Jak pozbyć się zapachu z suszarki? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się zapachu z suszarki? Zostanie wykonana seria kroków, aby wyłączyć suszarkę, usunąć pułapkę na kłaczki, użyć odkurzacza do wyczyszczenia otworu i powierzchni zewnętrznej, użyć octu jako dezodorantu lub naturalnego środka czyszczącego, a także przetrzeć zewnętrzną powierzchnię suszarki czystym & wilgotna szmata.

Pamiętaj, aby otworzyć drzwi suszarki, która wita Cię zapachem. Jeśli brzydko pachnie, oznacza to, że coś z nim jest nie tak. Nie powinno pachnieć jak ubrania gimnastyczne pozostawione w środku przez tydzień lub brudne skarpetki. Rzecz w tym, że istnieje rozwiązanie tego problemu.

Kroki, aby pozbyć się zapachu z suszarki

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu z suszarki? Wykonaj poniższe czynności, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach z suszarki:

Krok 1. Wyłączanie suszarki

Całkowicie wyłączyć suszarkę. Następnie odłącz go dla własnego bezpieczeństwa.

Krok 2. Usuwanie pułapki na kłaczki

Rozpocznij usuwanie kłaczków z suszarki. Usuń kłaczki za pomocą rąk. Wykorzystaj podciśnienie za pomocą nasadki do węża, która usuwa kłaczki. Uruchom odwadniacz pod bieżącą wodą, jeśli nie jest czysty. Użyj miękkiej szczoteczki, która eliminuje uporczywe zabrudzenia. Odsuń pułapkę na kłaczki i pozwól jej całkowicie wyschnąć, zanim włożysz ją z powrotem do środka.

Krok 3. Korzystanie z odkurzacza

Użyj odkurzacza za pomocą nasadki do węża podczas czyszczenia jego otworu. Użyj odkurzacza, aby skuteczniej i szybciej usunąć brud.

Krok 4. Czyszczenie całej przestrzeni

Podczas odkurzania oczyść całą przestrzeń pod, a nawet wokół suszarki. Uwzględnij również odpowietrznik suszarki. Wykonuj ten krok regularnie, ponieważ kłaczki chowają się w okolicy – wyczyść wokół suszarki, aby uniknąć pozostawania brudu w małych przestrzeniach.

Krok 5. Wyjście na zewnątrz, odkurzanie zewnętrznego otworu wentylacyjnego suszarki

Wyjdź na zewnątrz, aby wyczyścić zewnętrzną część otworu wentylacyjnego suszarki. Pozwól klapom kanału swobodnie się poruszać. Sprawdź, czy nie ma ewentualnych zanieczyszczeń, które powodują niedrożność. Jeśli jakieś zanieczyszczenia utkną, podejmij jakieś działania. Sprawdź jego system wentylacyjny pod kątem ewentualnych oznak zużycia i; łza.

Krok 6. Używanie octu

Ocet jest rzeczywiście doskonałym naturalnym dezodorantem i środkiem czyszczącym. Użyj go w całym domu, a zobaczysz, że jest czysty. Chwyć czystą szmatkę i zanurz ją w białym occie. Wyczyść suszarkę tkaniną. Wytrzyj go cal po calu, przechodząc zarówno do drzwi, jak i obszaru przy gumowej uszczelce. Nałóż trochę octu i wytrzyj, aż zobaczysz, że jest czysty. Niech drzwi pozostaną otwarte. A następnie otwórz okno, aby powietrze prawidłowo wypłynęło.

Krok 7. Wycieranie zewnętrznej części suszarki

Wytrzyj zewnętrzną powierzchnię suszarki wilgotną i czystą szmatką. Nie używaj mokrej szmatki i niczego, co może powodować zarysowania. Sprawdź zewnętrzną część suszarki. Upewnij się, że w innych regionach nie wystąpią żadne uszkodzenia.

Wskazówki, jak zapobiegać zapachowi suszarki

Zapobieganie jest lepszym rozwiązaniem niż leczenie. Zapobiegaj ponownemu nawracaniu tego nieprzyjemnego zapachu. Pozwól suszarce odpowiednio wywietrzyć & regularnie. Ponadto nie zostawiaj mokrego prania w suszarce. Wyczyść pułapkę na kłaczki przed ponownym użyciem. Regularnie sprawdzaj odpowietrznik suszarki pod kątem zanieczyszczeń, brudu i uszkodzeń. Natychmiast zatrzymaj suszarkę, jeśli poczujesz dziwny lub palący zapach. Usuń pranie i zwróć się o pomoc do ekspertów od naprawy suszarek. Odłącz go, jeśli nie będziesz go używać. Lepiej też używać mniejszej ilości detergentów. Użycie nadmiernej ilości może pozostawić na odzieży ślady, które sprzyjają rozwojowi pleśni i pleśni. Używaj tylko niewielkiej ilości, jak czytasz na opakowaniu detergentu. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka pachnie.

Produkty do użycia, aby pozbyć się zapachu z suszarki

Oto produkty, których należy użyć, aby pozbyć się zapachu z suszarki.

#1. Woda z mydłem

Woda z mydłem jest prostym i podstawowym środkiem czyszczącym, którego potrzebujesz do wykonania pracy. Jeśli jest słaby zapach, użyj wody z mydłem, aby usunąć zapachy. Wlej gorącą wodę do spryskiwacza do butelek. Dodaj płyn do mycia naczyń lub płyn do prania w kroplach. Wstrząśnij delikatnie i wymieszaj roztwór. Spryskaj uszczelkę i drzwi suszarki środkiem czyszczącym. Następnie zetrzyj wszystkie pozostałości. Następnie spłucz szmatkę zimną wodą. Wytrzyj go do środka, aby nie pozostało żadne mydło.

#2. Ocet

Usuń pozostałości gumy lub plamę z suszarki za pomocą wody i mydła. Zastosuj niewielką ilość octu lub alkoholu, jeśli to nie rozwiąże problemu. Lub, jeśli chcesz, użyj lodu, aby go usunąć.

#3. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to idealne rozwiązanie jako proszek alkaliczny. Głęboko pochłania okropny zapach z suszarki. W wilgotnym ręczniku umieść niewielką ilość sody oczyszczonej. Umieść ręcznik w pralce. Wysuszyć w najniższym cyklu suszenia. Poczekaj, aż usuniesz pozostałości i zapachy. Posyp ubrania sodą oczyszczoną. Odgarnij je & dodaj te ubrania do suszarki.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak pozbyć się zapachu z suszarki, wykonując czynności wymienione powyżej. Będzie to idealne rozwiązanie, jeśli podzielisz się nimi z rodziną & przyjaciele. Postępuj zgodnie ze wskazówkami omówionymi w zapobieganiu nieprzyjemnemu zapachowi suszarki. I użyj produktów, takich jak ocet, soda oczyszczona i woda z mydłem, aby usunąć zapach! dlaczego moja suszarka pachnie gazem i jak wyeliminować nieprzyjemne zapachy.