Jak przechowywać świeży szpinak w lodówce? 6 łatwych sztuczek!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przechowywać świeży szpinak w lodówce, wystarczy dobry pojemnik i papierowe ręczniki! Właściwe przechowywanie pozwala mieć całe dnie wypełnionego szpinakiem brzucha z całej wartości odżywczej warzywa. Jednak pomogłoby, gdybyś najpierw wpadł na pomysł, jak zachować ich świeżość nawet po długim czasie.

Szpinak to bogate w składniki odżywcze warzywo, które wzmacnia Twój układ odpornościowy i utrzymuje Twoje ciało w zdrowiu i energii. Jest również popularnym składnikiem wielu potraw o niepowtarzalnym smaku. Ma zielony kolor i jest chrupiący, gdy jest świeży. Jednak te cechy stopniowo zanikają wraz ze składnikami odżywczymi. Dlatego ważne jest, aby Twoje warzywo było bezpieczne, aby w pełni korzystać z zawartych w nim składników odżywczych.

Jak przechowywać świeży szpinak w lodówce? 6 łatwych sztuczek!

Przechowując swoje ulubione, należy pamiętać o wielu rzeczach. Szpinak trwa ogólnie od 7 do 8 dni.

Każda z tych metod odgrywa rolę w zachowaniu jak największej świeżości określonej cechy. Istnieją techniki pozwalające zachować chrupkość, kolor i świeżość szpinaku. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!

Sposoby przechowywania świeżego szpinaku w lodówce

Oto sposoby przechowywania świeżego szpinaku w lodówce:

#1. Ręczniki papierowe

Wilgoć jest głównym czynnikiem, który przyczynia się do skrócenia okresu przydatności do spożycia warzyw. Nadmiar wody, która zagnieździ się w jedzeniu, zrujnuje chrupkość i kolor, a wkrótce także ogólną jakość. Dlatego przed przechowywaniem ważne jest, aby usunąć wilgoć znajdującą się w szpinaku.

Po umyciu szpinaku osusz je papierowymi ręcznikami. Upewnij się, że są tak bezwodne, jak to tylko możliwe. Następnie weź kilka nowych ręczników i umieść je na dnie pojemnika. Ręczniki te pochłaniają całą wilgoć ze względu na swoją teksturę i zapobiegają gromadzeniu się jej podczas przechowywania w lodówce.

#2. Plastikowy zamknięty pojemnik

Kontakt z tlenem może wywołać szereg reakcji chemicznych, które przyspieszą proces psucia się szpinaku. Opakowania próżniowe są trwałe i bezpieczne, choć droższe. Możesz zdecydować się na nieco tańsze, ale upewnij się, że są one szczelnie zamknięte przed przechowywaniem. Możesz również podwójnie zakleić paczkę z dowolnym dostępnym sprzętem gospodarstwa domowego.

#3. Właściwa powierzchnia magazynowa

Po wykonaniu niezbędnych kroków podczas pakowania, najlepszym miejscem na umieszczenie chrupiącego szpinaku jest wnętrze pojemnika na świeże warzywa, aby zachować jego soczystą, chrupiącą konsystencję. Pojemnik na świeże owoce jest wyposażony w niezbędne funkcje, dzięki którym Twoje warzywa i przekąski zachowują świeżość! Oczywiście, jeśli pojemnik na świeże warzywa nie jest dostępny lub pełny, możesz umieścić go w innych częściach lodówki. Jednak w celu uzyskania lepszych wyników zdecydowanie zalecamy pojemnik na świeże warzywa.

#4. Ustawienie temperatury

Temperatura odgrywa ogromną rolę w efektywności Twojej lodówki. Znajomość odpowiedniej temperatury, która nie zamrozi ani nie zamrozi zawartości lodówki, jest niezbędna, aby utrzymać ją w czystości. W przypadku liści szpinaku należy ustawić temperaturę na 39 stopni Fahrenheita.

Jest to idealne ustawienie temperatury, które nie zamrozi warzywa i nie zniszczy jego składników odżywczych ani nie przyspieszy procesu psucia. Jeśli chodzi o przechowywanie świeżego szpinaku w lodówce, poziom termostatu może zmienić lub zepsuć technikę przechowywania.

Każde ustawienie termostatu poniżej 32 stopni Fahrenheita spowoduje nagromadzenie się lodu w szpinaku. W końcu wilgoć ponownie osiądzie w żywności, pomimo znajdujących się pod nią ręczników papierowych. Jak wspomniano, nadmiar wody może tworzyć pleśń, która zanieczyszcza szpinak i go niszczy.

#5. Czas konsumpcji

Metody przechowywania mogą się różnić w zależności od ram czasowych. Najpierw zdecyduj, kiedy chcesz spożywać szpinak. Jeśli planujesz zjeść go w ciągu tygodnia lub dwóch, zachowaj wymienione metody. Na dłuższe okresy, na przykład miesiąc, zamroź go. Zamrożenie żywności znieczuli wszystkie jej aktywne składniki, a tym samym spowolni proces starzenia.

Jednak będzie to znacznie bardziej skomplikowany proces, ponieważ zamrażanie może zachować żywność, ale nie smak. Musisz go najpierw zblanszować, przygotowując się do zamrożenia. Dzięki temu szpinak zachowuje swój smak nawet po miesiącach zamrażania.

Umieść szpinak w gorącej wodzie, aż będzie miękki. Gdy to zrobi, pozwól mu ostygnąć wszelkimi sposobami, które uznasz za konieczne. Na przykład możesz pozostawić go do wyschnięcia na powietrzu lub umieścić w zimnej wodzie. Po schłodzeniu należy umieścić go w ręcznikach papierowych i osuszyć. Pamiętaj, aby usunąć wodę przed umieszczeniem jej w torbie do przechowywania i w zamrażarce.

#6. Usuń zanieczyszczenia

Kupując produkty w pierwszej kolejności, zawsze wybieraj najlepszą jakość. Następnie zidentyfikuj ślady i skazy, które wydają się nienaturalne dla twojego wzroku. Drobne problemy z konsystencją i wyglądem żywności mogą być w przyszłości dużym problemem. Te wady są zwykle początkiem infekcji, które powoli psują jakość jedzenia.

Liście szpinaku nie różnią się. Kupując, sprawdź świeże liście bez ciemnych plam. Przechowując lodówkę, pamiętaj, aby usunąć wszystkie złe liście, ponieważ zawierają infekcje lub drobnoustroje, które wpłyną na resztę szpinaku, a w końcu nie będziesz już mieć żadnych jadalnych.

Wniosek

Teraz, gdy otworzyłeś pudełeczko Pandory z informacjami, jak przechowywać świeży szpinak w lodówce, jesteś gotowy do pracy! Wszystko, czego potrzebujesz, to zapobiegać tworzeniu się wilgoci w zielonych liściach i możesz cieszyć się nią tak długo, jak chcesz. Bądź zdrów!