Jak pozbyć się pleśni na podwórku? 7 rodzajów chorób trawnika

Czy na twoim podwórku może zakwitnąć pleśń? Czy wiesz, jak pozbyć się pleśni na podwórku?

Spędzanie godzin, aby Twoje podwórko było pełne życia i zieleni, tylko po to, by obudzić się i odkryć, że niektóre plamy o niezwykłych kolorach powoli się rozprzestrzeniają. Prawdopodobnie jest to grzyb na trawniku, ale nie martw się, ponieważ nadal możesz sam uratować swój trawnik.

Prawdopodobieństwo, że na twoim podwórku pojawi się pleśń, jest bardzo prawdopodobne, jeśli obecnie to czytasz. Jeśli nadal nie masz pewności, jak rozpoznać i leczyć pleśń, czytaj dalej.

Czy na Twoim podwórku rośnie pleśń?

Pleśń jest bardziej powszechna na zewnątrz niż w pomieszczeniach, gdzie trudniej jest kontrolować wilgoć. Pleśń rozwija się w optymalnych warunkach wysokiej wilgotności, ciepłych temperatur i pory deszczowej.

Czy widzisz jakiś trawnik z czarną pleśnią na źdźbłach trawy? Może jakieś ostrza, które brązowieją lub żółkną?

A co z szarymi obszarami lub białawo-szarymi plamami? Jeśli tak jest, Twój trawnik jest prawdopodobnie zainfekowany chorobami grzybiczymi lub pleśnią.

Zobacz ten obszerny artykuł, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać choroby grzybicze trawnika. Wymieniono powszechnie występujące choroby trawników wywołane przez grzyby.

Wiedza, jak to rozpoznać, jest pierwszym krokiem do radzenia sobie z pleśnią rosnącą na twoim podwórku.

Różne jardy mogą różnić się przyczynami wzrostu pleśni i widocznymi objawami. Niesprawiedliwe traktowanie trawy mogło tylko spowodować więcej szkód; najlepiej dokładnie przyjrzeć się problemowi.

Pozbywanie się pleśni na podwórku

W przypadku różnych form należało również podjąć różne działania. Zobacz poniższe, aby dowiedzieć się więcej:

 • Brązowe łaty

Brązowe plamy pojawiają się jako duża plama wysuszonej trawy wywołana przez grzyb Rhizoctonia.

Aby tego uniknąć należy starannie nawozić, poprawiać cyrkulację powietrza w glebie i odpowiednio podlewać podwórko. Jeśli już istnieje, potrzebujesz fungicydu z fludioksonilem.

Jeśli konieczne jest użycie środków chemicznych, najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistę.

 • Różowa pleśń śnieżna

Różowa pleśń śnieżna często pojawia się późną zimą, kiedy warstwa śniegu uszczelnia wilgoć pod spodem, niszcząc trawę od korony po korzenie. Ta pleśń staje się widoczna, gdy śnieg topi się i wygląda jak okrągłe łaty z odrobiną koloru białego do różowego.

Nie pozwól, aby śnieg zakrywał trawnik zbyt długo i usuń go, aby pozbyć się pleśni. Zwiększ cyrkulację powietrza usuwając nadmiar strzechy.

Różowe pleśnie śnieżne uwielbiają wysoki poziom azotu, dlatego najlepiej unikać nawozu o wysokim poziomie azotu.

 • Szara pleśń śnieżna

Szara pleśń śnieżna pojawia się w nieregularnych plamach od białego do szarego, puszystego grzyba. Ogromne zapasy śniegu na niezamarzniętym gruncie zapewniają idealne warunki dla tej choroby.

Najlepiej jest często kosić trawnik i nie używać zbyt dużej ilości nawozów azotowych przed zimą, aby zapobiec tej pleśni. Jeśli chodzi o usuwanie, zgrabić dotknięty obszar i skosić trawnik i pozostawić do wyschnięcia tak dokładnie, jak to możliwe.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz przeczytać ten artykuł o tym, jak pozbyć się pleśni śnieżnej.

 • Czerwona nić

Czerwona nić pojawia się jako różowe do czerwonych plam, a po uważnej obserwacji można zobaczyć czerwonawą strukturę nitek na trawie.

Aby się tego pozbyć, pomocne będzie nawożenie późną wiosną i wczesnym latem. Jeśli stał się problemem przewlekłym, najlepiej zastosować kurację grzybobójczą.

 • Mączniak prawdziwy

Mączniaka prawdziwego można łatwo wywnioskować, ponieważ pojawia się jako jasnoszare lub drobne białe plamki i może rozprzestrzeniać się i pokrywać całą łodygę. Do wzrostu wymaga dużej wilgotności i wysokich temperatur.

Aby się tego pozbyć, użyj fungicydów organicznych zawierających siarkę jako środka leczącego i zapobiegawczego.

 • Miejsce w dolarach

Plamka dolara przypomina wydrążone łaty trawy w kolorze słomy. Nieleczony może szybko się rozprzestrzeniać.

Najlepszym sposobem leczenia tego jest użycie fungicydów, takich jak propikonazol i amp; Fludioksonil.

 • Szlam

Ta pleśń w jakiś sposób przypomina piankę i często ma kolor pomarańczowy lub żółty. Wygląda nieestetycznie, ale nie szkodzi otoczeniu.

Nie ma pilnego zapotrzebowania na usuwanie śluzowatej pleśni, ale możesz zgrabić tę pleśń i pozwolić jej wyschnąć, jeśli chcesz. Dowiedz się z tego artykułu, jak pozbyć się śluzowatej pleśni na ściółce.

Zapobieganie pleśni na trawniku

W przeciwieństwie do preparatów wykonywanych w pomieszczeniach w celu powstrzymania wzrostu pleśni, zarządzanie wilgocią i wilgotnością na zewnątrz jest trudniejsze. Nie oznacza to jednak, że nie ma innego sposobu na uniknięcie rozwoju pleśni.

Poniższe porady mogą pomóc w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wzrostu na twoim podwórku:

 • Unikaj podlewania w nocy. Najbardziej nadaje się do podlewania rano, aby wilgoć nie utrzymała się na tyle długo, by zaczerpnąć grzyby.
 • Nie przesadzaj z podlewaniem; jeśli padało, nie ma potrzeby podlewania trawnika. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej podlewać trawnik.
 • Nie używaj za dużo ani za mało nawozu.
 • Najlepiej monitorować strzechę na swoim podwórku lub trawniku, ponieważ zbyt duża strzecha może uniemożliwić przepływ powietrza, zużycie wody i nawozy przed dotarciem do korzeni.
 • Kosić regularnie, ale nie ciąć zbyt krótko, ponieważ krótka trawa przyciąga więcej chorób.
 • Pomocne jest również badanie gleby. Upewnij się, że zbilansujesz składniki odżywcze gleby.
 • Zastosuj fungicyd jako środek zapobiegawczy.
 • Wniosek

  W przypadku różnych rodzajów pleśni musisz przeczytać wiele artykułów, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się pleśni na podwórku. Rozpoczęcie w ten sposób jest również najlepszym sposobem na wyeliminowanie pleśni.

  Niektóre pleśnie nie wpływają na otoczenie, ale więcej z nich ma straszny wpływ na środowisko. Pozbywanie się tych pleśni jest najlepszym sposobem działania, aby nie narażać wigoru na podwórku.