Jak pozbyć się zapachu pleśni z materaca na 2 proste sposoby!

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się zapachu pleśni z materaca, to prawdopodobnie dlatego, że zapach niepokoi Cię już od kilku dni. Co gorsza, to prawdopodobnie twój materac.

Kiedy śpimy, pocimy się, martwe komórki skóry i inne alergeny gromadzą się na naszej pościeli, powodując nieprzyjemny zapach. Oprócz wpływania na naszą zdolność oddychania, to nagromadzenie może również wyzwalać naszą wrażliwość.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z materaca na 2 proste sposoby!

Materace mogą wychwytywać zapachy z otoczenia, gdy się starzeją. Gdy tylko dowiesz się, skąd pochodzi zapach, możesz rozpocząć proces usuwania go z materaca.

Czy pleśń stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia?

Może to być problematyczne, jeśli nie pozbędziesz się pleśni tak szybko, jak to możliwe, ponieważ może to powodować problemy z oddychaniem. W szczególności powinny być tego świadome osoby z alergiami lub słabym układem odpornościowym.

Droższe naprawy mogą wystąpić, jeśli pleśń nie będzie leczona przez dłuższy czas. Te zapachy rosną w wilgotnym środowisku, a zapachy pleśni są zwykle o wiele silniejsze, więc powinieneś podjąć środki ostrożności.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z mojego materaca?

1. Wysuszyć materac

Pozwól materacowi oddychać. Zaczerpnij tam świeżego powietrza, a wilgoć wyschnie.

Otwórz drzwi i okno, aby po pomieszczeniu krążyła bryza. Odwróć materac po wyschnięciu z jednej strony, aby wysuszyć obie strony.

Aby zapewnić całkowite wyschnięcie materaca, możesz przygotować się na kilka dni naprzemienne spanie. Popraw krążenie, podkręcając ogrzewanie i używając wentylatora w sypialni.

Jako naturalny dezodorant, promienie słoneczne UV są idealne do suszenia materaca na zewnątrz.

2. Odkurzanie

Najpierw umyj nasadkę do tapicerki ciepłą wodą. Używając ciepłej wody z mydłem do czyszczenia nasadki do tapicerki, pozbędziesz się kurzu i bakterii, które tam utknęły.

Możesz użyć nasadki do tapicerki, aby dokładnie wyczyścić górę i spód materaca, a nawet szwy. Wyczyść również obie strony materaca.

Odkurzanie materaca może być odpowiednim nawykiem. Regularna konserwacja usuwa z materaca wszelkie niebezpieczne cząsteczki kurzu, które mogą być nieodpowiednie dla zdrowia Twojej skóry.

Ta metoda może również usunąć martwe cząsteczki skóry, które narastają z czasem. Umożliwia cyrkulację świeżego powietrza między włóknami materaca, co pomaga utrzymać materac w suchości.

Aby uzyskać dalszą pomoc, oto przewodnik, jak usunąć zapach stęchlizny z materaca.

Metody usuwania pleśni z materaca

1. Ocet destylowany z wodą destylowaną

Mieszanka wody i octu to doskonały naturalny środek czyszczący, którego można użyć do zastąpienia chemicznych środków czyszczących do materacy. W butelce ze spryskiwaczem połącz równe ilości wody i octu destylowanego.

Spryskaj wierzch materaca, aż będzie wilgotny, ale nie przemoczony, a następnie dobrze spłucz. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed odwróceniem pojemnika, aby spryskać przeciwną stronę.

Upewnij się, że materac jest całkowicie suchy przed użyciem, aby zapobiec pleśni.

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona neutralizuje aromaty i jest bardzo skuteczna. Rozprowadź sodę oczyszczoną równomiernie na całym materacu.

Możesz użyć tyle, ile chcesz. Pozostawić około 30 minut czasu wiązania.

Jednak im dłużej pozwala się rozwijać, tym lepiej. Może upłynąć maksymalnie 24 godziny

Aby jeszcze bardziej odświeżyć materac, pozostaw go na działanie naturalnego światła słonecznego, gdy zachodzi. Słońce pomaga zdezynfekować materac, osuszając wilgoć.

Używając nasadki do tapicerki, wytrzyj sodę oczyszczoną po upływie czasu.

3. Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana pomaga wchłonąć olejek do ciała, co jest kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do nieprzyjemnego zapachu w łóżku. Połącz mąkę kukurydzianą i sodę oczyszczoną w małej misce i posyp nią równomiernie powierzchnię materaca.

Pozostaw miksturę na materacu na dzień przed jej użyciem. Następnie wyczyść powierzchnię materaca, aby usunąć wszelkie pozostałości kombinacji mąki kukurydzianej i sody oczyszczonej.

4. Oleje

Zanim posyp sodą oczyszczoną materac, połącz 20 kropli preferowanych olejków eterycznych w małej misce. Twoje łóżko może zachować ten nowy aromat przez kilka dni.

Sugerujemy stosowanie olejków eterycznych z mięty pieprzowej, eukaliptusa, cytryny lub lawendy dla uzyskania efektu relaksującego.

Jak utrzymać materac w czystości

Plamy usuń jak najszybciej, ponieważ im dłużej pozostanie bez opieki, tym bardziej się osadzi. Używając czystej szmatki i zimnej wody, delikatnie zmyj plamę.

Jeśli to możliwe, unikaj używania ciepłej lub gorącej wody, aby zatrzymać plamy. Możesz usunąć resztki wody z plamy za pomocą czystego ręcznika, dociskając do niego szmatkę, aby ją wyjąć.

Jeśli uważasz, że może to być również w innych częściach domu, oto obszerny przewodnik po tym, jak pachnie pleśń w domu.

Wniosek

Poszukiwanie, jak pozbyć się zapachu pleśni z materaca, wreszcie znalazło odpowiedź! Zastosuj te kroki i lepiej wykorzystaj swój materac.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz rozważyć jego wymianę lub skontaktowanie się z profesjonalistą w celu uzyskania pomocy.