Jak prasować kwiaty ślubne w 2 prostych krokach

Możesz nauczyć się prasować kwiaty ślubne w dwóch prostych krokach. W tym samouczku znajdziesz także wskazówki dotyczące zapieczętowania ślubnych kwiatów i zachowania ich kolorów.

A skoro już o tym mowa, możesz zainteresować się tym, co zrobić z suszonym bukietem ślubnym. Oczywiście po ślubie zawsze możesz zrobić różne rękodzieła z kwiatami, aby się nie zmarnowały.

Jak prasować kwiaty ślubne w 2 prostych krokach

Jak prasować kwiaty ślubne w domu

Krok 1. Przygotowanie

 • Połóż kilka gazet na płaskiej powierzchni
 • Połóż kwiaty ślubne na papierze, a następnie ułóż je na arkuszu woskowanego papieru
 • Ustaw żelazko na najniższe ustawienie na tyle, aby było ciepłe, ale nie za gorące
 • Przytrzymaj żelazko nad ślubnymi kwiatami przez kilka sekund, nie poruszając nim
 • Gdy kwiaty ślubne wyschną i będą płaskie, usuń papier woskowany

Krok 2. Dekorowanie

 • Teraz, gdy masz już sprasowane kwiaty ślubne, możesz ich użyć do ekspozycji lub ozdabiania kartek
 • Użyj taśmy dwustronnej, aby ostrożnie przymocować kwiaty, ale klej również powinien działać, chociaż płatki mogą być delikatne i łatwo się rozerwać
 • Jeśli nacisnąłeś kwiaty ślubne, aby wyświetlić tablicę pamięci, chcesz ułożyć kwiaty do tyłu, a następnie dodać do nich ramkę
 • Po umieszczeniu kwiatów na ramie możesz ozdobić ją innymi mini pamiątkami ze ślubu

Jak prasować kwiaty bez brązowienia?

Sekretem zapobiegania brązowieniu prasowanych kwiatów jest odpowiednie przygotowanie. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jaką sztuczkę wykonasz, prasowane i suszone kwiaty zawsze stracą swoje żywe kolory, więc odpowiednio ustaw swoje oczekiwania.

Jak więc prasować kwiaty bez brązowienia? Najpierw wybierz kwiaty, które chcesz wycisnąć, i przytnij łodygę pod kątem; nigdy nie używaj do prasowania bardzo zwiędłych kwiatów, ponieważ zbrązowieją.

Usuń nadmiar liści na łodydze, ponieważ mogą one również wpływać na proces suszenia. Następnie wyczyść sam kwiat wilgotną szmatką, ponieważ brud może przyspieszyć jego brązowienie.

Jeśli pracujesz z większymi i gęstszymi kwiatami, najlepiej przeciąć kwiat na pół, aby zapobiec brązowieniu. Chcesz również odmłodzić zwiędłe kwiaty, wkładając je do wody przed prasowaniem.

Jak zapieczętować prasowane kwiaty ślubne?

Po sprasowaniu kwiatów ślubnych użyj pęsety, aby je ozdobić. Możesz używać ich na kartach lub innych rzemiosłach, więc zaplanuj ich ułożenie przed przyklejeniem ich na ostatecznej powierzchni.

Aby uszczelnić sprasowane kwiaty, dodaj na nie warstwę Mod Podge i pozwól im wyschnąć. Następnie nałóż kolejną warstwę Mod Podge i pozostaw kwiaty do ponownego wyschnięcia.

Niektórzy rzemieślnicy również przysięgają, że używają lakieru do włosów do uszczelniania sprasowanych kwiatów, ale nie jest to idealne rozwiązanie do długotrwałego zachowania kolorów. Zamiast tego możesz użyć profesjonalnego sprayu akrylowego na suszonych kwiatach, aby chronić kolory kwiatów jasnymi warstwami.

Jaki papier jest najlepszy do prasowania kwiatów?

Najlepszym papierem do prasowania kwiatów jest każdy cienki i porowaty papier. Fantastycznymi przykładami są ręczniki papierowe, bibuły, bibuły, a nawet gazety.

Następnie możesz użyć do prasowania artykułów gospodarstwa domowego, takich jak płaskie deski, książki, cegły. Podczas prasowania kwiatów chcesz również użyć papieru chłonnego.

Wokół papieru zawierającego kwiaty umieścisz chłonny papier, taki jak bibuła. Możesz potrzebować trzech arkuszy, aby papier dobrze wchłaniał wilgoć, gdy kwiaty są prasowane i suszone przez dwa do trzech tygodni.

Jak długo utrzymują się kwiaty prasowane?

Sprasowane kwiaty mogą przetrwać kilka lat, w zależności od tego, jak dobrze wysuszyłeś i zachowałeś kwiaty. Jeśli zostaną umieszczone za szkłem do oprawienia, mogą wytrzymać nawet dziesięciolecia w porównaniu z przyklejeniem ich na kartach.

Pamiętaj jednak, że ekspozycja na ciepło i promienie UV przyspieszy niszczenie prasowanych kwiatów. Zazwyczaj blaknięcie następuje po 5 do 7 latach, w zależności od rodzaju kwiatu.

Na przykład możesz zauważyć, że żółte i czerwone kwiaty mogą dłużej zachowywać swoje kolory niż inne kwiaty. Jeśli więc chcesz zachować kolor prasowanych kwiatów, pomyśl o ich pomalowaniu poprzez delikatne pomalowanie farbą akrylową.

Jaki jest najlepszy sposób na prasowanie świeżych kwiatów?

 • Zaraz po ślubie zacznij prasować kwiaty, aby były wciąż świeże
 • Wybierz kwiaty, które nie mają przebarwień, plam ani skaz
 • Wyłóż książkę pergaminem, a następnie umieść na niej kwiatek do dołu
 • Zamknij książkę i umieść na niej ciężarek
 • Pozostaw kwiat sprasowany i wysuszony przez tydzień do dziesięciu dni
 • Aby uniknąć nadmiaru kwiatów na weselu, dowiedz się, jak obliczyć, ile kwiatów jest na wesele.

  Co robisz z bukietem ślubnym po ślubie?

  Oprócz prasowania kwiatów, oto inne opcje na bukiet ślubny po ślubie:

  • Włóż go do wazonu do dekoracji
  • Zapytaj znajomych i rodzinę, czy chcą kwiaty
  • Suszyć je do rzemiosła

  Wniosek

  I to wszystko! Aby przypomnieć, jak prasować kwiaty ślubne, wystarczy przygotować je do prasowania w ciepłym otoczeniu.

  Możesz jednak przejść na tradycję i zostawić je w książce na tydzień. Mamy nadzieję, że pamiętasz o odpowiednim przygotowaniu, uszczelnianiu i farbowaniu, aby wyglądały jak najlepiej.