Jak prać meksykański koc? Najlepsze 2 kroki do zrobienia

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo prać meksykański koc, uprościliśmy ten proces do dwóch kroków. W tym artykule znajdziesz również kilka wskazówek i sztuczek, dzięki którym Twój meksykański koc zachowa swoją nieskazitelną formę. Pamiętaj, że różne koce należy prać zgodnie z tym, co jest idealne dla ich materiału.

W przeciwieństwie do kocyków wełnianych, pranie meksykańskiego koca będzie łatwiejsze. Zwykle używa bawełny lub mieszanki bawełny i akrylu. Możesz nawet skorzystać z pralki.

Jak prać meksykański koc? Najlepsze 2 kroki do zrobienia

Jak prawidłowo prać meksykański koc

1. Ustaw pralkę

Koce meksykańskie można na ogół prać w pralce, ale zawsze należy sprawdzić, czy nie ma żadnych oznak, ponieważ koc może być wykonany z określonego materiału i spełniać inne wymagania dotyczące czyszczenia. Gdy będziesz już pewien, że możesz włożyć go do pralki, ustaw temperaturę wody na delikatną lub zimną. Koce meksykańskie są zazwyczaj tkane ręcznie, co oznacza, że ​​najlepiej unikać gorącej lub ciepłej wody podczas prania, aby zapobiec kurczeniu się.

Dodaj trochę łagodnego detergentu do wody, aż mieszanka osiągnie odpowiedni poziom dla koca. Nie musisz być tak skrupulatny, jeśli używasz pralki ładowanej od przodu. Upewnij się tylko, że koc jest dobrze zanurzony, aby zapobiec zbrylaniu się.

2. Zakończ cykl i wysusz koc

Zakończ cykl prania i wyjmij koc do wyschnięcia. Pamiętaj, aby spłaszczyć i zmienić kształt przed zawieszeniem go na sznurku lub umieszczeniem go na płaskiej powierzchni. Jak można się spodziewać, nie można używać suszarki do meksykańskiego koca, ponieważ ciepło może zniekształcić koc i zmienić jego fakturę.

Po dokładnym wyschnięciu koca możesz go puchnąć, aby stracić sztywność. To normalne, że świeżo wyprany i wysuszony meksykański koc traci swoją miękkość, ale lekkie trzepotanie i użytkowanie powinno przywrócić mu pierwotny wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć meksykański koc, aby uniknąć wzrostu pleśni lub stęchłego zapachu.

Jak prać wełniany koc meksykański?

Jeśli Twój meksykański koc jest wełniany, sprawdź, czy pozwala na pranie w pralce. Niektóre koce wełniane mogą preferować pranie ręczne, aby zachować integralność materiału. Jednak większość koców wełnianych można prać w pralce, o ile używa się zimnej wody i odpowiedniego detergentu do wełny.

 • Namocz wełniany koc na 15 minut w pralce z zimną wodą i detergentem bezpiecznym dla wełny.
 • Uruchom delikatny cykl na dwie minuty i przełącz pralkę na cykl płukania.
 • Po wypłukaniu wysusz wełniany koc na zewnątrz, ale unikaj bezpośredniego światła słonecznego. Koce z wełny meksykańskiej mogą stać się szorstkie lub blaknąć pod wpływem bezpośredniego ciepła.
 • Jak zmiękczyć meksykańskie koce?

  Po pewnym czasie, a nawet zaraz po wyschnięciu, meksykański koc może wydawać się nieco szorstki. Możesz przywrócić mu miękkość, przesuwając koc w dużej misce z wodą z odpowiednią do jego materiału odżywką. Popchnij koc w górę i w dół wody, aby odżywka dotarła do wszystkich jego obszarów i pozostaw ją na 5 minut przed spuszczeniem.

  Koce meksykańskie mogą wykorzystywać różne materiały, od bawełny, wełny, poliestru i akrylu. Meksykańskie serapy są również tkane na krośnie przy użyciu mieszanki bawełny i akrylu, więc musisz znać właściwe praktyki pielęgnacyjne dla konkretnego meksykańskiego koca, który masz. Według niektórych właścicieli puchnięcie meksykańskiego koca za każdym razem, gdy prali i suszyli, sprawia, że ​​jest on również bardziej miękki.

  Jak prać meksykański koc do jogi?

  Koce meksykańskie są również powszechnie używane do jogi ze względu na ich splot, który idealnie nadaje się do składania w różne kształty. Ale ponieważ używasz go do aktywności fizycznej, musisz regularnie czyścić koc.

 • Złóż koc na środku i włóż go do pralki. Możesz mieć do czterech koców, w zależności od obciążenia pralki.
 • Ustaw pralkę z łagodnym detergentem i zimną wodą na delikatny cykl i upewnij się, że koc pozostaje złożony przez cały czas.
 • Sprawdź, czy koc jest nadal złożony, i umieść lekko wilgotny koc w ustawieniu średniego ogrzewania suszarki. Zwróć uwagę, że niektóre meksykańskie koce do jogi odradzają korzystanie z suszarki, ponieważ mogą się skurczyć, więc pilnie sprawdzaj metkę koca.
 • Zakończ suszenie na zewnątrz i upewnij się, że koc całkowicie wyschnie przed ponownym użyciem.
 • Jak prać kolorowe koce?

  Podobnie jak kolorowe ubrania, najlepszym sposobem na pranie kolorowych koców jest najpierw namoczenie części koca w zimnej wodzie i zwilżenie go papierem. W ten sposób dowiesz się, czy kolor zacieka i unikniesz plam podczas prania z innymi przedmiotami. Ogólną zasadą jest pranie tylko koca kolorowego samego lub z kocami w podobnym kolorze.

  Możesz również nie być w stanie wyprać kolorowego koca w pralce. Niektóre mogą szybko zblaknąć, dlatego najlepiej jest samemu prać ręcznie koc. Na koniec sprawdź na etykiecie temperaturę wody i idealny detergent do użycia.

  Wniosek

  Jeśli właśnie przyniosłeś do domu meksykański koc z podróży lub chcesz mieć pewność, że będzie wyglądał jak nowy, musisz znać jego właściwe praktyki konserwacyjne. Nasz dwuetapowy przewodnik nauczył Cię, jak prać meksykański koc w pralce, kładąc nacisk na unikanie wszelkich form ciepła. Jednak nic nie przebije sprawdzenia etykiety koca pod kątem jakichkolwiek wskazówek dotyczących czyszczenia.