Jak przechowywać myjkę ciśnieniową? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak przechowywać myjkę ciśnieniową? Najpierw przechowuj urządzenie w suchym miejscu, aby chronić je przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i mrozem. Następnie umieść go z dala od źródeł ciepła, które zapalają opary paliwa lub wysuszają uszczelki pompy. Użyj środka przeciw zamarzaniu lub smaru do pomp. Ponadto rozwiązanie może pomóc w powstawaniu złóż mineralnych. Na koniec przykryj myjkę ciśnieniową, aby chronić ją przed wilgocią.

A gdy przechowujesz myjkę ciśnieniową przez ponad trzydzieści dni, również ważne jest, aby podjąć kroki zapobiegawcze.

W ten sposób pompa i wszystkie inne elementy są chronione przed dalszymi uszkodzeniami powodowanymi przez niskie temperatury. Użyj również stabilizatora paliwa, aby chronić silnik podczas usuwania wody z myjki ciśnieniowej. Cóż, moi przyjaciele, to tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Wskazówki dotyczące przechowywania myjki ciśnieniowej

Mieszkasz w miejscu o ostrej zimie i mroźnych temperaturach? Jeśli tak, pomyśl o dwóch rzeczach, na przykład o spuszczeniu z myjki ciśnieniowej reszty paliwa. Po drugie, niezbędne jest dodanie do mieszanki stabilizatora paliwa. Nie zapomnij również dodać 1 części środka przeciw zamarzaniu i amp; 1 część wody przez pompę. Albo woda zamarza i rozszerza się. Później zobaczysz, że już psuje pompę. Odłącz załączniki przed przechowywaniem urządzenia. Umieść go obok suchego i chłodnego miejsca. Dlatego używaj go ponownie w okresie wiosennym. Skorzystaj również z wbudowanej pamięci masowej.

Wskazówki dotyczące długoterminowej konserwacji myjki ciśnieniowej

Istnieją środki konserwacyjne, o których należy pamiętać w dłuższej perspektywie. Mogą utrzymać prawidłową pracę pompy i silnika. Ale potem musisz wymieniać jego olej co pięćdziesiąt godzin pracy. Zmień go mimo to, jeśli nie używasz go przez ponad dwanaście miesięcy. Ta wymiana oleju jest niezbędna, aby utrzymać smarowanie podzespołu i utrzymać temperaturę i tarcie na minimalnym poziomie. Myjka ciśnieniowa zasilana gazem wymaga zmiany świec zapłonowych raz w roku, jeśli chcesz, aby myjka ciśnieniowa uruchamiała się za każdym razem. Wystarczy już, jeśli co roku wymieniasz olej, a także przepłukujesz jego pompę.

Środki zapobiegawcze, o których należy pamiętać

Oto lista niektórych środków zapobiegawczych, które należy znać przed użyciem myjki ciśnieniowej.

#1. Upewnianie się, że komponenty działają poprawnie

Upewnij się, że podstawowe elementy działają prawidłowo. Następnie sprawdź filtry powietrza i myj je co 4 godziny pracy. Zmień go po 100. Umyj tylko filtry piankowe i wymień filtry papierowe. Sprawdź, czy w zbiorniku myjki ciśnieniowej jest wystarczająco dużo paliwa, aby mogło go zasilać. Sprawdź również olej silnikowy. Jeśli jest ciemno, to znak, że musisz to zmienić. Monitoruj czas wymiany oleju. Zmieniaj go co pięćdziesiąt godzin pracy.

#2. Upewnienie się, że pompa działa poprawnie i wszystkie inne części

Upewnij się, że pompa działa po sprawdzeniu silnika. Sprawdź poziom oleju przez pompę. Następnie zmień go po osiągnięciu pięćdziesięciu godzin pracy. Sprawdź wbudowany ekran i wlot wody, aby wyczyścić rzeczy i żadne inne rzeczy ich nie zatykają. I sprawdź ciśnienie w oponach, ponieważ przebita opona może powodować ciągnięcie wokół myjki ciśnieniowej.

