Jak prać dekoracyjną poduszkę

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak prać dekoracyjną poduszkę? Przy odpowiedniej pielęgnacji poduszek możesz długo trzymać swoich puszystych towarzyszy.

Biorąc pod uwagę, że Twoje poduszki zapewniają zarówno funkcjonalność, jak i estetykę domu, powinieneś dbać o ich świeżość i czystość. To nie musi być dla Ciebie żmudnym obowiązkiem. Możesz mieć łatwy czas na ich utrzymanie, jeśli zrobisz to we właściwy sposób.

Jak prać dekoracyjną poduszkę

Korzyści z używania dekoracyjnej poduszki

Czy wiesz, że poduszki dekoracyjne to jedne z najważniejszych elementów dekoracyjnych w Twoim domu? Oprócz tego, że są najtańszą opcją, jeśli chodzi o przekształcanie wystroju domu, są również niezwykle wszechstronne. Aby lepiej zrozumieć niektóre korzyści płynące z używania dekoracyjnych poduszek w domu, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

Pozwalają wyrazić swoją artystyczną stronę

Dekoracyjne poduszki ułatwiają wyeksponowanie swojej osobowości poprzez wystrój domu. Możesz zdecydować się na podkreślenie stylu, używając kolorowych poszewek na poduszki lub takich, które mają na nich zabawne lub uderzające wzory. Ty ustalasz zasady!

Możesz być na bieżąco z najnowszymi trendami dekoracyjnymi

Jeśli jesteś kimś, kto chce nadążać za najnowszymi trendami, zawsze możesz zachować świeży i nowoczesny wygląd swojego domu, stosując poduszki dekoracyjne. Dekoracyjne wzory poduszek, od subtelnych po egzotyczne, mogą natychmiast ustawić motyw Twojej przestrzeni.

Jak prać dekoracyjną poduszkę

Każdy kocha miękką, wygodną i pięknie zaprojektowaną poduszkę dekoracyjną. Ale większość ludzi zapomina, że ​​te ulubione elementy, które zdobią salon, również wymagają od czasu do czasu odpowiedniej uwagi.

Istnieje kilka sposobów, aby Twoje poduszki dekoracyjne były nieskazitelne i dobrze pachniały. Ponieważ są one zwykle wyświetlane na kanapie lub w obszarze łóżka, sensowne jest, aby regularnie je czyścić, być może przynajmniej raz w miesiącu.

Ale przede wszystkim upewnij się, że poduszki do rzucania mają zdejmowane lub nieusuwalne poszycie. Oto kilka praktycznych technik czyszczenia poduszek do rzucania bez ryzyka ich zniszczenia.

Krok 1: Określ typ poduszki

Bardzo ważnym, ale pomijanym krokiem w procesie czyszczenia jest najpierw określenie rodzaju poduszki. Są takie, które należy prać ręcznie. Są też takie, które wymagają czyszczenia na sucho. Przeważnie jednak można je włożyć do pralki, aby ułatwić ich pranie.

Jeśli nie masz pewności, która metoda pasuje do Twoich poduszek, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem. Skóra wymaga punktowego czyszczenia. Bawełna, len i poliester nadają się do prania ręcznego. Jedwab, wełna, aksamit i tapicerka należy czyścić chemicznie.

Krok 2: dokładnie sprawdź etykietę pielęgnacyjną producenta

Po ustaleniu rodzaju i materiału poduszki, sprawdź dwukrotnie. Dekoracyjne poduszki zazwyczaj są opatrzone etykietą producenta. W ten sposób dowiesz się, jak najlepiej je wyczyścić. Następnie możesz wykonać badanie punktowe tkaniny.

Z czym to się wiąże? Cóż, zanim zdecydujesz się nałożyć produkt chemiczny na poduszkę, najpierw sprawdź, czy jest to bezpieczne. Weź biały ręcznik i odpowiedni środek czyszczący do tkaniny na poduszkę.

Na ręcznik i poduszkę nanieś niewielką ilość środka czyszczącego (wystarczy kleks). Daj mu trochę nacisku przez pół minuty. Sprawdź, czy z poduszki przenosi się kolor na ręcznik. Następnie pozwól poduszce wyschnąć i ponownie sprawdź, czy nie ma plam, przebarwień lub blaknięcia koloru.

Krok 3: Rzuć poduszki do prania ręcznego ciepłą wodą

Do prania ręcznego poduszek używaj ciepłej wody. Wymieszaj łyżkę detergentu o niskiej zawartości mydła, aż zobaczysz bąbelki. Włóż poduszki, delikatnie masując zewnętrzną stronę, aby pozbyć się brudu.

Po usunięciu plam umyj poduszki w zimnej bieżącej wodzie. Zmyj nadmiar mydła i bąbelków zanurzając je w zimnej wodzie. Pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu, całkowicie wolne od wilgoci.

Krok 4: spróbuj wyczyścić lekką gąbką szamponem

Czasami dekoracyjne poduszki do rzucania mogą zyskać na czyszczeniu lekką gąbką. Kup sobie gąbkę i wysokiej jakości szampon do tapicerki. Zacznij nakładać płyn okrężnymi ruchami.

Takie postępowanie pomoże usunąć plamy z akcentów poduszek, dekoracji lub wykończeń. Po usunięciu plam poduszkę można wysuszyć. Po prostu zetrzyj plamy czystym białym ręcznikiem.

Krok 5: namocz ciepłą wodę lub ustaw delikatny cykl do prania w pralce

Nasze poduszki do rzucania są bardzo wrażliwe na roztocza, kurz i pleśń. Jeśli poduszka do rzucania jest wykonana z litej pianki, trudniej jest ją odpowiednio wyczyścić, nawet w pralce. Ale nie martw się, ponieważ nadal możesz wykonać swoją pracę.

Najpierw zdejmij poszewkę na poduszkę. Następnie zanurz wkład piankowy w wannie lub dużym zlewie wypełnionym ciepłą wodą. Dodaj trochę łagodnego detergentu. Dokładnie wyczyść, wypłucz i wysusz piankę.

Do prania w pralce ustaw delikatny cykl i nałóż łagodny detergent na ciepłą wodę. Jeśli maszyna jest wyposażona w mieszadło, zrównoważyć obciążenie, umieszczając poduszki po obu stronach. Po umyciu włóż je do suszarki z ustawieniem „bez ogrzewania”, aby zachować puch.

Krok 6: Przetrzyj je wilgotną szmatką z roztworem do czyszczenia na sucho przed wysuszeniem na powietrzu

Chociaż Twoje poduszki do rzucania wymagają profesjonalnych usług pralni chemicznej, nadal możesz coś zrobić, aby je wyczyścić. Regularnie przecieraj je wilgotną szmatką. Lub spryskaj powierzchnię poduszki środkiem do czyszczenia na sucho, a następnie wysusz na powietrzu.

Na wynos

Czytanie o tym, jak prać dekoracyjną poduszkę, wydłuża żywotność Twoich poduszek. Nadszedł czas, aby zacząć prawidłowo pielęgnować poduszki do rzucania. Jeśli chcesz zachować ich kształt, kolor i styl, zwróć uwagę na te pomocne wskazówki.