Jak przechowywać materac w 2 najlepszych krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przechowywać materac, musisz wykonać dwa krytyczne kroki. Dlaczego jest to ważne? Spojrzmy prawdzie w oczy; materace są dość drogie, więc chcesz przedłużyć ich żywotność.

Ponadto prawidłowe przechowywanie wpływa na jakość materaca. Chcesz utrzymać go w jak najlepszych warunkach do czasu ponownego użycia materaca. Poniższe wskazówki chcesz również zastosować podczas przesuwania materaca, niezależnie od tego, czy jest na znaczną odległość, czy nie.

Jak przechowywać materac w 2 najlepszych krokach

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie materaca?

Krok # 1. Przygotuj

Odśwież

Przede wszystkim chcesz sprawdzić swój materac i wykonać niezbędne czyszczenie. Nigdy nie przechowuj materaca bez sprawdzenia zapachów, plam i innych osadów. Pierwsza metoda czyszczenia materaca przed przechowywaniem polega na odkurzeniu wszystkich jego boków.

Jest to podobne do tego, w jaki sposób zapewniasz dłuższą trwałość poduszek i zapobiegasz niszczeniu materiałów. Po zdjęciu całej pościeli chcesz odświeżyć materac, pozostawiając trochę sody oczyszczonej na powierzchni. Odkurz go i przewietrz materac przed owinięciem go.

Pieczęć

Kluczem do uniknięcia problemów z przechowywaniem materaca jest szczelne uszczelnienie materaca plastikiem. Użyj lekkiego materiału z taśmą do pakowania, aby nadal był oddychający, a jednocześnie bezpieczny. Pamiętaj, że powodem, dla którego uszczelniasz materac do przechowywania, jest zapobieganie powstawaniu wilgoci, która może sprzyjać rozwojowi grzybów.

Możesz również sprawdzić torbę na materac, jeśli zamierzasz przechowywać materac przez dłuższy czas. Dzięki temu materacowi materac będzie suchy, nie martwiąc się o łzy. Ale niezależnie od tego, co wybierzesz na pokrycie swojego materaca, nadal chcesz, aby co kilka miesięcy oddychał w ramach konserwacji.

Krok # 2. Pozycja

Podróże

Następny krok będzie zależał od tego, jak daleko jesteś do magazynu. Czy po prostu przechowujesz materac w innym pokoju, czy podróżujesz z jadącą ciężarówką? W przypadku dłuższej podróży może być konieczne przykrycie materaca starymi prześcieradłami, aby chronić go przed uszkodzeniami.

W ten sposób możesz mieć pewność, że nie zrobi dziur ani nie zbierze kurzu podczas całej podróży. Ułatwisz także porządkowanie przedmiotów w ciężarówce, ponieważ możesz swobodnie ułożyć materac na boku. Pamiętaj jednak, że nie składasz materaca i nie uszkadzasz jego formy.

Miejsce docelowe

Po wybraniu miejsca do przechowywania odpowiednio ułóż materac. Zrozumiałe jest, że zamierzasz położyć go na boku, aby zaoszczędzić miejsce. Jednak przez długi czas nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wpływa na strukturę materaca.

Jeśli przechowujesz materac przez długi czas, połóż go płasko, aby zwoje i wnętrze pozostały naturalne. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie poduszki i formy materaca. Nie chcesz też niczego kłaść na powierzchni, ponieważ mogą one uszkodzić materac.

Czy możesz przechowywać materac w garażu?

Jednym z głównych problemów jest to, gdzie przechowywać materac. Ze względu na swoją wielkość typowym obszarem, który może przyjść na myśl, jest garaż. Jest to jednak duże nie-nie, ponieważ temperatura w tej części domu nie jest stabilna.

To samo dotyczy twojej piwnicy, strychu i szopy, ponieważ ryzykujesz rozwój pleśni z powodu wilgoci. Wilgoć i temperatura to kluczowe czynniki, które mogą uszkodzić materac, jeśli ulegają wahaniom. Rozważ wypożyczenie szafki do przechowywania z klimatyzacją, zwłaszcza jeśli przechowujesz materac przez dłuższy czas.

W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój materac nie pogorszy się pod wpływem warunków przez cały rok. Ale jeśli nie masz innego wyjścia, jak tylko przechowywać go w domu, chcesz kontrolować warunki w tym pomieszczeniu. Wymagania nigdy nie powinny się zmieniać, aby utrzymać materac w nieskazitelnym stanie.

Czy możesz przechowywać materac w pozycji stojącej?

Jak wspomniano wcześniej, chcesz naturalnie ustawić materac podczas przechowywania. Możesz tymczasowo przechowywać go w pozycji pionowej, ale może to spowodować uszkodzenie formy, jeśli będzie to robione zbyt długo. Dlatego trzymaj materac płasko, bez żadnych przedmiotów nad nim, aby zachował swoją strukturę.

Czy trzymanie materaca na podłodze jest złe?

Możesz przechowywać materac na podłodze, o ile jest czysty. Możesz nawet układać materace jeden na drugim, jeśli masz kilka z nich, aby zaoszczędzić miejsce. Przydatną wskazówką jest umieszczenie na podłodze plastiku lub kartonu, a następnie sprężyny skrzyni, a następnie materaca.

Nie ulegaj jednak pokusie, aby pchać materace na podłogę podczas ich układania. Nie chcesz uszkodzić cewek ani nawet tkaniny. Noś swój materac podczas ustawiania go do przechowywania, aby mieć pewność, że pozostanie dobrze do następnego użycia.

Wniosek

Materace to jeden z artykułów gospodarstwa domowego, które z trudem odkładamy ze względu na ich rozmiar. Dlatego musisz wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać materac, aby zaoszczędzić miejsce i upewnić się, że materac będzie wolny od wszelkich uszkodzeń. Możesz uprościć ten proces do dwóch etapów, w których wyczyścisz i przykryjesz materac.

Transportuj go bezpiecznie, a na koniec przechowuj na płasko w miejscu o stabilnej temperaturze i wilgotności. Konieczne jest zwrócenie uwagi na wybór najlepszego miejsca do przechowywania i ustawienie materaca. Błędy w tych rozważaniach mogą spowodować pogorszenie stanu materaca, co może spowodować, że będzie on później bezużyteczny.