#3. Sprawdzanie różnych załączników

Teraz sprawdź różne załączniki po wyjęciu podstawowych elementów. Upewnij się, że wąż wysokociśnieniowy nie ma przecieków. Wymień go, jeśli wycieka, z wyższą oceną w PSI, aby uniknąć nowych i potencjalnych wycieków.

#4. Sprawdzanie złączy i złączy

Sprawdź złącza lub łączniki na jego różdżce. Zamontuj zupełnie nowy typ O-ringów, jeśli zauważysz jakieś nieszczelności. Przemyj go wodą, zanim umyjesz wąż spryskiwacza. Dzięki temu będzie wolny od błędów i gruzu.

#5. Uruchom czyszczenie wody w systemie

Uruchom czystą wodę w systemie na około 2 minuty, jeśli używasz detergentu. Uwolnij jego konstrukcję od ciśnienia. Odpal pistolet po wyłączeniu jego silnika. Wyczyść pompę wody i pociągnij za uchwyt odrzutu.

Kroki przechowywania myjki ciśnieniowej

Jak więc przechowywać myjkę ciśnieniową? Oto cztery kroki, które należy rozważyć, aby przygotować myjkę ciśnieniową na następny sezon:

Krok 1. Przygotuj się do przechowywania układu paliwowego

Przechowuj myjkę ciśnieniową przez długi czas, ale najpierw zachowaj paliwo. Jeśli przechowujesz paliwo przez trzydzieści dni, może ono okazać się szkodliwe, uszkadzając ważne składniki. Spuść resztę paliwa do pojemnika. Dodaj trochę stabilizatora paliwa, aby uniknąć rozbijania gazu i zaklejania elementów silnika. Po dodaniu stabilizatora uruchom jego silnik na 10 minut. Powinien swobodnie krążyć w silniku. Przechowuj przygotowane paliwo do dwudziestu czterech miesięcy.

Krok 2. Przygotuj się do przechowywania silnika

Wymień olej przed przygotowaniem do przechowywania silnika. Wyjmij świecę zapłonową i wlej łyżkę czystego oleju silnikowego. Rozpyl odpowiedni środek zamgławiający w cylindrze. Wielokrotnie pociągnij za spust, aby rozdać olej w cylindrze. Wymień świecę zapłonową i powoli pociągnij za odrzut. Poczekaj, aż poczujesz opór, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do cylindra.

Krok 3. Wymień olej

Wymień olej, który jest niezbędny podczas corocznej konserwacji. Pomaga to wyeliminować korozję i wilgoć, a tym samym zapobiega nadmiernemu zużyciu. Po wymianie oleju wyjmij świecę zapłonową. Wlej do cylindra trochę łyżki czystego oleju do silnika. Następnie kilkakrotnie pociągnij za start odrzutu. Rozprowadź olej w cylindrze. Wymień świecę zapłonową, powoli ciągnąc odrzut. Poczekaj również, aż poczujesz jego opór, aby wilgoć nie dostała się do cylindra. Dowiedz się, jaki rodzaj oleju do pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 4. Przygotuj się do przechowywania pompy

Wyłącz silnik, dopływ wody i zawór paliwa. Ustaw pistolet natryskowy w najbezpieczniejszym kierunku. Następnie naciśnij spust, aby ulżyć uwięzionemu naciskowi. Następnie odłącz odpływ wody i węże od pistoletu natryskowego, lancy i węży. Opróżnij również pompę z płynów. Sześć razy pociągnij jego odrzut, aby usunąć płyn z pompy. Następnie zimować pompę myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak przechowywać myjkę ciśnieniową, co kładzie nacisk na trzymanie jej w suchym i chłodnym miejscu. Przykryj go, aby chronić go przed wilgocią. Następnie wykonaj pozostałe czynności podczas przechowywania myjki ciśnieniowej, aby mogła służyć przez lata. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia i jak ją uruchomić.