Jak pozbyć się zapachu gazu z pralki? 5 niesamowitych sposobów!

Jak usunąć zapach gazu z pralki? Odpowiedzią jest użycie produktów gospodarstwa domowego, które najlepiej eliminują zapach, aby ponownie użyć pralki bez narażania swojego bezpieczeństwa i zatykania nosa.

Najpierw dodaj dwie filiżanki octu i amp; jedną szklankę sody oczyszczonej do wody. Odkręć pralkę w normalnym cyklu prania, a następnie spłucz ją i ponownie odwiruj. Po zakończeniu tego cyklu otwierasz pralkę. Usuń tekstylia lub ręczniki i powąchaj resztę drzwiczek benzyny.

Jak pozbyć się zapachu gazu z pralki? 5 niesamowitych sposobów!

Zrób to ponownie, jeśli w pralce nadal czuć zapach benzyny. Dodaj detergent, który doskonale nadaje się do Twojej pralki. Następnie powiesić tekstylia lub ubrania do wyschnięcia na zewnątrz, jeśli nadal ma zapach benzyny. Świeże powietrze jest bezpieczniejsze, ponieważ usuwa nieprzyjemny zapach niż korzystanie z suszarki. Jeśli chcesz bardziej szczegółowy proces, czytaj dalej!

Rozwiązania skutecznego usuwania zapachu gazu z pralki

Poniżej więcej sugerowanych rozwiązań, jak skutecznie pozbyć się zapachu gazu z pralki:

#1. Korzystanie ze zmywarki kaskadowej

Spróbuj użyć detergentu w postaci kaskadowej zmywarki. Upewnij się najpierw, że jest bezpieczny, gdy jest używany w maszynie z ładowaczem czołowym;

#2. Używanie detergentu do prania

Świetna jest również duża dawka detergentu do prania bez mydlin amoniaku. Nie używaj wybielacza chlorowego w amoniaku. Po prostu trzymaj się gorącej wody. Możesz również zainteresować się tym, jak używać Oxiclean w pralce ładowanej od góry.

#3. Używanie olejku dla niemowląt

Oliwka dla niemowląt to kolejne rozwiązanie, które może usunąć olej opałowy z ubrań i pralki. Zapach pozostaje tam pomimo śladów benzyny w pralce i włókien tkaniny. Dodaj osiem uncji olejku dla niemowląt z gorącą wodą. Mieszaj przez kilka minut. Dodaj detergent do prania i pozwól mu się skończyć. Dodaj dodatkowe płukanie po. Zapach olejku dla dzieci i paliwa zmywa się, aby był świeży i czysty. Trzymaj butelkę jako część swoich środków do prania. Ta rada działa doskonale, więc możesz ją przekazać jako poradę.

#4. Używanie wybielacza

Wyczyść pralkę wybielaczem, ponieważ pomaga również usunąć zapach gazu. Dodaj sześćdziesiąt mililitrów wybielacza do szuflady na detergent. Następnie uruchom maszynę po cyklu na gorąco i dodatkowym cyklu płukania. W ten sposób wybielacz zostanie całkowicie usunięty. Gorąca woda i wybielacz mogą wytwarzać więcej piany, ale nie należy stosować więcej niż zalecana dawka.

#5. Używanie octu

Nie zastanawiaj się dwa razy nad użyciem octu, aby pozbyć się zapachu gazu z pralki. Ocet jest pomocny jako zmiękczacz do tkanin, a ponadto usuwa zapachy i plamy z prania. Uważaj tylko, ponieważ może to uszkodzić węże i gumowe uszczelki w myjce, a także powoduje nieszczelności. Więc jak długo potrwa, zanim zapach gazu zniknie z pralki? Chodzi o to, aby wysuszyć dotknięte przedmioty na powietrzu przez dwadzieścia cztery godziny, zwłaszcza jeśli zapach gazu nadal się utrzymuje. Namocz je w occie przez sześćdziesiąt minut, zanim powiesisz je do wyschnięcia.

Możesz się również zastanawiać, gdzie dokładnie umieścisz ocet. Podobnie jak podczas zmiękczania ubrań, możesz dodać ocet do dozownika płynu do zmiękczania tkanin. Zrób to, aby zwalczyć łagodne zapachy i włóż go bezpośrednio do miski pralki podczas cyklu płukania. Używaj go również jako zamiennik zwykłego detergentu. Po prostu dodaj go ponownie po cyklu płukania, jeśli chcesz usunąć silne zapachy.

Powody, dla których Twoja pralka ma zapach gazu

Zapach gazu spowodowany przez metan w pralce jest spowodowany wodą ściekową w rurach. A te rury są podłączone do podkładki. Metan, który znajduje się w wodzie, zostaje uwięziony, jeśli odwadniacze lub przewody nie są prawidłowo zainstalowane lub są zatkane. Zapachy wydobywające się z gazu mogą pochodzić z myjki. Innym powodem jest to, że gaz ziemny jest bezwonny, a firmy użyteczności publicznej mieszają do niego siarkę. W ten sposób wydobywa się z niego zapach zgniłego jajka z powodu wycieku. Jeśli zauważysz wyciek gazu, natychmiast skontaktuj się z firmą gazową. Usuń ten zapach z pralki, ale najpierw przygotuj się na smarowanie kolan. Innym powodem może być to, że maszyna ma bakterie i jest brudna, że ​​uwalnia gazowy siarkowodór. Istnieje również problem z hydrauliką, który powoduje przedostawanie się gazu kanalizacyjnego do pralni.

Powinieneś pamiętać, że zapach rozlanej benzyny również zniknie, ale zajmie to trochę czasu. Zapach gazu powinien najpierw wyparować. Jeśli tylko niewielka ilość zostanie rozlana na plastikowym materiale, z pewnością wyparuje o wiele szybciej.

Bezpieczeństwo prania ubrań z gazem

Zdarzają się przypadki, gdy do czyszczenia brudnych ubrań używa się gazu. Dlatego najlepiej prać w pralce ubrania poplamione gazem. Ale wtedy nie mieszaj niczego z tymi ubraniami, tylko umieść je w pralce. Ustaw go w delikatnym cyklu, a także dodaj gorącą wodę. Tak proste, moi przyjaciele. Cóż, możesz również przeczytać o tym, jak prać ręcznie ubrania.

To okładka!

Teraz pamiętaj o tym przewodniku, jak usunąć zapach gazu z pralki. Jeśli chcesz, możesz użyć octu, gorącej wody, sody oczyszczonej i oliwki dla dzieci. Zrób to samo, gdy chcesz usunąć zapach z ubrania. Po tym naprawdę będziesz oczekiwać satysfakcjonujących rezultatów! Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń i dlaczego moja pralka pachnie jak zgniłe jajka.