Jak pozbyć się starego Loveseat

Pozbycie się starego fotelika może być trudne, ale istnieją sposoby, aby wszystko przebiegło jak najsprawniej. Jeśli Twoja sofa nie przeżyła swojej użyteczności, możesz ją podarować lub oddać za darmo. Dlatego w tym artykule nauczę Cię, jak pozbyć się starego fotelika.

Jeśli Twoja sofa jest nie do naprawienia, najbardziej opłacalne jest jej zdemontowanie i przeniesienie części na wysypisko śmieci. Alternatywnie możesz zatrudnić firmę zajmującą się gospodarką śmieciami lub agencję transportową, która pomoże Ci w pozbyciu się sofy. Ale zanim przejdziemy do tego, jak pozbyć się starego fotelika, najpierw omówmy, czym jest fotelik.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Mogą na nim siedzieć dwie osoby i ma iluzję, że jest mniejsza niż przeciętna sofa. Jeśli nigdy wcześniej takiego nie widziałeś, jest to mała kanapa, która może wygodnie pomieścić dwie osoby. Jeśli brakuje Ci miejsca, ale potrzebujesz miejsc, są idealne.

Inną opcją jest użycie tego z dużą sofą. W niektórych przypadkach służą jako dodatkowe miejsce do siedzenia w sypialni. W przeszłości foteliki dwuosobowe miały znacznie bardziej dosłowny wygląd niż obecnie.

Jak pozbyć się starego Loveseat

Metoda nr 1: Demontaż i pozbycie się kanapy

Usuń wszystkie poduszki z kanapy. Niektóre poduszki będą luźne, podczas gdy inne mogą wymagać przycięcia lub odpiłowania w zależności od posiadanego fotelika. Jeśli musisz zdjąć poduszki, możesz użyć ostrego noża, aby wyciąć je z mebli.

Jeśli poduszki są brudne lub bezużyteczne, wyrzuć je tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jednak poduszki sofy nadal nadają się do użytku, możesz je zachować, wyrzucając pozostałą część ramy. Sprawdź swoją kanapę pod kątem luźnych drobnych lub innych przedmiotów.

Upewnij się, że wewnątrz sofy nie ma nic cennego, zanim zaczniesz ją demontować. Zachowaj monety podczas wyrzucania wszelkich napotkanych śmieci. Przeciągając ręce przez kanapę, uważaj na wszelkie metalowe sprężynki lub gwoździe, które mogą wystać.

Zassaj wszelkie luźne śmieci na kanapie za pomocą ręcznego odkurzacza. Aby dostać się do tych trudno dostępnych miejsc na kanapie, możesz również podłączyć rurkę do standardowego odkurzacza. Niestety, resztki jedzenia często mogą dostać się na kanapę i pozostać tam przez długi czas.

Zdejmij tkaninę kanapy ze stelaża. Możesz podważyć zszywki śrubokrętem, jeśli materiał jest zszyty do krawędzi. Nie należy usuwać całej tkaniny, a jedynie materiał pokrywający drewnianą ramę mebla.

W większości przypadków wystarczy usunąć całą tkaninę z górnej i dolnej części siedziska kanapy. Następnie za pomocą piły ręcznej usuń jak najwięcej drewnianych podpór ramy. Teraz rozłożysz sofę na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu kawałki.

Unikaj cięcia sprężyn, śrub i gwoździ podczas piłowania, ponieważ mogą one tępić ostrze. Zamiast tego zmniejsz rozmiar każdego fragmentu ramy kanapy, przycinając go wielokrotnie. Możesz kupić piłę ręczną lub zamówić ją online w lokalnym sklepie ze sprzętem lub w domu dla majsterkowiczów.

Przenieś kawałki swojej kanapy do śmietnika w swojej okolicy i wyrzuć je tam. Pozbądź się wszystkiego, co możesz z domowego kosza. Niektóre z twoich sof będą musiały w pewnym momencie trafić do osobnego śmietnika.

Ułatwiasz sobie pracę, przechowując w domu trochę śmieci. Nie zapomnij pozbyć się kawałków swojej kanapy w wyznaczonym miejscu. Zamontuj sofę na tylnym siedzeniu samochodu, spłaszczając ją.

Aby chronić siedzenia, przed włożeniem kawałków kanapy połóż plandekę, koc lub prześcieradło. W przeciwnym razie użyj starego koca lub prześcieradła. Rozważ wynajęcie przyczepy lub wypożyczenie pickupa, jeśli Twój pojazd jest za mały.

Metoda nr 2: Pozbywanie się całej kanapy

Sprawdź, czy możesz usunąć starą kanapę, jeśli kupujesz nową. Osoby, które dostarczają nowe meble, mogą wyciągnąć starą sofę za darmo lub za niewielką opłatą. Zadzwoń do firmy z dużym wyprzedzeniem, aby sprawdzić, czy jest to możliwe, zanim przyjdą do domu.

Sprawdź w lokalnym złomowisku, czy zabiorą twoją kanapę do recyklingu. Złomowisko może zainteresować się metalowymi elementami wewnątrz sofy. Jednak prawdopodobnie będą pobierać opłatę za przybycie po odbiór mebli.

Możliwe, że jeśli udasz się na złomowisko, będziesz w stanie sprzedać niektóre elementy wewnętrzne.

Transport całej kanapy może być kłopotliwy, ale spróbuj, jeśli możesz. Być może będzie to dla Ciebie najlepsza okazja, aby za darmo pozbyć się swojej kanapy.

Dowiedz się, czy Twoja lokalna firma zajmująca się gospodarką odpadami odbiera duże przedmioty, kontaktując się z nimi. Dopóki nie możesz zdemontować swojej kanapy, będziesz musiał ją wyrzucić na raz. Dowiedz się, czy firma, która odbiera śmieci, odbierze duże przedmioty, które zostawisz na krawężniku.

W większości przypadków nie działają, ale nigdy nie zaszkodzi zapytać! Należy również pamiętać, że niektóre firmy pobierają dodatkową opłatę za odbiór kanapy z domu lub firmy. Za 50-75 dolarów możesz zadzwonić do swojej firmy zajmującej się śmieciami i poprosić o „odbiór hurtowy”.

Skontaktuj się z firmą zajmującą się usuwaniem śmieci. Pamiętaj, że za tę usługę będziesz musiał zapłacić, więc używaj jej tylko w ostateczności. Proces ten może kosztować ponad 100 USD, więc skontaktuj się z kilkoma firmami zajmującymi się wywozem śmieci, aby porównać ceny.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się starego fotelika. Możesz najpierw rozerwać go na strzępy, albo po prostu wyrzucić cały fotelik. Tak czy inaczej, nadal istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby uniknąć wpadek w procesie.