Jak prawidłowo dobrać materac dla dziecka

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać materac dla dziecka, omówimy trzy główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Obejmują one wiek dziecka, stan zdrowia i rodzaj samego materaca. Rozumiejąc te czynniki, powinieneś znaleźć najlepsze łóżko dla swojego maleństwa.

Materace dla dzieci nie są ograniczone do tych do łóżeczek. Wybór opcji rynkowych może być przytłaczający, jeśli nie utworzysz żadnych kryteriów. Więc bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze materaca dla dziecka.

Jak prawidłowo dobrać materac dla dziecka

Jak wybrać materac dla mojego dziecka

Wiek

Najbardziej oczywistą kwestią przy wyborze materaca dla dziecka jest jego wiek. Na przykład najlepsze łóżko, gdy Twoje dziecko rośnie, jest czymś twardym, aby lepiej wspierać jego ciało i zapobiegać bólowi ciała. Twardy materac będzie również zachęcał do dobrej postawy dzięki wyrównaniu kręgosłupa.

Na początek warto również zastanowić się, czy Twoje dziecko jest w odpowiednim wieku, aby korzystać z łóżka. Przedział wiekowy, w jakim dzieci będą korzystać z łóżka, to wiek od dwóch i pół roku do trzech i pół roku. Każde dziecko jest inne, więc jego czas przejścia również będzie się różnił indywidualnie.

Gdy Twoje dziecko osiągnie wiek, w którym jest bardziej aktywne, możesz użyć materaca z pianki memory. Nie jest tak miękki jak inne materiały, więc nie zachęci aktywnych dzieci do skakania po nim. A jeśli Twoje dziecko nadal moczy łóżko, zastanów się nad zakupem łatwego do czyszczenia materiału, oprócz zastosowania ochraniacza na materac ze względów higienicznych.

Warunki zdrowotne

Drugą kwestią przy wyborze łóżeczka dla malucha jest to, czy ma schorzenia. Najczęstszym problemem są alergie, a niektóre materace mogą nasilać podrażnienia. Możesz tego uniknąć, kupując hipoalergiczne materace, które zazwyczaj zawierają włókna syntetyczne.

W porównaniu z innymi materiałami materace te nie wytwarzają alergenów i są mniej skłonne do przyciągania roztoczy. Jeśli łóżko Twojego dziecka jest łatwe do czyszczenia, możesz również zapobiec powstawaniu pleśni i pleśni, które uwalniają zarodniki. Wreszcie, niektóre dzieci są bardziej wrażliwe na zapachy, więc zdecyduj się na materace, które wykorzystują certyfikowane pianki CertiPUR-US.

Dlaczego jest to przydatne? Posiadanie tego certyfikatu gwarantuje, że materac nie zawiera drażniących substancji występujących w piankach. Złoże jest mniej podatne na zapach chemiczny gazów odlotowych i jest wolne od środków zmniejszających palność i formaldehydu, by wymienić tylko kilka.

Rodzaj materaca

Ostatnim czynnikiem przy wyborze materaca dla dziecka jest sam rodzaj materaca. To rozległy temat, ponieważ typy materacy nie są ograniczone do materiałów i warstw, z których korzystają. Możesz także rozróżnić każdy rodzaj według ich rozmiaru i innych cech fizycznych.

Najbardziej stabilne materace dla dzieci obejmują piankę z pamięcią, piankę lateksową i sprężyny kieszeniowe, które chronią Cię przed przytłoczeniem. Konturowa charakterystyka pianki z pamięcią kształtu zapewni noc prawidłowego i ciągłego snu, a pianka lateksowa to przydatna alternatywa, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie. Tymczasem materace kieszonkowe składają się z kilku warstw i możesz znaleźć konkretny produkt, który Twoje dziecko uzna za najwygodniejszy.

Kolejnym wartym rozważenia rozwiązaniem jest łóżko hybrydowe. Już sama nazwa łączy w sobie różne materiały i możesz znaleźć odpowiedni typ, który będzie pasował do każdej potrzeby Twojego dziecka, zgodnie z omówionymi wcześniej czynnikami. Ale jaki rozmiar materaca wybrać dla swojego dziecka?

Jaki rozmiar łóżka wybrać dla mojego dziecka?

W przeciwieństwie do łóżek dla dorosłych rozmiary materacy dla dzieci będą mniejsze. Musisz jednak znaleźć taki, który będzie pasował do wieku, wagi i wzrostu Twojego dziecka, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę. Niektórzy rodzice decydują się również na coś nieco większego, aby ich maluch mógł z niego korzystać dłużej.

Najlepsze rozmiary łóżek dziecięcych obejmują materace do łóżeczek dziecięcych, materace podwójne, podwójne materace XL i pełne materace. Materac do łóżeczka ma wymiary 28 na 52 cale, a bliźniak ma około 38 na 75 cali. W przypadku większych dzieci bliźniak XL jest odrobinę większy i ma wymiary 38 na 80 cali, podczas gdy największy materac, jaki można dostać dla dziecka, ma rozmiar 54 na 75 cali.

Niemowlęta zaczynają od podwójnego materaca i przechodzą na materac dla malucha, który nadal ma niską barierkę zabezpieczającą. Jednak niektóre dzieci mogą od razu korzystać z podwójnego materaca. Możesz otrzymać podwójne łóżko typu Twin XL lub pełne łóżko, aby wspierać rosnące dziecko do jego / jej nastoletnich lat.

Czy dziecko powinno mieć twardy czy miękki materac?

Szybką wskazówką do zapamiętania, jeśli chodzi o wybór twardości łóżeczka dla dziecka, jest to, że jeśli dziecko ma mniej niż 18 miesięcy, należy zaopatrzyć się w twardy materac, który nigdy nie jest miękki. W ten sposób łóżko wspiera rosnące kości i stawy dziecka, a także lepsze ustawienie kręgosłupa. Następnie możesz poprosić dziecko o idealną miękkość lub jędrność, które uzna za wygodne i wspierające, aby zapewnić stałą jakość snu.

Wniosek

Zakup łóżeczka dla malucha nie powinien być skomplikowany. Najlepszą sztuczką, aby wiedzieć, jak wybrać materac dla dziecka, jest uwzględnienie jego wieku, stanu zdrowia i rodzaju samego materaca. Chcesz też pamiętać, że każde dziecko jest inne i rozwija się zgodnie z własną fazą.

Ale ogólnie rzecz biorąc, zacznij od materaca do łóżeczka, a następnie łóżka dla malucha lub bliźniaka. Następnie możesz ocenić, czy Twoje dziecko może korzystać z podwójnego łóżka XL lub pełnego łóżka do czasu jego nastoletnich lat. Jeśli chodzi o jędrność, zacznij od twardego materaca, aby wspomóc fizyczny rozwój dziecka.