Jak przechowywać materac długoterminowo w 3 prostych krokach

Nauczysz się, jak długo przechowywać materac w zaledwie trzech krokach! Ale co sprawia, że ​​techniki przechowywania są inne w przypadku długoterminowego przechowywania, że ​​musisz to przeczytać, pytasz? Pamiętaj, że utrzymywanie łóżka nieużywanego przez długi czas powinno być traktowane ostrożnie, aby upewnić się, że będzie ono równie dobre, gdy je wyjmiesz.

Powiedzmy, że już wiesz, co zrobić, gdy zostawiasz materac w magazynie. Czy wiesz, jak długo możesz go tam trzymać lub jaka jest najlepsza technika przechowywania, aby nie rozerwać się ani nie podziurawić? Zaufaj nam, będziesz chciał dodać ten artykuł do zakładek.

Jak przechowywać materac długoterminowo w 3 prostych krokach

Jak przechowywać materac przez długi czas: najlepszy sposób

Krok 1. Przygotuj

Zanim przykryjesz łóżko, musisz je najpierw sprawdzić pod kątem czystości i uszkodzeń. Musisz zająć się plamami, jeśli są, i upewnić się, że łóżko jest dokładnie wysuszone, zanim je owiniesz. Zalecamy również odkurzanie wszystkich stron, aby usunąć nagromadzony kurz i inne małe cząstki lub robaki, które można z nim przechowywać.

Krok 2. Okładka

Gdy wszystko będzie czyste i bez uszkodzeń, możesz owinąć materac folią. Będzie to służyć jako bariera przed kurzem i potencjalną wilgocią przedostającą się do łóżka podczas przechowywania lub transportu. Jako dodatkowe zabezpieczenie, chcesz również okleić plastik, aby zapobiec powstawaniu dziur i rozdarć.

Jednak zawsze używaj lekkiego plastiku, aby był przewiewny i zapobiegał uwięzieniu wilgoci. Następnie umieść owinięty materac w idealnej torbie na materac. Wybierz coś wodoodpornego i grubego, aby mieć pewność, że Twoje łóżko będzie przechowywane przez długi czas.

Krok 3. Sklep

Wreszcie możesz ustawić łóżko w wybranej przez siebie przestrzeni do przechowywania. Najlepszą orientacją, aby utrzymać łóżko przez długi czas, jest pozioma płaska. W ten sposób nie będziesz zachęcał do marszczenia lub deformowania materiałów. Nigdy nie trzymaj go w pozycji pionowej przez długi czas, ponieważ utracisz integralność strukturalną materaca.

Możesz również położyć go na czymś płaskim, jeśli boisz się, że woda dostanie się do magazynu. Kolejnym przypomnieniem, o którym powinniśmy wspomnieć, jest nigdy nie umieszczać niczego na łóżku. Możesz ulec pokusie, aby to zrobić, aby zaoszczędzić miejsce, ale stały nacisk może powodować wgniecenia na materacu.

Jak długo materac może być przechowywany w magazynie?

Materac możesz przechowywać przez wiele miesięcy lub zgodnie z zaleceniami marki. Jednak nasza rada, jeśli planujesz przechowywać ją dłużej, to wietrzenie łóżka dwa razy w roku. Otwórz plastik i pozwól materacowi oddychać co sześć miesięcy, aby go odświeżyć i upewnić się, że jest suchy.

Upewnij się, że kładziesz go również płasko, gdy się rozszerza. Możesz nawet posypać powierzchnię sodą oczyszczoną, odstawić na kilka godzin, a następnie odkurzyć. Skorzystaj z tej okazji, aby sprawdzić również obszar przechowywania pod kątem dziur i płynów.

Czy należy przechowywać materac w plastiku?

Tak, możesz użyć plastiku do przykrycia łóżka podczas przechowywania. Nacisk kładziony jest jednak na używanie go z torbą na materac. Używanie samej plastikowej osłony jest nadal ryzykowne, szczególnie w przypadku długotrwałego przechowywania. Co więcej, unikaj grubych plastikowych materiałów, ponieważ zachęcają do wilgoci wewnątrz łóżka.

Najlepiej byłoby, gdybyś również przykleił taśmą materac pokryty plastikiem, aby zapobiec rozplątywaniu się plastiku. I jak już omówiliśmy, zawsze napowietrzaj swoje łóżko co sześć miesięcy. Owijając go nowym plastikiem dwa razy w roku, możesz zapewnić, że nie będzie żadnych dziur, przez które mogą dostać się owady, kurz lub płyny.

Czy mogę przechowywać materac w garażu?

Nie jesteśmy podekscytowani pomysłem wykorzystania garażu do przechowywania materaca. Podobnie jak na poddaszu, warunki w tym obszarze są zmienne. Pamiętaj, że niestabilna temperatura i wilgotność mogą sprzyjać rozwojowi pleśni, zwłaszcza gdy przechowujesz je przez długi czas.

Więc jakie jest najlepsze miejsce do przechowywania materaca? Ponieważ trzymasz je tam przez długi czas, zainwestuj w magazyn. Często jest kontrolowany przez klimat, więc nie ma ryzyka wystąpienia pleśni i pleśni. Możesz również zapewnić, że Twoje łóżko będzie chronione przed różnymi warunkami pogodowymi przez cały rok.

Czy używanie materaca, który był w magazynie jest bezpieczne?

Nie ma powodu, dla którego korzystanie z łóżka po jego przechowywaniu byłoby niebezpieczne. Będzie to jednak zależało od tego, jak dobrze jest zadbane w środku. Czy dobrze go spakowałeś i regularnie wietrzyłeś?

Jeśli materac jest również przechowywany w niehigienicznym i wilgotnym miejscu, możesz stawić czoła pleśni, roztoczom, a nawet pluskwom. Co więcej, pamiętaj o prawidłowym wyczyszczeniu materaca przed jego użyciem. Może to oznaczać odkurzanie lub nawet dezynfekcję.

Jak dezynfekować materac?

Do bezpiecznej dezynfekcji łóżka możesz użyć kilku przedmiotów codziennego użytku. Pamiętaj, że nie da się go wyprać mocząc jak pościel, więc dokładnie spryskaj i wysusz materac. Możesz użyć octu, mydła do naczyń i wody, a nawet sody oczyszczonej, aby wyczyścić łóżko przed bakteriami.

Wniosek

Czy planujesz nie używać materaca przez miesiące? Szybkim przypomnieniem, jak prawidłowo przechowywać materac przez długi czas, jest sprawdzenie go przed przykryciem i umieszczeniem go w miejscu przechowywania. Zawsze wyczyść łóżko, a następnie przykryj je folią i taśmą przed włożeniem do torby na materac.

Następnie połóż go płasko w stabilnych warunkach, a następnie regularnie wietrz.