognia – co czyni urządzenie bezwartościowym.

Urządzenie dwupaliwowe, takie jak kuchenka gazowa, zazwyczaj zawiera dwa porty w zależności od rodzaju paliwa, z których jeden może być podłączony. Pory gazu ziemnego są większe niż propan, co pozwala na przepływ większej ilości paliwa przy niższym ciśnieniu. Odwrotnie, otwory propanowe są mniejsze, a tym samym zapewniają większe ciśnienie i energię.

Zainstalowanie wystarczającej liczby portów dla prawidłowego paliwa jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność. Co więcej, chociaż niektóre urządzenia, takie jak piece i podgrzewacze wody, można przerobić na gaz ziemny lub propan, nie można zmienić wyposażenia elektrycznego.

Podczas gdy większość urządzeń może przetwarzać gaz ziemny na propan, producenci muszą sprawdzić, czy proces jest bezpieczny, wszystkie komponenty są obecne i czy przestrzegane są wszystkie środki ostrożności.

Co zrobić przed konwersją?

Chociaż łatwo jest przekształcić gaz ziemny w propan, niektóre przepisy miejskie wymagają, aby to zrobił profesjonalista. Dlatego będziesz chciał sprawdzić kod swojego gadżetu, aby określić, czy możesz go przekonwertować. Na przykład niektóre podgrzewacze wody mówią, że nie należy próbować go konwertować i można je stosować tylko z gazem ziemnym lub propanem. Weź to pod uwagę przy zakupie lub planowaniu konwersji.

Kroki konwersji kuchenki gazowej na propan

Większość płyt kuchennych dostępnych na rynku jest teraz przygotowana na gaz ziemny. Dzieje się tak, ponieważ jest szerzej stosowany na rynku. Wszystkie otwory w obiekcie zostały zaprojektowane tak, aby akceptować prawidłową ocenę BTU dla gazu ziemnego. Dobrą wiadomością jest to, że piece te zawierają również elementy potrzebne do budowy spalarni zasilanych propanem. Zazwyczaj znajdują się w obudowie piekarnika lub w skrzynce, w której dostarczane jest ciepło.

Wspaniale jest znaleźć miejsce na palniku, w którym możesz je przechowywać razem, aby nie trzeba było ich rozdzielać, jeśli będziesz ich potrzebować ponownie. W pewnym momencie możesz chcieć dokonać konwersji z powrotem.

Krok 1. Usuwanie oryginalnych akcesoriów

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby przerobić kuchenkę gazową na propan, jest usunięcie wszystkich starych palników za pomocą śrubokręta metrycznego. Jeśli te palniki są już zużyte, możesz poświęcić ten czas na wymianę wału zasilającego. Nie ma lepszego czasu, aby to zrobić, ale teraz.

Krok 2. Podłączanie nowego palnika

Nowe palniki będą miały mniejszy otwór w otworze, dzięki czemu do palników może dostać się mniej gazów. Jest to konieczne, ponieważ ciśnienie propanu jest większe niż gazu ziemnego. Następnie podłącz nowe palniki do pieca. Upewnij się, że każdy ma odrębną ocenę BTU i zróżnicowaną wielkość apertury. Dowiedz się tutaj: Oceny BTU dla zakresu gazu i dlaczego są ważne.

Krok 3. Dostosowywanie ustawień

Każdy palnik posiada śrubę, która umożliwia regulację ustawienia grzania na tym palniku. Jeśli nie dokonasz niezbędnych modyfikacji, możesz dojść do wrzenia. To wszystko dla kroków, teraz przejdźmy do wymagań bezpieczeństwa dotyczących konwersji propanu. Ale zanim to nastąpi, możesz zatrzymać się tutaj i przeczytać główny cel ubezpieczenia.

Niektóre wymagania bezpieczeństwa dotyczące konwersji propanu

Przed rozważeniem konwersji na propan sprawdź listę sprzętu, aby upewnić się, że jest on przystosowany zarówno do gazu ziemnego, jak i propanu. Podczas gdy wiele urządzeń jest kompatybilnych z obydwoma, inne są zbudowane specjalnie dla gazu ziemnego lub samego propanu. Ponadto zwykle zaleca się zasięgnięcie porady eksperta przed próbą konwersji propanu. Wykwalifikowany i doświadczony licencjonowany inżynier ds. bezpieczeństwa gazu, propanu i sprzętu może pomóc w zmianie propanu z całkowitym spokojem.

Twoje lokalne biuro gazowe Ferrell może pomóc Ci znaleźć specjalistę serwisowego, który pomoże Ci dowiedzieć się, czy Twoje urządzenia nadają się do konwersji na propan i jak możesz je bezpiecznie przenosić.

Alternatywnie, najbezpieczniejszym i najwygodniejszym wyborem jest zakup zbiornika na propan zamiast przerobionego z gazu ziemnego. Gwarantuje to, że Twój sprzęt jest gotowy do instalacji bez konieczności stosowania zestawu do konwersji lub odłączania przewodu gazu ziemnego. Kupując sprzęt przystosowany do pracy z propanem, oszczędzasz przestoje i korzystasz z niezawodnych, bezpiecznych i wydajnych zalet propanu. Gadżet na propan może być również tańszy niż konwersja na gaz ziemny.

To okładka!

Jak zamienić kuchenkę gazową na propan? To tylko podstawy do konwersji kuchenki gazowej na propan za pomocą już zaprojektowanego do tego celu urządzenia. Skonsultuj się lub zweryfikuj u producenta jako solidną praktyczną zasadę. Ryzykujesz uszkodzenie gadżetu, jeśli konwersja nie zostanie wykonana poprawnie. Niezależnie od tego gaz propan jest również obecny w lodówkach. Oto jak działają lodówki na propan.