Jak przechowywać pieczone ziemniaki w lodówce? 4 proste sposoby!

Gotując pieczone ziemniaki możesz nie wiedzieć, jak przechowywać pieczone ziemniaki w lodówce. Ale wszystko, co musisz zrobić, to zabezpieczyć dobry pojemnik i dostosować temperaturę; wtedy możesz cieszyć się przekąską nawet po długim czasie!

Pieczone ziemniaki to absolutnie pyszne przysmaki, które sprawią, że aż ślinka cieknie. Istnieją jednak przypadki, w których nie można go natychmiast spożyć. W związku z tym polegasz na swojej niezawodnej lodówce, aby zapewnić bezpieczeństwo przekąsek.

Jak przechowywać pieczone ziemniaki w lodówce? 4 proste sposoby!

Rzecz w tym, że lodówki zostały stworzone wyłącznie do przechowywania żywności. Niskie temperatury wewnątrz gadżetu pozwalają na spowolnienie bakterii odpowiedzialnych za psucie się żywności. Jednak samo umieszczenie go na urządzeniu nie wystarczy, aby zapewnić długi okres przydatności do spożycia. Podczas przechowywania ziemniaków należy wziąć pod uwagę inne czynniki.

Moi przyjaciele, bez zbędnych ceregieli, zaczynamy!

Sposoby przechowywania pieczonych ziemniaków w lodówce

Powinieneś znać różne sposoby przechowywania pieczonych ziemniaków w lodówce. Oto wskazówki i triki, o których musisz pamiętać, oszczędzając pieczone ziemniaki!

#1. Plastikowe pojemniki

Plastikowe pojemniki są częstym sposobem przechowywania żywności w lodówkach. Wiele popularnych firm preferuje tę metodę przechowywania, ponieważ szczelnie zamknięty plastik pozwala na dłuższe przechowywanie żywności nienarażonej na działanie tlenu. Ponadto, w porównaniu z innymi alternatywami, plastik nie reaguje z innymi składnikami żywności, co czyni go bezpieczną opcją.

Aby dokładnie sprawdzić, pojemniki ziplock są jeszcze lepsze. Te szczelnie zamknięte tworzywa sztuczne mogą być wielokrotnie używane do przechowywania żywności, ponieważ mają funkcję blokowania i odblokowywania. Zamek błyskawiczny jest również solidnie zabudowany i nie pozwala na przedostawanie się niepożądanych cząsteczek i powietrza do żywności. Kolejną premią jest zapobieganie wyciekom.

#2. Unikaj folii aluminiowej

Wbrew powszechnemu przekonaniu folia aluminiowa faktycznie sprawia, że ​​pieczone ziemniaki szybciej się psują. Folia jest bardzo powszechna podczas gotowania pieczonych ziemniaków, dlatego jest ważnym składnikiem. Nie oznacza to jednak, że jest ona również niezbędna do przechowywania. Przechowywanie w takich opakowaniach może prowadzić do zatrucia jadem kiełbasianym. Zatrucie jadem kiełbasianym tworzy zarodniki, które zanieczyszczają żywność i ostatecznie ją niszczą.

Po zakończeniu pieczenia wyjmij przekąskę z folii i pozostaw ją do ostygnięcia do temperatury pokojowej i przechowuj w plastikowych pojemnikach przed włożeniem do lodówki. Nie wkładaj go z folią do lodówki ani nie przechowuj, gdy jest jeszcze gorący. Nagła zmiana temperatury ją zepsuje.

#3. Temperatura poniżej 40 stopni Fahrenheita

Idealna temperatura przechowywania pieczonych ziemniaków w lodówce to 40 stopni Fahrenheita. Upewnij się, że podążasz za tą dokładną liczbą. Ustawienie termostatu zbyt nisko lub zbyt wysoko może mieć negatywny wpływ na żywność. W niektórych przypadkach niepotrzebnie ekstremalne temperatury mogą również spowodować uszkodzenie gadżetu.

#4. Rozważ styl gotowania

Twoja metoda gotowania może być również czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas przechowywania. Na przykład, możesz przechowywać zwykłe pieczone ziemniaki bez dodanych aromatów i konserwantów przez średnio 1 tydzień. Jednocześnie możesz mieszać jeden z mięsem lub nabiałem przez 5 dni.

Jak się dowiedzieć, czy poszło źle

Teraz, gdy już wiesz, jak przebiega przechowywanie, pomocne może być sprawdzenie, czy Twoje wysiłki się opłaciły. W ten sposób możesz uniknąć spożywania zepsutego jedzenia, dowiedzieć się, gdzie popełniłeś błąd w procesie przechowywania i uniknąć powtórzenia tego samego błędu.

Szorstka tekstura

Złe ziemniaki często mają więcej skaz i kiełków niż zwykłe. Kupując ziemniaki najlepszej jakości, mają gładką skórkę i jak najbardziej bez skazy. Może to również zagwarantować długi okres trwałości. Podczas sprawdzania konsumpcji ziemniaki o szorstkiej skórce również są niedopuszczalne.

Znaki ostrzegawcze na zewnątrz

Ze względu na to, że są rośliną podziemną, ziemniaki są podatne na przebarwienia i uszkodzenia skóry. Często można znaleźć dziwne ślady na powierzchni. Zepsute ziemniaki często mają nienaturalną ilość śladów. Wyglądają też okropnie, więc możesz łatwo zidentyfikować te naturalnie spowodowane oznakami uszkodzenia.

Tworzenie obrzydliwych drobnoustrojów może być również widoczne za jednym spojrzeniem. Na przykład pleśnie spowodowane niepotrzebną wilgocią w uprawie są widoczne gołym okiem. Ułatwi to rozpoznanie i usunięcie. Jeśli pleśń zanieczyściła większość żywności, wyrzuć ją. Niestety uszkodzenia mogły przedostać się również do wnętrza.

Spójność

Jeszcze jedną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest jędrność plonu bulw. Trzymane, miękkie, papkowate i łatwo uszkadzające się wnętrze jest rażącym znakiem, że roślina przesycona. Na koniec wyciśnij upieczony smakołyk łyżką lub widelcem. Pieczone ziemniaki są miękkie ze względu na proces pieczenia, ale nienaturalne uczucie papki stanowi zagrożenie.

Sprawdzając jędrność, dociśnij przekąskę dowolnym dostępnym przyborem. Jeśli jest nienaturalnie papkowaty, prawie zawsze pojawia się nadmiar wilgoci, który pojawi się po przyłożeniu nacisku.

Kolor

Najłatwiejszym sposobem określenia jakości ziemniaka jest jego wygląd fizyczny. Te dobre do jedzenia mogą zachować naturalny brązowy kolor nawet przy różnych procesach gotowania. Naturalny kolor utrzyma się przez całe swoje istnienie. Jeśli występują inne kolory, szczególnie zielony, świadczy to o niepożądanych reakcjach chemicznych wewnątrz żywności. Te reakcje chemiczne często prowadzą do zepsucia.

Wniosek

Na tym kończymy naszą porywającą przemowę o tym, jak przechowywać pieczone ziemniaki w lodówce! Wystarczy odpowiednie materiały, aby dłużej cieszyć się wypiekami. Smacznego!