Jak pozbyć się zapachu pleśni z wypchanych zwierząt: 2 proste kroki?

Czy masz pomysł, jak pozbyć się pleśni z wypchanych zwierząt? Cóż, jeśli nie masz o tym pojęcia, ten artykuł jest bardzo pomocny.

Każdy zgodziłby się, że każde dziecko kocha pluszaki. Co więcej, jest tak wiele rzeczy, których te wypchane zwierzęta były świadkami, gdy dziecko dorastało.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z wypchanych zwierząt: 2 proste kroki?

Dla dzieci wypchane zwierzę jest jak osoba, z którą można rozmawiać, szukać pocieszenia i bawić się. W rzeczywistości, części rozwoju dziecka towarzyszyły pluszaki lub inne pluszaki, w których dzieci nawiązały szczególną więź, która utorowała drogę do szczęśliwego dzieciństwa.

Jednak czy nadal byłoby szczęśliwe, gdyby ta pleśń i pleśń zaczęły pachnieć na pluszaku Twojego dziecka? Jeśli myślisz o natychmiastowym pozbyciu się śmierdzącego pluszaka, najpierw przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać inteligentne wskazówki.

Czy pleśń może rosnąć na wypchanych zwierzętach?

W Twoim domu istnieje wiele możliwości rozwoju pleśni i pleśni, jeśli nie są czyszczone i konserwowane. Od ścian, sufitów i powierzchni po urządzenia, meble i wszelkie inne rzeczy, pleśń może się rozwijać.

Wiedząc o tym, twoje wypchane zwierzęta nie są wolne od gniewu pleśni i pleśni z różnych powodów. Pleśń i pleśń zwykle rozwijają się w materiałach organicznych, a przy rodzaju materiałów stosowanych w wypchanych zwierzętach wystarczy, aby wspierać wzrost pleśni.

Chociaż ci nieproszeni goście mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, jest to szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego dziecka, ponieważ zawiera toksyny zwykle występujące w grzybach, które są powszechnie kojarzone z chorobami układu oddechowego.

Dlatego tak ważne jest, aby rodzice przyglądali się sytuacji swoich pociech i kondycji swoich pluszaków. Rodzice powinni również uważać na zapach wypchanych zwierząt, aby ustalić, czy rozwija się na nich pleśń.

Usuwanie zapachu pleśni z wypchanych zwierząt

Kiedy zauważysz, że pluszaki Twojego dziecka wydzielają zapachy przypominające pleśni, najlepiej wykonać te dwa proste kroki.

Krok 1. Pranie

Najwygodniejszym sposobem wyczyszczenia pluszaków jest pranie. Tak czy inaczej, możesz włożyć wypchane zwierzęta do pralki i uruchomić serię cykli lub umyć je ręcznie, aby zapobiec uszkodzeniom, jakie może spowodować pralka.

Używanie ciepłej wody pomogłoby zabić zarodniki pleśni, które powodują zapach. Byłoby również najlepiej, gdybyś nie zapomniała użyć tylko łagodnego wybielacza, aby utrzymać jakość pluszaków Twojego dziecka.

Dodanie ½ lub 1 szklanki białego octu podczas cykli prania również pomaga zabić zarodniki pleśni. Chociaż jest to opcjonalne, zaleca się raczej ocet biały niż żółtawy, aby zapobiec przebarwieniom lub plamom octowym.

Po serii cykli prania konieczne jest dokładne wypłukanie wypchanych zwierząt, aby usunąć plamy i pozostałości wybielacza. Następnie wyciśnij jak najwięcej wilgoci, aby ułatwić suszenie na słońcu.

Krok 2. Suszenie na słońcu

Zamiast suszyć wyprane pluszaki w suszarce, najlepszą i naturalną alternatywą jest suszenie na słońcu. W rzeczywistości zalety suszenia na słońcu są trwałe i energooszczędne, w przeciwieństwie do suszarki, która emituje zbyt dużo ciepła, co może uszkodzić tkaninę.

Ponieważ problemem, z którym się zmagasz, jest zapach pleśni z wypchanych zwierząt, światło słoneczne może idealnie zabić pleśń i pleśń. Poza tym wydziela naturalną świeżość i odżywkę, co jest dobrą ochroną zasobów.

Dzięki temu powinieneś skorzystać ze światła słonecznego i pozwolić mu wykonać swoją pracę. Po prostu przypnij pluszaki i możesz się zrelaksować.

Dodatkowe wskazówki

Oprócz tych wymienionych powyżej, warto również użyć olejku eterycznego i sody oczyszczonej, aby wyeliminować zapach pleśni z wypchanych zwierząt. Przede wszystkim ta instrukcja jest najlepsza dla wypchanych zwierząt, których nie można prać.

  • Przygotuj potrzebne materiały, takie jak soda oczyszczona, olejek eteryczny, ręcznik i torebka Ziploc. W przypadku olejków eterycznych najlepsze są olejek z drzewa herbacianego i lawenda.
  • Włóż wystarczającą ilość sody oczyszczonej do torby i dodaj kilka kropli olejku eterycznego. Soda oczyszczona może pochłaniać zapach pleśni, a olejek eteryczny działa antybakteryjnie.
  • Włóż pluszaka do torby, a następnie potrząśnij nim, aż zostanie pokryta sodą oczyszczoną. Pamiętaj, aby zablokować worek, pozostawiając go na około 1 godzinę, aby uzyskać lepsze wyniki.
  • Na koniec możesz teraz wyjąć pluszaka z torby, a następnie zetrzeć resztki sody oczyszczonej z pluszaka za pomocą ręcznika.

Dzięki tym prostym instrukcjom nie musisz już martwić się zapachem pleśni i dobrem swoich dzieci. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących opieki zdrowotnej, przeczytaj „jak pozbyć się pleśni z ręczników” lub „jak pozbyć się pleśni z koca”.

Wniosek

Zdrowy dom to rzeczywiście szczęśliwy dom. Nie ma nic ważniejszego niż dbanie o zdrowie naszej rodziny i ciągłe poznawanie wskazówek dotyczących opieki zdrowotnej.

Podobnie jak w tym artykule, dało ci to wiedzę o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni z wypchanych zwierząt. Zdecydowanie metody czyszczenia i dalsze wskazówki byłyby korzystne dla rodziców, aby zadbać o zdrowie dziecka.